McIntosh MTI100 Πικάπ all-in-one

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Πλάκα έχουμε όμως από το συγκεκριμένο All in One φθάσαμε σε σχολιασμούς των σκηνογραφικών Hi-Fi Hi-End επιλογών σε ταινίες και σειρές. Θα μπορούσε να είναι εξαιρετικό θέμα από μόνο του BTW
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.870
@Silver, ειχα αρκετο καιρο να μπω στο avsite.. :focus:
@PURETONE ... αντε να το ξαναβαλεις... μετα... (ασε που το αντισκειτ σε προτζεκτ, μπορει να παιδευεσαι ωρες... και μονο απο αυτο, προτιμω rega..πλεων)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
The Departed


Και τα ακουστικά Sennheiser HD-280 Pro...
.. μπουφέ !! Σας παρακαλωωωω ...Μετα απο σας...... s'il vous plaît .. :cool:
Μπουφέ να πείτε τον...πισινό της μαϊμούς (s'il vous plait - για να τηρούνται πάντα και οι κανόνες ευγενείας).:lolsign:
 

ika

News
Μηνύματα
14.036
Reaction score
13.000
you are welcome, σωστα επισημανθηκε :) ...
Εγώ τότε τα ζαχάρωνα τα TRANSCRIPTORS (λόγω εμφάνισης, μην πάει το μυαλό σας ότι καταλάβαινα και πολλά τότε / ούτε και τώρα βέβαια), αλλά λόγω του κόστους φυσικά, ο χρηματοδότης πατέρας δεν ικανοποίησε τις φαντασιώσεις μου τότε.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μερικές φορές η τέχνη μιμείται εκφάνσεις της ζωής με απροσδόκητους τρόπους...Στην "Ανήθικη Πρόταση" (1993 ) του Adrian Lyne ο αμοραλιστής εκατομμυριούχος που υποδύεται ο Robert Redford σαγηνεύει την πρωταγωνίστρια (Demi Moore) βάζοντας βινύλιο να παίξει στο πικάπ VPI Tnt,ενώ τα ενισχυτικά που θα υποβοηθούσαν το κέντρισμα πάνω στις ευαίσθητες πτυχές της είναι - τί άλλο - μονοτελικές λάμπες από την Cary...
Αχτύπητος συνδυασμός το...Cash & Cary :D
Harry’ Bosch detective series . . .



Marantz turntable, McIntosh electronics and Ohm Walsh 4 speakers
O εικονιζόμενος τελικός MC 240 ανήκει στα καλά κομμάτια από την ιστορία της McIntosh...
 
Last edited:




Μηνύματα
849
Reaction score
2.576
tsk tsk ,mcIntosh? VPI? SimAudio? Bose? Τι φλουφλιες ειν’ αυτές :p

Εδω κύριοι DIY, μπομπινοφωνα, κορνες, μικροφωνα, μικτες, ενισχυτες εν ετει 1974
Francis Ford Coppola : The Conversation - Η Συνομιλια
Gene Hackman, John Cazale, Harrison Ford κ.α.
Ταινιάρα! :)




 


Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
To πιο τρελό στο σύστημα της ταινίας 9 1/2 Eβδομάδες για μένα είναι ότι που έχει τοποθετηθεί το "πικάπ" και ότι στην συγκεκριμένη σκηνή ο γάτος βάζει το "1/1" από τον δίσκο music for airports του Brian Eno και Bang in a Can. H μουσική επιλογή είναι πραγματικά cult για το ύφος της ταινίας.
 



P

PMC

Guest
Καλημέρα.
Είναι μερικές φορές που κάποιος ( πλούσιος ) θέλει να ανταμείψει τον εαυτό του....θέλει να έχει έναν στόχο . Κάποιες φορές θέλει να έχει ένα κίνητρο....ένα ονειρο! Ακόμα και οι πλούσιοι έχουν δικαίωμα να έχουν ...όνειρα. Αυτό μπορεί να είναι ένα αυτοκίνητο η ένα ελικόπτερο η ένα σκάφος η και ένα στέρεο...δεν πειράζει που δεν μπορούμε να το καταλάβουμε χρησιμοποιώντας την λογική μας ....δεν είναι για μας.

Ξέρω ότι κάποιοι μπορεί να μην το καταλαβαίνουν . Μου είναι όμως δύσκολο να καταλάβω την συμπεριφορά κάποιου όταν ψάχνει να βρει και να κατηγορήσει αυτές της ονειρικές μηχανές. Μπορεί να μην σου αρέσουν ...οκ . Να κατηγορείς όμως ένα αριστούργημα ( κατά την γνώμη μου)επειδή είναι ακριβό και δεν μπορείς να το αποκτήσεις ποτέ τότε είσαι στα όρια του κομπλεξισμου η θες να το παίξεις σπουδαίος στα πρόβατα....
Εγω προσωπικά θαυμάζω την McIntosh όπως και άλλες παρόμοιες εταιρίες. Ναι είναι αμερικανική και έχεις κάποιες υπερβολές στον σχεδιασμό που χαρακτιριζουν την χώρα προέλευσης ( αντίστοιχα και ένα ιταλικό μηχανάκι είναι ποιο εκλεπτυσμένο κοκ) όμως πραγματικά δεν έχει κανείς ανάγκη να διαβάζει κακίες και κομπλεξισμούς εκεί που κανονικά θα έπρεπε να θαυμάζεις και να μαθαίνεις...εκτός και αν αυτά τα προϊόντα ανήκουν σε κάποιον ανταγωνιστή και έτσι του θάβεις το προϊόν.αν όχι Σκέψου ότι σε αυτή την περίπτωση διώχνεις πελάτες απο ανθρώπους που εμπορεύονται αυτές τις μηχανές και κλείνεις σπίτια.
Θα ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες ...όσοι δεν τις αντέχεται και σας χαλάνε την αισθητική ...πραγματικά συγνώμη.

B54A4D4C-5926-4E28-B812-D2BF039A8AC4.png


F1AFFE69-6E3E-462B-BE18-4B6EC1978B18.png


8520C1FD-CD3F-4C01-9C53-BEF5F5030AC1.png


391CA00F-EED3-437F-A888-C19AD765D78E.png


CE93A1C3-35FD-49EF-BEBF-ECD1B654C650.png
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.282



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.922
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top