Klipsch Greek club

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- αδελφοι γεια σας , βρήκα συνοδoιπορους

στο ταξειδι μας . . . δυνατα ε ;



Violent Femmes - "Hallowed Ground" (Live In Sun King Studio 92 Powered By Klipsch Audio)

 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060

Ενα απλοϊκό τραγουδάκι. Και όμως, η ορχήστρα απλωμένη εμπρός μου σε μεγάλη διάσταση, η τραγουδίστρια ακριβώς στο κέντρο και αρκετά πιο μπροστά από αυτή. Με άλλες προτάσεις ίσως πέρναγε απαρατήρητο. Με τα κλιπσ όμως αποκτά, αίσθημα και ζωντάνια, γιαυτό τα λατρεύω!
 

Μηνύματα
30
Reaction score
2
Καλησπέρα ειμαι λατρεις των ηχειων KLIPSCH αλλα δεν ειχα την τυχη να εχω στην κατοχη μου καποιο ηχειο.Θα ηθελα την γνωμη σας για μεταχειρισμενο το παρακατω http://www.klipsch.com/products/ksf-10-5 αν αξιζει και αν εχετε αποψει απο ακροαση.
 

Μηνύματα
221
Reaction score
59
Καλησπέρα ειμαι λατρεις των ηχειων KLIPSCH αλλα δεν ειχα την τυχη να εχω στην κατοχη μου καποιο ηχειο.Θα ηθελα την γνωμη σας για μεταχειρισμενο το παρακατω http://www.klipsch.com/products/ksf-10-5 αν αξιζει και αν εχετε αποψει απο ακροαση.
Βλέπεις Klipsch είναι καλο ! :) Αρκει φυσικα να είναι σε καλη κατασταση εξωτερικα αλλα κυριος εσωτερικα ...αναλογα την χρηση που εκανε ο προηγούμενος "μαστορας"...Εχω τύχει σε ηχείο που ηταν σε μετρια εξωτερική κατασταση αλλα ηχο σαν καινουργιο και ηχειο σαν μολις να βγηκε από το κουτι του και ειχε την μια κορνα αρπαγμενη(σχεδόν δεν έπαιζε).Οποτε οπωσδήποτε ακρόαση φιλε μου!
Και φυσικα τι ενισχυτή εχεις και ποσο χωρο θες να γεμίσεις με μουσική?
 

Μηνύματα
30
Reaction score
2
Τα εν λογο ηχεια τα βρηκα 250 ευρω το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να τα δω και να τα ακουσω γιατι ειναι απο επαρχια.Εχω ενα marantz pm 52 και θα γεμισουν ενα χωρο 50 τμ περιπου.

Βλέπεις Klipsch είναι καλο ! :) Αρκει φυσικα να είναι σε καλη κατασταση εξωτερικα αλλα κυριος εσωτερικα ...αναλογα την χρηση που εκανε ο προηγούμενος "μαστορας"...Εχω τύχει σε ηχείο που ηταν σε μετρια εξωτερική κατασταση αλλα ηχο σαν καινουργιο και ηχειο σαν μολις να βγηκε από το κουτι του και ειχε την μια κορνα αρπαγμενη(σχεδόν δεν έπαιζε).Οποτε οπωσδήποτε ακρόαση φιλε μου!
Και φυσικα τι ενισχυτή εχεις και ποσο χωρο θες να γεμίσεις με μουσική?
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας η προσωπική εμπειρία ακρόασης από KLIPSCH KP 201 II
- πού το πέτυχες αυτό ; . . . είναι από την επαγγελματική σειρά
 

Μηνύματα
30
Reaction score
2
Ναι ειναι η σειρα pro αλλα δεν βρίσκω πολλές πληροφορίες στο διαδύκτιο.
 



Μηνύματα
221
Reaction score
59
Για σπίτι λες να παίξουν καλά
KSF-10.5 ....εάν είναι σε αριστη κατάσταση και καλούτσικη η τιμη που τα βρήκες εάν είναι καλα παντα!!Χωρις άλλη σκέψη
 

Μηνύματα
30
Reaction score
2
KSF-10.5 ....εάν είναι σε αριστη κατάσταση και καλούτσικη η τιμη που τα βρήκες εάν είναι καλα παντα!!Χωρις άλλη σκέψη
ΤΙΜΗ 250 ΕΥΡΟ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΑΡΧΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ PHOTO ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ
[DOUBLEPOST=1494966034][/DOUBLEPOST]
ΤΙΜΗ 250 ΕΥΡΟ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΑΡΧΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ PHOTO ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ
 

Attachments


Μηνύματα
221
Reaction score
59
ΤΙΜΗ 250 ΕΥΡΟ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΑΡΧΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ PHOTO ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ
[DOUBLEPOST=1494966034][/DOUBLEPOST]
Ενταξη φαινοντε νομιζω...αλλα πες να τα καθαρισει και λιγο την σκονη φωτο για να τα πουλήσει βγάζει ..έλεος με μερικούς.
Εάν τα παρεις πρεπει να προσεξει την μεταφορα τους,καποτε μου εστηλαν με κτελ ένα ζευγαρι Klipsch Sf-1 και το ένα γουφερ ειχε βγει εξω ειχε ξεβιδωθεί στην ουσια από κτηπημα προφανος στην μεταφορα.Ευτυχως Όλα καλα τα συμμάζεψα και έγιναν ηχεια παλι
 

Μηνύματα
30
Reaction score
2
Αυτο που παρατηρησα εινα στο αριστερό ηχείο στη Photo που επισύναψα αν κανετε zoom παρατήρησα οτι λείπουν οι βίδες από την κόρνα.Δεν ξέρω έχω μπερδευτή.
Ενταξη φαινοντε νομιζω...αλλα πες να τα καθαρισει και λιγο την σκονη φωτο για να τα πουλήσει βγάζει ..έλεος με μερικούς.
Εάν τα παρεις πρεπει να προσεξει την μεταφορα τους,καποτε μου εστηλαν με κτελ ένα ζευγαρι Klipsch Sf-1 και το ένα γουφερ ειχε βγει εξω ειχε ξεβιδωθεί στην ουσια από κτηπημα προφανος στην μεταφορα.Ευτυχως Όλα καλα τα συμμάζεψα και έγιναν ηχεια παλι
 

Μηνύματα
30
Reaction score
2
Θα ήθελα τα φώτα σας,διαβάζω τα spec rf-35 και ksf 10,5 και βλεπω
Crossover Frequency: 2.6 kHz για rf-35 &
Crossover Frequency: 2.2 kHζ για ksf 10,5
πια η διαφορά?
 

Μηνύματα
221
Reaction score
59
Θα ήθελα τα φώτα σας,διαβάζω τα spec rf-35 και ksf 10,5 και βλεπω
Crossover Frequency: 2.6 kHz για rf-35 &
Crossover Frequency: 2.2 kHζ για ksf 10,5
πια η διαφορά?
Για εσένα πρακτικά καμία.......
[DOUBLEPOST=1495099586][/DOUBLEPOST]
ΤΙΜΗ 250 ΕΥΡΟ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΑΡΧΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ PHOTO ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ
[DOUBLEPOST=1494966034][/DOUBLEPOST]
Εχεις δικαιο λειπουν βιδες!Οτι νανε...θα εχει πεσει χερι "μαστορα" η θα είναι πεταμένα σε καμια αποθηκη για χρονια.Μαλλον πρεπει να τα ξεχασεις τα συγκεκριμένα!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Σίγουρα δεν αξίζει να ασχοληθείς, πολύ ταλαιπωρημένα και κακο συντηρημένα.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Θεωρώ ότι θα μπλέξεις. Η κόρνα στα κλιπς είναι πολύ ευαίσθητη. Δεν έχει μεγάλο κόστος βέβαια η τακτοποίηση, αλλά λόγω παλαιότητας του μοντέλου, ίσως δεν θα βρεις εύκολα ανταλλακτικά, έτσι χρειάζεσαι ειδικό για επιδιόρθωση με άγνωστο κόστος εργασίας. Δείγμα της αφαίρεσης των βιδών είναι απόδειξη ότι τουλάχιστον το ένα ηχείο θα έχει πρόβλημα. Στο ίντερνετ, υπάρχουν διάφορες προσφορές, υπομονή λοιπόν. Τα δε μεταφορικά από Ευρώπη είναι χαμηλά.

Αν έχεις γνώσεις από μετατροπές όμως... τότε το συζητάμε.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Σημείωσε ότι έχω προ παραγγείλει μια σειρά από μεγάφωνα και τουίτερ για τα rf 62ΙΙ (για backup), από τον Απρίλιο και θα μου αποσταλούν γύρω στον Ιούνιο διότι δεν έχει στοκ το εργοστάσιο κατασκευής της Κλίπς. Και το rf 62 II δεν είναι και παλιό!


http://reconingspeakers.com

Δοκιμασμένο μαγαζί με πραγματικά αυθεντικά ανταλλακτικά.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top