DAB+ στην Ελλάδα - Ξεκίνησε να εκπέμπει το ψηφιακό ραδιόφωνο στην Αθήνα

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Πόσοι είναι οι σταθμοί που εκπέμπουν σε DAB+ ; Γιατί όλο για ΕΡΤ διαβάζω.
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Εχεις δέκτη Dab+ και σε ποια περιοχή?
Έχω αλλά δεν θυμάμαι που τον έχω βάλει. :)

Ήταν δώρο. Δεν ακούω όμως ελληνικό ραδιόφωνο, πόσω μάλλον ΕΡΤ.
 



Μηνύματα
103
Reaction score
20
Βρές τον δέκτη και κανε ένα scanning τώρα θα βρεις 16 σταθμούς. 7 τις ερτ και 9 του Digitalradio473 που κάνει δοκιμές. Εχει ο DR473 διάφορα προγράμματα.
 




Μηνύματα
103
Reaction score
20
Ο DigitalRadio473 μετά απο μία καλοκαιρινή διακοπή είναι και πάλι στον αέρα στο 8Β. Εχει και ο 1st Greek New Age αφιέρωμα στον μεγάλο Μίκη.
 

D

debianfox

Guest
Drm...digital radio mondiale..δυστυχως θα μεινει στα χαρτια..η δυση δεν το θελει..αλλα ουτε κ η ανατολη
 

Μηνύματα
103
Reaction score
20
Καλή Εβδομάδα,
Όπως μπορείτε να δείτε στην φωτογραφία οι σταθμοί του DigitalRadio473 αυξήθηκαν απο 9 σε 10. Ωρες εκπομπής απογευματινές.
dr473.jpg
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως πιανουμε digital μεσω degia τους σταθμους της ΕΡΤ ΕΡΑ και χωρις καλωδιακη απλα με την εξωτερικη κεραια της τηλ? και εχω 2 tuner dab+ τουμπανα και δεν πιανω τιποτα μιλαω για την περιοχη της Χαλκιδας.
 

Μηνύματα
103
Reaction score
20
Η ερτ είχε στο πρόγραμμα να βγάλει και εκπομπή Dab+ απο την Πάρνηθα αλλά δεν τα έχει καταφέρει ακόμα. Μάλλον όλα έχουν μείνει πίσω λόγω Covid-19.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Συγνωμη αλλα νομιζω η ερτ εκμπεμπει σε dab+ απο οτι ξερω δεν εκμπεμπουν στην Ελλαδα σε απλο dab κανενας σταθμος εσεις στην Αθηνα τι πιανετε σε απλο Dab?
 


jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως πιανουμε digital μεσω degia τους σταθμους της ΕΡΤ ΕΡΑ και χωρις καλωδιακη απλα με την εξωτερικη κεραια της τηλ? και εχω 2 tuner dab+ τουμπανα και δεν πιανω τιποτα μιλαω για την περιοχη της Χαλκιδας.
Η πλατφόρμα DIGEA υποστηρίζει και κανάλια με ήχο μόνο. Άλλη η κωδικοποίηση της DIGEA και άλλη αυτή του DAB+. Η DIGEA εκπέμπει με KW και το DAB+ με λίγα watts...
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top