H MS δίνει 3 χρόνια εγγύηση για το "Ring of death"


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Και το wii ακόμα έχει μικρά προβλήματα υπερθέρμανσης !!! , μάλλον κάποια παρτίδα θα είχε πρόβλημα.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=168502

Απλά για το 360 μιλάμε κυριολεκτικά για προϊόν που καίγεται σχεδόν σαν λάμπα , πρωτοφανές για hardware...
(πάντως έχουν καταπολεμήσει την πειρατεία τουλάχιστον, ποιος θα βάλει τσιπάκι όταν ξέρει πως μπορεί να του χαλάσει τόσο εύκολα?)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: H MS δίνει 3 χρόνια εγγύηση για το "Ring of death"

Απλά για το 360 μιλάμε κυριολεκτικά για προϊόν που καίγεται σχεδόν σαν λάμπα , πρωτοφανές για hardware...
(πάντως έχουν καταπολεμήσει την πειρατεία τουλάχιστον, ποιος θα βάλει τσιπάκι όταν ξέρει πως μπορεί να του χαλάσει τόσο εύκολα?)
Έλεος........:happy_7: :happy_7: :happy_7: :happy_7: :happy_7: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=168502Απλά για το 360 μιλάμε κυριολεκτικά για προϊόν που καίγεται σχεδόν σαν λάμπα , πρωτοφανές για hardware...
(πάντως έχουν καταπολεμήσει την πειρατεία τουλάχιστον, ποιος θα βάλει τσιπάκι όταν ξέρει πως μπορεί να του χαλάσει τόσο εύκολα?)
Αυτό το λαμβάνουμε σα χιούμορ έτσι; Αν ναι.... "happy_1" :happy_5: "happy_1"
 

Μηνύματα
258
Reaction score
0
Αυτό το λαμβάνουμε σα χιούμορ έτσι; Αν ναι.... "happy_1" :happy_5: "happy_1"
Πότε ο Blizard δεν κάνει χιούμορ στον πόλεμο...

Λές να φτιάξω την σελίδα Blizard στο Φρικηπαιδεια;:crazy_3:
 

Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
και να μην κάνει χιούμορ , πλάκα πλάκα ελπίζω να μην το υιοθετήσουν και άλλοι κατασκευαστές ...
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: H MS δίνει 3 χρόνια εγγύηση για το "Ring of death"

Εδώ λένε ότι αυτή η επέκταση της εγγύησης και οι βελτιώσεις που έγιναν έχουν άμεσο κόστος στην MS πάνω από 1 δισ $ ... όσο κάνουν δηλαδή 3εκ καινούργια xbox360 !!!!!!!

Πάντως με τόσα λεφτά που δινει κάθε χρονο ο Β. Gates για φιλανθρωπικούς σκοπους ( και μιλαμε για τρελά ποσά) μάλλον δεν πρεπει να μας κανει εντύπωση το γεγονος που θα ξοδέψει χρήματα για τους πελάτες του.
Στην ουσια από αυτό το έξοδο πιο πολύ κέρδος εχει παρά χάσιμο .
Για σκεφτείτε το..
 

Μηνύματα
117
Reaction score
0
Ο κουριερ που παρελαβε το δικο μου ειπε πως εχουν γυρω στα 10-20 την ημερα απο αθηνα μονο!
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: H MS δίνει 3 χρόνια εγγύηση για το "Ring of death"

Πάντως με τόσα λεφτά που δινει κάθε χρονο ο Β. Gates για φιλανθρωπικούς σκοπους ( και μιλαμε για τρελά ποσά) μάλλον δεν πρεπει να μας κανει εντύπωση το γεγονος που θα ξοδέψει χρήματα για τους πελάτες του.
Στην ουσια από αυτό το έξοδο πιο πολύ κέρδος εχει παρά χάσιμο .
Για σκεφτείτε το..
Δεν είναι το ίδιο όμως. Για την προσωπική του περιουσία δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν, όταν αντιθέτως ξοδεύει 1,3 δις $ από τα χρήματα της Microsoft οι υπόλοιποι μέτοχοι δεν χαίρονται.
Η κίνηση ήταν πολύ σωστή και έδειξε σεβασμό προς το καταναλωτικό κοινό, συμφωνώ, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε πως αν είχαν γίνει σωστές επιλογές στο σχεδιασμό και την επιλογή των υλικών εξαρχής η MS δεν θα είχε βρεθεί στη δύσκολη θέση.
Η Microsoft υπολόγιζε ότι θα δει τα πρώτα κέρδη από το XBox division μέσα στο 2007 αλλά ο στόχος φαίνεται ότι πάει ένα χρόνο πίσω τουλάχιστον μετά από αυτό.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: H MS δίνει 3 χρόνια εγγύηση για το "Ring of death"

Η κίνηση ήταν πολύ σωστή και έδειξε σεβασμό προς το καταναλωτικό κοινό, συμφωνώ,
Μάλλον το έκανε για να γλυτώσει τα χειρότερα.... όσο ανεκτικός και να είναι ο κόσμος, δεν είναι τόσο απλό να του φορτώσεις ένα εντελώς προβληματικό προϊόν με κανονική εγγύηση.

Αν δεν το έκανε θα μιλάγαμε για "ξέσκισμα" κανονικό... τώρα είναι σαν να φόρεσε προφυλακτικό για την προστασία όλων :)
(πλάκα κάνω έτσι ? μην το πάρετε κυριολεκτικά)


ΥΓ
Ενα μικρό κατάστημα που έχει πολιτική να δίνει 2 χρόνια onsite εγγύηση για όλα τα προϊόντα του, σταμάτησε να πουλάει 360 λόγο των προβλημάτων του.
http://n4g.com/industrynews/News-50392.aspx
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Και το wii ακόμα έχει μικρά προβλήματα υπερθέρμανσης !!! , μάλλον κάποια παρτίδα θα είχε πρόβλημα.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=168502

Απλά για το 360 μιλάμε κυριολεκτικά για προϊόν που καίγεται σχεδόν σαν λάμπα , πρωτοφανές για hardware...
(πάντως έχουν καταπολεμήσει την πειρατεία τουλάχιστον, ποιος θα βάλει τσιπάκι όταν ξέρει πως μπορεί να του χαλάσει τόσο εύκολα?)

Παιδια και εγω 360 εχω, πρωτη φορα που ο blizard δεν υπερβαλει....
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
Παιδια και εγω 360 εχω, πρωτη φορα που ο blizard δεν υπερβαλει....
Ωραια εχεις και εσυ 360, αλλα τι θες να πεις, οτι σου χαλασε..

παντος περιεργο μου φαινεται πως εκανε τετοια γκαφα η microsoft, απιστευτο μου φαινεται..

το ps3 απο την αλλη φαινεται οτι παει να χασει την αποκλειστικοτητα του Metal Gear Solid 4... οπως δηλωσε υψηλοβαθμο στελεχος της Konami... τελικα θα της μεινει καμια αποκλειστικοτητα της sony..
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
το ps3 απο την αλλη φαινεται οτι παει να χασει την αποκλειστικοτητα του Metal Gear Solid 4... οπως δηλωσε υψηλοβαθμο στελεχος της Konami... τελικα θα της μεινει καμια αποκλειστικοτητα της sony..
:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: Όχι αλλά η MS λόγω προβληματικής κονσόλας, δίνει τελικά 3 χρόνια εγγύηση όπως λέει και ο τίτλος του Thread :cool_4:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Gio δεν χαλασε μονο σε μενα 2 φορες αλλα και σε πολλους πολλους αλλους μπες στο myxbox.gr να δεις τι γινεται.....Εστω και 2 ατομα να υπαρχουν στο ιδιο φορουμ που να τους χαλασε δυο φορες αυτο κατι σημαινει...Και υπαρχουν τουλαχιστον 10 ατομα που τους χαλασε δυο φορες.....
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: Όχι αλλά η MS λόγω προβληματικής κονσόλας, δίνει τελικά 3 χρόνια εγγύηση όπως λέει και ο τίτλος του Thread :cool_4:
αα ετσι λεει ο τιτλος, δεν τον ειδα...παλι καλα που μου το πες.:lol:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Φιλε gio μολις μπηκα στο αλλο site....Σημερα μονο, 3 ατομα δηλωσαν οτι τους χαλασε και το δευτερο.Αυτο νομιζω τα λεει ολα!
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
Φιλε gio μολις μπηκα στο αλλο site....Σημερα μονο, 3 ατομα δηλωσαν οτι τους χαλασε και το δευτερο.Αυτο νομιζω τα λεει ολα!
Και γω μπορω να πω οτι ειμαι αστροναυτης.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Μιλαμε για μελη με πολλα post με το gamertag τους για avatar κλπ κλπ.....Διλιοφθορα κανει τοσος κοσμος πιστευεις?
Σημερα μιλησα με Γερμανια και μου ειπαν οτι κατα μεσο ορο τους παιρνουν γυρω στα 10 Ελληνες την ημερα για να δηλωσουν βλαβη....
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.639
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top