Dedicated Living Room!!!

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Εκεί που δεν έχει βρεθεί ακόμα οριστική λύση είναι το έπιπλο. Πρέπει να βρω κάτι που να χωράει πολύ πράμα, μαξ 60-65 εκ. ύψος (65 εκ. από το πάτωμα είναι η οθόνη) και με κάποιο τρόπο χωρίς να σκάνε τα μηχανήματα να κλείνει κάπως μπροστά για να μη βλέπω τα λαμπάκια τους να ανάβουν και ανάβουν και τα δικά μου... Και φυσικά να μου κάνει κλικ στο μάτι.. Θα τη βρω τη λύση που θα πάει...

Τις επόμενες μέρες θα μπουν προβολέας και οθόνη σε UPS. Πρακτικά η οθόνη πρέπει να μπορώ να την ανεβάζω αν κοπεί το ρεύμα (δεν ανοίγει η πόρτα αλλιώς :143::142:)
 


Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Μπράβο φίλε μου..ένα από τα πιο ωραία που έχω δει.
Να το χαίρεσαι!!!
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!





Με δεδομένο τις δυσκολίες τοποθέτησης των ηχείων στον πανέμορφο-κατά τα άλλα-χώρο σου,νομίζω ότι έκανες το καλύτερο δυνατό....super έγινε:126:

Το κάθε εμπόδιο για καλό ίσχυσε στην περίπτωσή σου...έγινε πιο όμορφο και με μεγαλύτερη οθόνη....μακάρι να 'δουλέψει' απερίσκεπτα αυτή χωρίς προβλήματα με ζάρες,σκισίματα και προβλήματα στο μοτέρ γιατί σε βλέπω στο τέλος με καμιά Stewart και τον Βαγγέλη να χαμογελάει 'εγώ στα έλεγα':105:
Κουκλί λέμε...μπράβο-μπράβο,γενικώς για τον χώρο,γήινες αποχρώσεις,μοντέρνο,φοβερή σκάλα...σούπερ μεζονέτα Μανωλιέ!!!!!

...και από ό,τι βλέπω στις φωτό ο Optoma παίζει με άνεση στις 120' ίντσες...
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Παράλειψα να ευχαριστήσω κ τους JOHN MARKOU, kosta kefala και JargonGR οι οποίοι ειδικά στην αρχή που ούτε ήξερα ούτε καταλάβαινα ΤΙΠΟΤΑ με βοήθησαν πολυ (ουτε τωρα σκαμπαζω)!!! Thanks!!!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Κουκλί λέμε...μπράβο-μπράβο,γενικώς για τον χώρο,γήινες αποχρώσεις,μοντέρνο,φοβερή σκάλα...σούπερ μεζονέτα Μανωλιέ!!!!!

...και από ό,τι βλέπω στις φωτό ο Optoma παίζει με άνεση στις 120' ίντσες...
Ευχαριστώ φίλε. Ναι μην τον ματιάσω τις γεμίζει άνετα! Έλα μια βόλτα σαν έμπειροτατος που εισαι να τα δεις κ απο κοντά! Αν κ καταλαβαινω πως με τον καύσωνα πιο πιθανό είναι να ρθω εγω!!! Η πρόταση ισχύει πάντως!
 

Μηνύματα
6.687
Reaction score
5.215
Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Μπράβο για το θάρρος να πας στις 120'' και να καλύψεις την εξώπορτα. Έδειξε πολύ καλύτερα στον χώρο έτσι, και βοήθησε και στο καλύτερο στήσιμο των ηχείων.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Συγχαρητήρια Μάνο!! :607:

Έχεις φτιάξει ένα από τα πλέον καλαίσθητα hc που έχω δει! Ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν πρόκειται για dedicated χώρο, αλλά για χώρο που εξυπηρετεί καθημερινά και άλλες χρήσεις. Τέλειος χρωματικά, μεταμορφώνεται στις προβολές.

Σου εύχομαι ολόψυχα να τον απολαμβάνεις όσο περισσότερο γίνεται!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Συγχαρητήρια Μάνο!! :607:

Έχεις φτιάξει ένα από τα πλέον καλαίσθητα hc που έχω δει! Ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν πρόκειται για dedicated χώρο, αλλά για χώρο που εξυπηρετεί καθημερινά και άλλες χρήσεις. Τέλειος χρωματικά, μεταμορφώνεται στις προβολές.

Σου εύχομαι ολόψυχα να τον απολαμβάνεις όσο περισσότερο γίνεται!

+1!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Δεν έχω παράπονο. Το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό. Αλλά επειδή είναι πρωί και το πρωί μου αρέσει να γκρινιάζω, ξεκινάω:
Ίσως θα πρέπει μελλοντικά να κάνω κάτι με το μπάσο. Θέλω πιο πολύ. Δεύτερο sub, μεγαλύτερο sub;; Το κακό είναι ότι δεν έχω τις απαιτούμενες γνώσεις και εμπειρία για πολλά πράγματα... Τόσο στην εικόνα όσο και στον ήχο. Στον ήχο λ.χ. με τον Pioneer τρέχω το full auto mcacc και τέλος.. Και εδώ ρε γμτ είναι κ επαρχία... Να 'χα και κάποιον να καλιμπράρει εικόνα και ήχο.:108:
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Συγχαρητήρια Μανώλη , πάρα πολύ όμορφος χώρος.Αψογος , με πολύ γούστο και μεράκι φιαγμένος. Εύχομαι να τον απολαμβάνεις οσο περισότερο μπορείς.
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Συγχαρητήρια Μανώλη , πάρα πολύ όμορφος χώρος.Αψογος , με πολύ γούστο και μεράκι φιαγμένος. Εύχομαι να τον απολαμβάνεις οσο περισότερο μπορείς.
Ευχαριστώ Γιάννη!
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Έλα μια βόλτα σαν έμπειροτατος που εισαι να τα δεις κ απο κοντά! Αν κ καταλαβαινω πως με τον καύσωνα πιο πιθανό είναι να ρθω εγω!!! Η πρόταση ισχύει πάντως!
Την Κυριακή θα έρθει ο 'Max Headroom' εδώ,οικογενειακώς....πάρε τον JD-CINEGEAR,ελάτε κι εσείς να γίνουμε πολλές....αλλοιώς μέχρι τέλος Ιουλίου έλα όποτε θες,Αύγουστο τα κατάστημα θα μείνει κλειστό λόγω ανακαίνισης....

Ευχαριστώ για την πρόσκληση,την αποδέχομαι με μεγάλη χαρά και θα σου έρθω!!!

Στον ήχο λ.χ. με τον Pioneer τρέχω το full auto mcacc και τέλος.. Και εδώ ρε γμτ είναι κ επαρχία... Να 'χα και κάποιον να καλιμπράρει εικόνα και ήχο.:108:
Κι αυτό θα λυθεί...θα μαζευτούμε ορισμένοι που θέλουμε calibration σε ήχο και εικόνα και θα κατεβάσουμε τον καλιμπράτορα1,να μας τα ρυθμίσει....και ο 2 και ο 3 να έρθουν για παρέα και ρακές,εμείς δεν έχουμε πρόβλημα....έχουμε;;;:105:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Απάντηση: Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Δεν έχω παράπονο. Το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό. Αλλά επειδή είναι πρωί και το πρωί μου αρέσει να γκρινιάζω, ξεκινάω:
Ίσως θα πρέπει μελλοντικά να κάνω κάτι με το μπάσο. Θέλω πιο πολύ. Δεύτερο sub, μεγαλύτερο sub;; Το κακό είναι ότι δεν έχω τις απαιτούμενες γνώσεις και εμπειρία για πολλά πράγματα... Τόσο στην εικόνα όσο και στον ήχο. Στον ήχο λ.χ. με τον Pioneer τρέχω το full auto mcacc και τέλος.. Και εδώ ρε γμτ είναι κ επαρχία... Να 'χα και κάποιον να καλιμπράρει εικόνα και ήχο.:108:
Όπως λέει κι ο Nelson, κανονίστε για τον Καστρουνή. Πέρα από την εικόνα, θα δεις τι μπορεί να πάρεις και στον ήχο. Μπορεί να μη σου χρειάζεται άλλο sub. :126:

Κι αυτό θα λυθεί...θα μαζευτούμε ορισμένοι που θέλουμε calibration σε ήχο και εικόνα και θα κατεβάσουμε τον καλιμπράτορα1,να μας τα ρυθμίσει....και ο 2 και ο 3 να έρθουν για παρέα και ρακές,εμείς δεν έχουμε πρόβλημα....έχουμε;;;:105:
Μπορούμε να έρθουμε κι άλλες για να κάνουμε μπούγιο?

Και για τις ρακές βεβαίως-βεβαίως.....
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Την Κυριακή θα έρθει ο 'Max Headroom' εδώ,οικογενειακώς....πάρε τον JD-CINEGEAR,ελάτε κι εσείς να γίνουμε πολλές....αλλοιώς μέχρι τέλος Ιουλίου έλα όποτε θες,Αύγουστο τα κατάστημα θα μείνει κλειστό λόγω ανακαίνισης....


Ευχαριστώ για την πρόσκληση,την αποδέχομαι με μεγάλη χαρά και θα σου έρθω!!!



Κι αυτό θα λυθεί...θα μαζευτούμε ορισμένοι που θέλουμε calibration σε ήχο και εικόνα και θα κατεβάσουμε τον καλιμπράτορα1,να μας τα ρυθμίσει....και ο 2 και ο 3 να έρθουν για παρέα και ρακές,εμείς δεν έχουμε πρόβλημα....έχουμε;;;:105:
Μωρέ στην ανάγκη θα βρούμε να φέρουμε και τον 4!!

Ευχαριστώ με τη σειρά μου για την πρόσκληση. φίλε. Θα το δούμε. Πολύ γαμο-βάφτιση έχει πέσει...

Σε περιμένω anytime!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Όπως λέει κι ο Nelson, κανονίστε για τον Καστρουνή. Πέρα από την εικόνα, θα δεις τι μπορεί να πάρεις και στον ήχο. Μπορεί να μη σου χρειάζεται άλλο sub. :126:



Μπορούμε να έρθουμε κι άλλες για να κάνουμε μπούγιο?
Ελάτε όλες. Και όταν λέως όλες, εννοώ ΟΛΕΣ!!!!:138:

P.S. Συμφωνώ για Καστρούνη...
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Πολύ όμορφος χώρος και προσεγμένος. Απολαμβάνεις το θέαμα που σου προσφέρουν οι 120 ίντσες και παράλληλα δεν χάνεις σε λειτουργικότητα. Εύγε :)
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Πολύ όμορφος χώρος και προσεγμένος. Απολαμβάνεις το θέαμα που σου προσφέρουν οι 120 ίντσες και παράλληλα δεν χάνεις σε λειτουργικότητα. Εύγε :)
Ευχαριστώ φίλε μου!
 

Μηνύματα
482
Reaction score
19
Μανωλη συγχαρητηρια. Τα παντα αρμονικα δεμενα μεταξυ τους, ενα υποδειγμα πολυχρηστικου χωρου. Να τον χαιρεσαι.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.072
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top