Logitech Harmony, το απαραίτητο τηλεχειριστήριο

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Δες αν τα Wi-Fi ρελαι που θέλεις είναι συμβατά με το harmony hub. Αν όχι δες με ποιο άλλο hub είναι, πχ δουλεύουν με αυτό της google ή της philips;
 


Μηνύματα
65
Reaction score
95
Ξεθαβω το θεμα! Πηρα χθες το harmony ultimate και δεν μπορω να το συνδεσω με την alexa. Λεει λογω περιορισμων γλωσσας/περιοχης. Εχω κανει παρα πολλα απο αυτα που λενε στα φορουμ μηπως δουλεψει αλλα δεν. Εχει καταφερει κανεις να το συνδεσει με την alexa απευθειας, οχι μεσω IFTTT κτλ, αλλα κατευθειαν με το harmony skill;
 

Μηνύματα
499
Reaction score
201
Πρεπει να φτειαξεις λογαριασμο στο my harmony για να μπορεις να ελενχεις το harmony απο την ιστιοδελιδα της logitec με αυτους τους κωδικους κανει login το skill της alexa εγω χρησημοποιο το μπλε skill .
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Παρακαλώ για την βοήθειά σας:
Γίνεται να έχω on off για το sub μου? Yamaha yst 515
Έχει remote control;


Αφού έχει αυτόματο standby, πού είναι το πρόβλημα;

 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.921
Reaction score
7.992
Όχι, σκέπτομαι μήπως υπάρχει κάποια πρίζα με τηλεχειριστήριο που να είναι συμβατή με το harmony...
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.921
Reaction score
7.992
Δεν ενεργοποιείται εύκολα, ενεργοποιείται μετά από κάποια ένταση και πάνω. Είναι φυσιολογικό? Ακόμη και στο Hi
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Αύριο παραλαμβάνω το Logitech Harmony Elite. Διάβασα όλο το θέμα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστώ βοήθεια. Παρακαλώ να παρασχεθεί απλόχερα!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αύριο παραλαμβάνω το Logitech Harmony Elite. Διάβασα όλο το θέμα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστώ βοήθεια. Παρακαλώ να παρασχεθεί απλόχερα!

Μπα; Πήρες Harmony Νίκο;

Είναι μάπες. Μούφες.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Μπα; Πήρες Harmony Νίκο;

Είναι μάπες. Μούφες.
Ωχ! Άλλα μου έλεγες παλαιότερα. :D

Δεν πειράζει, είμαι γεμάτος από "μουφες", πικάπια, phonο, καλώδια, μια ακόμη, δε τρέχει κάστανο!

Χωρίς πλάκα, αύριο έρχεται με DHL, είδα αρκετά πράγματα εν τω μεταξύ, και ελπίζω να το σετάρω σχετικά εύκολα. Δύο, τρεις ομαδοποιήσεις χρειάζομαι. Νομίζω δηλαδή..
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Εχω 11, μετρημένα, τηλ/ρια. Φιλοδοξώ να τα εξαφανίσω από το τραπέζι. Εάν μου το κάνει αυτο, αξίζει τα γρόσια που έδωσα στον Γερμανό! Χαλάλι. Μην έχω καθυστερήσεις στην απόκριση μόνο, μ' εκνευρίζει αφάνταστα αυτό..
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.921
Reaction score
7.992
Νίκο, θα πάθεις πλάκα με την διαχείριση.

Δεν υπάρχουν φυσικά καθυστερήσεις, επίσης το περιβάλον χρήσης προσαρμόζεται απόλυτα στα γούστα μας. Με λίγα λόγια , κάνουμε ότι θέλουμε.

Ως προς την χρήση, και τον προγραμματισμό μην ανησυχείς, είναι απολύτως κατανοητή και προβλέψιμη. Παρ όλα αυτά είμαστε εδώ για οτιδήποτε.

Βάλε στο συρτάρι και τα 11 μπιχλιμπίδια....
 
Last edited:

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Νίκο, θα πάθεις πλάκα με την διαχείριση.

Δεν υπάρχουν φυσικά καθυστερήσεις, επίσης το περιβάλον χρήσης προσαρμόζεται απόλυτα στα γούστα μας. Με λίγα λόγια , κάνουμε ότι θέλουμε.
Γ' αυτό το αγόρασα Vaki. Εχω μια επιφύλαξη μόνο για τον ενισχυτή μου (δικαναλο), εάν θα μπορώ να κάνω όλα όσα μου δίνει το της μάνας του.

Είπα πριν για δύο - 3 activities. Λάθος έκανα, 5 - 6 και αν φτάσουν.

Είμαι περίεργος πάντως, η βάση δεδομένων της Logitech θα έχει όλες τις συσκευές μου, ακόμη και αυτή του split οπτικών ινών;

Θα δοκιμάσω και τη χρήση μέσω κινητού, ίσως βολεύει και έτσι..
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.921
Reaction score
7.992
Επίσης ετοίμασε κάποιο κινητό ή tablet για να έχεις την καλύτερη δυνατόν διαχείριση κατά την γνώμη μου.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Θα μπω στην ιστοσελίδα της Logitech και θα κατεβάσω την εφαρμογή..
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.921
Reaction score
7.992
Αφού υπάρχει αρχικό τηλεχειριστήριο δεν υπάρχει πλήκτρο ή εντολή που να μην την έχεις , σε όποιο σημείο και σε όσες επιλογές θέλεις να την τοποθετήσεις.

Κατέβασε την εφαρμογή και σε κανένα κινητό ή τάμπλετ.

Το δικό μου harmony, βρίσκεται στην συσκευασία του, εντελώς αχρησιμοποίητο . Μόνο με κινητό βολεύομαι.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Αφού υπάρχει αρχικό τηλεχειριστήριο δεν υπάρχει πλήκτρο ή εντολή που να μην την έχεις , σε όποιο σημείο και σε όσες επιλογές θέλεις να την τοποθετήσεις.

Κατέβασε την εφαρμογή και σε κανένα κινητό ή τάμπλετ.

Το δικό μου harmony, βρίσκεται στην συσκευασία του, εντελώς αχρησιμοποίητο . Μόνο με κινητό βολεύομαι.
..το κιν. εξυπηρετεί και εμένα, όχι όμως τα υπόλοιπα μέλη. Επομένως πρέπει με προσοχή να το σεταρω σωστά.

Προβληματίζομαι λίγο για το που πρέπει να βάλω το Hub και τον αισθητήρα, ώστε να έχει οπτική επαφή με όλες τις συσκευές, δε θα το ήθελα πάνω στο τραπεζάκι. Θα δω..
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.324
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top