Genelec The Ones

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.875
Reaction score
77.475
εκείνες οι άκυρες κουτσουλιές σαν φροντ χάι γιατί τις ξέχασε?!:eek:
 


Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Εκεί μέσα οτιδήποτε άλλο από πολυκάναλο Sonos ή JBLόμπαρα είναι πεταμένα λεφτά.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.159
Reaction score
19.004

Τα έχουμε πει βρε παιδιά..
Αυτό δεν είναι καθιστικό - χώρος χαλάρωσης με την ευρεία έννοια, είναι κάτι άλλο.
Όσο και να μαμάει ο ήχος δεν θα καθόμουν εκεί (τουλάχιστον όχι ευχάριστα) ίσως ούτε για την διάρκεια μιας ταινίας..
Το πως βιώνει ο καθένας την ευχαρίστηση - χαλάρωση όμως διαφέρει, οπότε πάσο.. :idk:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Όσο και να μαμάει ο ήχος
Και ποιός σου είπε ότι μαμάει; Επειδή πήρε Genelec ή επειδή πήρε ONES δεν εξασφαλίζει τίποτα. Ένα ρδέλο έφτιαξε, 9 beds σε χώρο για 5. Ταναριό γίνεται εκεί μέσα, κάθε άλλο παρά μαμάει.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Τρελή σπατάλη χρήματος για τόσο μικρό δωμάτιο.
Έπρεπε να δώσει λίγα παραπάνω λεφτά για να νοικιάσει άλλο σπίτι με μεγαλύτερο δωμάτιο για αυτή τη δουλειά.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
...στροφη δεξια 90 μοιρες, και κουρτινα οπισθεν της θεσης ακροασης.. η τι βι σε μεταφερομενο επιπλο ή καποια πατεντα. και να κατεβασει τις κιθαρες απο το τοιχο. 🐒
(αλλα ας το αφησει ετσι)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...στροφη δεξια 90 μοιρες, και κουρτινα οπισθεν της θεσης ακροασης.. η τι βι σε μεταφερομενο επιπλο ή καποια πατεντα. και να κατεβασει τις κιθαρες απο το τοιχο. 🐒
Κιθαριστική τέχνη vs... καθαριστικής.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.159
Reaction score
19.004
Και ποιός σου είπε ότι μαμάει; Επειδή πήρε Genelec ή επειδή πήρε ONES δεν εξασφαλίζει τίποτα. Ένα ρδέλο έφτιαξε, 9 beds σε χώρο για 5. Ταναριό γίνεται εκεί μέσα, κάθε άλλο παρά μαμάει.
Ναι, οκ..
Να το γράψω αλλιώς..
Ακόμα και το απόλυτο να έχει πιάσει σε ήχο (υποθετικά), ισχύουν τα ίδια όσα έγραψα παραπάνω για τις δικές μου αντοχές παραμονής σε αυτό το χώρο με όλα αυτά τα ηχεία τριγύρω να με κοιτάζουν.. :rolleyes:
(Αυτός ο χώρος μας ανήκει, κοπάνα τη.. :biggrin:)
 





Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.159
Reaction score
19.004
Αν μου έλεγε κάποιος μπες και πάρε ότι θες από 'κει θα έπαιρνα μόνο 2 λευκούς δορυφόρους για το γραφείο, το ένα sub (μην είμαστε και παρτάκηδες, να πάρει το άλλο κάποιος άλλος) και τέλοοος..
Τις μαύρες γκουμούτσες (front), κιθάρες και τα υπόλοιπα καλούδια μοιραστειτεταοιυπολοιποι :biggrin:
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Αν εξαιρέσουμε τον 8500, που σε σχέση με το κόστος ηχείων, midbass units και subs είναι κατηγορίας τσιχλόφουσκας μιλάμε για endgame για 999/1000 .

By the book θα μπορούσε να γεμίσει εναν χώρο 20-25 τμ ή ακόμα μεγαλύτερο με το όποιο κόστος σε στάθμη στη θέση ακρόασης. Τέσπα, αυτά φτιάχνονται. Αυτό που δεν φτιάχνεται είναι η ανοησία της χρήσης πικάπ για ακρόαση μουσικής το έτος 2023.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.236
Reaction score
27.043
το λεω επειδη δεν εχω ελευθερο τοιχο στο χωρο μου... :king: :angel:
(αυτο παει και αναποδα, ελευθερο χωρο στο τοιχο μου)
Ή...τοίχο στον ελεύθερο χώρο σου.
Το θέμα είναι να μην έχουν τοίχους τα αυτιά. ;)
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.382
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top