Klipsch Greek club

Μηνύματα
83
Reaction score
13
Αυτό είναι αλήθεια! 'Όσοι παρευρέθηκαν στην τελευταία έκθεση του 'Ήχου θα θυμόνται τι ενισχυτικά συνόδευαν τα forte III !
Τι ενισχυτικα συνόδευαν τα Forte III;
 




Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.922
Reaction score
7.992
Όσο περνά ο καιρός τόσο φαίνεται η διαφορά klipsch από τους υπολοίπους.
Εκείνο που λείπει από αυτούς, (Μonitor Αudio, dali, mission) και το χαίρεσαι στην klipsch είναι η φυσικότητα στην απόδοση των μουσικών οργάνων.
Πχ το πιάνο! Υπάρχει στο σπίτι και η χροιά που βγαίνει από τα ηχεία, δύσκολα ξεχωρίζει από τον ήχο του πραγματικού! Ενώ στο δεύτερο σύστημα, έχει την τάση (στο ίδιο κομμάτι φυσικά) να ακούγεται πιο ''ηλεκτρικά'' σαν να υπάρχει δηλαδή ηλεκτρικό πιάνο.

Να σημειώσω εδώ ότι αυτό συμβαίνει κυρίως με τα rf II και όχι τόσο με τα rp 160m (και αυτά βέβαια υπερέχουν των υπολοίπων) , ίσως λόγω της μαγικής επέμβασης του Αργύρη στα rf. Είπαμε... klipsch εκτός τω άλλων, σημαίνει και αναβάθμιση!
 
Last edited:


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.922
Reaction score
7.992
Μετά από αυτά λοιπόν, τα rf τα προσέχω σαν τα μάτια μου! Αν ποτέ χρειαστεί να τα αποχωριστώ (απίθανο), μόνο αν θα τα πουλήσω χ10 της πραγματικής τους αξίας θα γίνει, διότι ο ήχος τους, μόνο με ηχεία αυτής της αξίας μπορεί να συγκριθεί! Δεν υπερβάλλω, σύμμαχος ο Αργύρης !
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
παλαιοτερα σε εκθεσεις,....πριν ανοιξουν για το κοινο.....καμποσοι εβαζαν ηχεια διπλα στα κλιπς......
κανενα σαν αυτα στα λεφτα τους...και πολυ περισοτερα......
Klipsch_Wallpaper_-_3840x2160_-_BIG_SOUND_635252203472796000.jpg
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Και συμπληρώνω.Επειδη πρόσφατα αγορασα ξανα KLIPSCH οποιος με ρωταει "παλι KLIPSCH;" του απανταω "μονο KLIPSCH".Στα λεφτα του παντα.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.922
Reaction score
7.992

Προσέξτε πόσο απλό είναι το σύστημα (αν και δεν φαίνεται καλά στην foto), καλώδια ζήτημα των 10 ευρώ το μέτρο, χύμα και πρόχειρα συνδεδεμένα, υπόλοιπα μηχανήματα προσιτά στον καθένα, χωρίς ηχοπαγίδες κλπ μπιχλιμπίδια, όμως, ήχος πολλών χιλιάδων ευρώ! (Για όσους παρευρέθησαν, θα θυμούνται).
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
μιας και εχω πιστοποιηση ΚΑΙ απο την auralex.......εχω και αυτιοασπιδες της (και μπλουζακι) και ταμπελες.....και διαφορα αλλα.......

ναι μωρε....απο τοτε που κανεις εδω μεσα δεν ηξερε την auralex.......
35617541_656716384692967_1748304220664102912_n.jpg
 




argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
oταν καποιοι εψαχαν δικαιολογιες για την μην δυνατοτητα παροδοσης ανταλλακτικων....
η κλιπσαρα ζωγραφιζε kg3
wecfg0baep7guanbp73h.jpg
 



Μηνύματα
5
Reaction score
18
Καλησπέρα σε όλο το group.
Σκέφτομαι να επενδύσω τα λιγοστά μου χρήματα στα klipsch r-26f (μέχρι εκεί φτάνει το χεράκι μου). Για πηγή έχω τον Marantz mcr611 με ενα ζευγάρι pioneer που ντρέπομαι για την ύπαρξη τους. Τα μουσικά μου ακούσματα είναι ροκ, μεταλ, και ροκ συμφωνικές. Ο χώρος είναι περίπου 15τμ, με μηδενική δυνατότητα απομάκρυνσης των ηχείων από τον τοίχο. Ποιά η άποψη σας; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.370
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top