F.O.- Ενισχυτής mosfet από τη Σλοβενία

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Ιτ'ς αδιάφοραλ. :p
Έχεις ήδη καταστρέψει τον ήχο με τόσα ηλεκτρομαγνητικά πεδία και eddy currents*. :roflmao:

*δινορεύματα, η νέα αγαπημένη μου λέξη.

Behave...... Δεν εχω τελειωσει......
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Ιτ'ς αδιάφοραλ. :p
Έχεις ήδη καταστρέψει τον ήχο με τόσα ηλεκτρομαγνητικά πεδία και eddy currents*. :roflmao:
*δινορεύματα, η νέα αγαπημένη μου λέξη.
Σιγα μην ερθει και ο Εντι Μερφι. :gotcha:
 

Μηνύματα
121
Reaction score
69
Βαλε τη μια πλευρα να φυσαει και την αλλη να ρουφαει!
Μετα απο κανα τεταρτο, μέτρα τη θερμοκρασια σε καθε πλευρα.
Η χαμηλοτερη κερδιζει.:)
Πάντως με αυτό που βλέπω πιστεύω ότι έχεις αποτύχει πριν ακόμη τον ακούσεις....ΟΙ EMI θα κάνουν πάρτυ με ούζα μέσα.....
[DOUBLEPOST=1527759754][/DOUBLEPOST]
Πάντως με αυτό που βλέπω πιστεύω ότι έχεις αποτύχει πριν ακόμη τον ακούσεις....ΟΙ EMI θα κάνουν πάρτυ με ούζα μέσα.....
Θα ντύνεσαι έτσι για να ακούς!!!!
psuit.jpg.w180h215.jpg
 

Μηνύματα
27.373
Reaction score
25.413
Εάν θέλεις να ρουφάει ζέστη θα πρέπει η ψυκτρα να είναι κλειστή μπροστά και στα πλαινά και ανοικτή μόνο επάνω και κάτω από τους ανεμιστήρες για να έχει αποτέλεσμα.
Βάλε τους να φυσάνε και θα είσαι μιά χαρά.
 

Μηνύματα
121
Reaction score
69
Εάν θέλεις να ρουφάει ζέστη θα πρέπει η ψυκτρα να είναι κλειστή μπροστά και στα πλαινά και ανοικτή μόνο επάνω και κάτω από τους ανεμιστήρες για να έχει αποτέλεσμα.
Βάλε τους να φυσάνε και θα είσαι μιά χαρά.
Πέραν της πλάκας η κατασκευή είναι εξαιρετική μακράν καλύτερη από τις περισσότερες κατασκευές του FO που έχω δει.ΟΙ ανεμιστήρες είναι μια χαρα έτσι και απόλυτα αποτελεσματικοί στη σταθερότητα της θερμοκρασίας.
Μπράβο Τέο
 



K

kimon

Guest
Τελικά πρέπει να ρουφάει η να φυσάει ?

Δεν εχω καταλάβει. :D
Φύσα,ρούφα,τράβα τόνε,πάτα τόνε κι άναφ' τόνε (τον ενισχυτή,ε; μη μας παρεξηγήσουνε κιόλας , με τέτοιες κουβέντες...)
Δυστυχώς το ζευγάρι των δικών μου F.O. πουλήθηκε και έμεινα μόνο με τον VSSA!Θεδόση,εύγε για την κατασκευή σου!
 

Μηνύματα
121
Reaction score
69
Φύσα,ρούφα,τράβα τόνε,πάτα τόνε κι άναφ' τόνε (τον ενισχυτή,ε; μη μας παρεξηγήσουνε κιόλας , με τέτοιες κουβέντες...)
Δυστυχώς το ζευγάρι των δικών μου F.O. πουλήθηκε και έμεινα μόνο με τον VSSA!Θεδόση,εύγε για την κατασκευή σου!
Επιτέλους ολοκληρώθηκε...
2018-06-23 09.24.18.jpg
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
121
Reaction score
69
Επιτέλους ολοκληρώθηκε... View attachment 99584
Και μαύρες βίδες...δυστυχώς η κάμερα ξεγελιέται απο το φως των vu...στην πραγματικοτητα είναι πολύ πιο ωραία
2018-06-26 21.42.56.jpg
2018-06-26 21.42.56.jpg
2018-06-26 21.42.56.jpg
 

Attachments




Μηνύματα
852
Reaction score
748
Ασχετο:
Τελευταία ασχολήθηκα λίγο με το DCG3 και κατέληξα ότι μου αρέσει περισσότερο με αυτά τα τροφοδοτικά.

dcg3-lm.jpg


Ειναι με διπλο LM317/337.

Μετασχηματιστες TRIAD 2X24V 100VA απο Mouser
 





Μηνύματα
1.294
Reaction score
446
Ασχετο:
Τελευταία ασχολήθηκα λίγο με το DCG3 και κατέληξα ότι μου αρέσει περισσότερο με αυτά τα τροφοδοτικά.

View attachment 102193

Ειναι με διπλο LM317/337.
γνωστη πλακετιτσα το τροφοδοτικο... νομιζω εχουμε ιδιες , εσυ εδω και εγω στον Προ μου...
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Ναι είναι του Μανώλη, τα είπαμε και στο post #241.

Αφού τα έχεις, αξίζει να φτιάξεις τον DCG3. Παίζει εκπληκτικά με αυτά.
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
446
Ναι είναι του Μανώλη, τα είπαμε και στο post #241.

Αφού τα έχεις, αξίζει να φτιάξεις τον DCG3. Παίζει εκπληκτικά με αυτά.
συγκριτικα με τον MTZ opa627 ? Σε ρωταω γιατι οτι εχω ακουσει απο ιδιοκατασκευες, ο Opa , overal μου αρεσει περισσοτερο..
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.661
Μηνύματα
2.871.045
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top