Klipsch Greek club

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Μην νομίζετε ότι την βρίσκω με την klipsch μόνο,
Έχω και άλλες αγάπες (εκτός τα έμψυχα αγαπημένα)....

Και αυτό όμως, έχει ψυχή.... και αντοχή! Από το 2008 μέχρι σήμερα, ούτε καμένο φλας!
3-4 φορές τον χρόνο, η παρέα του qq club, έχει γυρίσει όλη την Ελλάδα, στα πιο δύσβατα μέρη της!
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Φωτογραφίες με την Νέα Σύνθεση! Χρυσή εμφάνιση, χρυσός ήχος!
DSC_0186 2.JPG


DSC_0167 2.JPG


To ... πικαπάκι μου, με όμορφο αναλογικό ήχο!
DSC_0176 2.JPG


Δεν χρειάζονται πολλά, ένα κουμπάκι για την ένταση και τίποτα άλλο, και ο Marantz δείχνει μικρός σε ήχο μπροστά του! Και ας είναι στο κέντρο της τεχνολογίας!
DSC_0179 2.JPG

[DOUBLEPOST=1535612981][/DOUBLEPOST]και το κεντρικό, αμερικάνικο! θα ήθελα και εδώ κλιπσ αλλά έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά, όπως και ήχο! Διστάζω
DSC_0177 2s.JPG
λοιπόν:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
μεγειες .............καλα , αν βαλεις κανα μεγαλο κλιπς.....θα σε τρελλανει στις δαγκωνιες....
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Η βασούλα του πικάπ έρχεται από το παρελθόν. Δεκαετία 80 ίσως και πριν. Έβγαζε Κυρίως ηχεία η Ελληνική αυτή εταιρεία.
[DOUBLEPOST=1535613531][/DOUBLEPOST]
μεγειες .............καλα , αν βαλεις κανα μεγαλο κλιπς.....θα σε τρελλανει στις δαγκωνιες....
Στα υπ όψη λοιπόν! Έτσι για να μην πλήττουμε. Τα dali προς το παρόν στο πατάρι....μέχρι να γίνουν ύψους, κάποια στιγμή.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Φωτογραφίες με την Νέα Σύνθεση! Χρυσή εμφάνιση, χρυσός ήχος!
View attachment 104163

View attachment 104164

To ... πικαπάκι μου, με όμορφο αναλογικό ήχο!
View attachment 104165

Δεν χρειάζονται πολλά, ένα κουμπάκι για την ένταση και τίποτα άλλο, και ο Marantz δείχνει μικρός σε ήχο μπροστά του! Και ας είναι στο κέντρο της τεχνολογίας!
View attachment 104166
[DOUBLEPOST=1535612981][/DOUBLEPOST]και το κεντρικό, αμερικάνικο! θα ήθελα και εδώ κλιπσ αλλά έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά, όπως και ήχο! Διστάζω View attachment 104167 λοιπόν:
Ωραια πραγματα.Συγχαρητηρια.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Λοιπόν:
Home cinema: Εντυπωσιακός ήχος, πειστική απόδοση στο σύνολο, δυναμικές! Για 5,1 σύστημα, πολύ καλό, πλέον !

Stereo: Σημασία στην Λεπτομέρεια, ιδανικό για ακροάσεις σε πολύ χαμηλές εντάσεις.Ο συνδυασμός klipsch rf 62 ΙΙ, αναβαθμισμένα, με τα 160 βαττ του τελικού από τα οποία κάποια σε τάξη Α, δημιουργεί το ιδανικό περιβάλλον για αυτήν την μορφή ακρόασης!
 

Μηνύματα
4.880
Reaction score
25.868
πολύ όμορφα ! αλλά γιατί ο τελικός πάνω από τον προ; χρειάζεσαι έτσι 1+1 μ παραπάνω μήκος καλωδίου ηχείων νομίζω.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Πολύ σωστά αναφέρεις και τώρα που ξανασκέπτομαι θα κάνω αλλαγές.
Πριν ήταν αυτό απαραίτητο διότι στο στο πίσω μέρος του τελικού υπήρχε πλήκτρο για την επιλογή xlr - rca. Έτσι έπρεπε να ειναι σε προσιτό σημείο, ώστε να φτάνει το χέρι. (Me xlr ήταν συνδεδεμένος ο pro με τον τελικό και με rca ο Marantz (σαν προ και αυτός για το 2 κύρια ηχεία)). Έτσι επέλεγα home cinema (marantz) ή δικάναλο (pro). Τώρα λόγω των συνεχών προβλημάτων με τις διάφορες πηγές εικόνας και τελικού, έχω 2 τελείως ξεχωριστά συστήματα... (γιαυτό και τα rp 150)...

Αλλαγές πάλι και ποιος ακούει τους υπόλοιπους, που θα γίνει πάλι ένα σπίτι κ@λος!
 


Μηνύματα
6
Reaction score
1
Eνδιαφερομαι για τα KLIPSCH RP-150M λεω να τα πάρω αν και εχω μικρό ενισχυτή (YAMAHA RS300) η τιμή τους ομως Ελλαδα γιατι ειναι +150 ευρω πιο πανω?
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Όχι ακριβώς, υπάρχουν περιπτώσεις που κάνουν να μην συμφέρει η εισαγωγή από το εξωτερικό.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Αν ξερεις που και ποτε χτυπας τιμες ...σουπερ.........σε καθε κλιπς
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.005
Reaction score
8.049
Λοιπόν:
Home cinema: Εντυπωσιακός ήχος, πειστική απόδοση στο σύνολο, δυναμικές! Για 5,1 σύστημα, πολύ καλό, πλέον !

Stereo: Σημασία στην Λεπτομέρεια, ιδανικό για ακροάσεις σε πολύ χαμηλές εντάσεις.Ο συνδυασμός klipsch rf 62 ΙΙ, αναβαθμισμένα, με τα 160 βαττ του τελικού από τα οποία κάποια σε τάξη Α, δημιουργεί το ιδανικό περιβάλλον για αυτήν την μορφή ακρόασης!
Ύστερα από το στρώσιμο των rp 150, σήμερα έβαλα μικρόφωνο στον μαραντζ και αυτόματη ισοστάθμιση. Έθεσε τα ηχεία σαν large - σωστά κατά την γνώμη μου, διότι έτσι - συμμετέχοντας δηλαδή και το ηχείο στο χαμηλό, υπάρχει μεγαλύτερη αληθοφάνεια, πιο εντυπωσιακή σκηνική παρουσία, ποιο στακάτο μπάσο.

Για πρώτη δε φορά έχω ενεργό το όντισι (flat, λόγω κατά βάση ακρόασης μουσικών αρχείων).

Ωραία πράγματα λοιπόν.
 





Μηνύματα
44
Reaction score
38
Μην νομίζετε ότι την βρίσκω με την klipsch μόνο,
Έχω και άλλες αγάπες (εκτός τα έμψυχα αγαπημένα)....

Και αυτό όμως, έχει ψυχή.... και αντοχή! Από το 2008 μέχρι σήμερα, ούτε καμένο φλας!
3-4 φορές τον χρόνο, η παρέα του qq club, έχει γυρίσει όλη την Ελλάδα, στα πιο δύσβατα μέρη της!
Vakis δεν είσαι ο μόνος... έχω το ίδιο από το 2009. Του πέρασα υγραέριο, μου λέγανε ότι θα σπάσει, δεν έπαθε τίποτα. Μετά του έβαλα και μια τουρμπίνα και πήγε 150 άλογα και του ήπια το αίμα.. Τόσα χρόνια η μόνη ζημιά ήταν ένας καμένος πολλαπλασιαστής και 2 λάμπες πορείας ..
Δε σπάει δε χαλάει το κασκάι.. :beach:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.687
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top