Metal Gear Solid 4 (Ps3)

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Κωστα, οποτε εχεις ευκαιρια για μια επισκεψη, ειδοποιησε με να βγαλω και γω ενα conclusion. :137:
Μπορω καθημερινες και σαββατοκυριακα.
Ενα τηλεφωνο σου μονο μενει.
Χρωσταω και ενα ποτακι απο την τελευταια φορα. :137:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Εδω το promo μου.
Ηταν απο τις λιγες φορες που ειχα μεγαλη χαρα να τα σκασω για ενα παιχνιδι γιατι τετοιες προσπαθειες πρεπει να ανταμειβονται οπως θα κανω και με Grand Turismo , Resistance 2, και Killzone, αλλα αφου εκατσε αυτη η περιπτωση τι να κανεις να αρνηθεις ? :138:
 

Attachments


Μηνύματα
133
Reaction score
0
απο που το τσιμπησες?

στην γερμανια επαιρνα και γω μπολικα προμο αλλα τωρα δεν εχω τετοια δυνατοτητα:110:
 

Μηνύματα
114
Reaction score
0
Καλημέρα σε όλους. Επιτέλους το παιχνίδι που όλοι περιμέναμε, έφτασε την 12/06 και στην Ελλάδα και...χωρίς σπατάλη χρόνου, το τσίμπησα Σάββατο πρωί άπό τα μαγαζιά!!!

Και επειδή πολύ σωστά ειπώθηκε στο forum ότι μεσολάβησε και τριήμερο, η ενασχόληση μου με τον Old Snake κράτησε αρκετές ώρες. Μέχρι στιγμής έχοντας τελειώσει το act 1, ας πω και εγώ κάποιες πληροφορίες για την "υπερ-παραγωγή" του κου Cojima...

To mgs4 κινείται στη φιλοσοφία και το στύλ των τριών προηγούμενων sequel - sneaking missions, etc - αλλά όπως ήταν αναμενόμενο, η συνολική ποιοτική αναβάθμιση του παιχνιδιού είναι γεγονός, λαμβάνοντας υπόψιν και τις δυνατότητες του ps3.

O γέρο-snake, ένας ταλαιπωρημένος πλέον κομμάντο με εμφανή τα σημάδια του χρόνου σε όλο του κορμί (γερασμένο πρόσωπο, χέρια, πόνοι στη μέση), αλλά διόλου ξεπεσμένος /ξοφλημένος (κάνει καλά δεκαοχτάρηδες:105:), αναλαμβάνει την τελευταία του (από ότι φαίνεται...) αποστολή ενάντια στο μισητό Liquid Snake. Συμπαραστάτης του για άλλη μια φορά, ο εφευρετικός Ottacon και τα gadjet του όπου όπως φαίνεται διαγράφονται ιδιαίτερα αποτελεσματικά στην πορεία για να βγάζουν το φίλο μας από τη δύσκολη θέση.

Τα γραφικά, απλά εκπληκτικά με απόδοση στο maximum της λεπτομέρειας των χαραχτήρων και του περιβάλλοντος χώρου και των κινήσεων όχι μόνο του ήρωά μας, αλλά όλων των στοιχείων στην οθόνη - ο δε ήχος πολύ ατμοσφαιρικός και θα συμφωνήσω με τα παιδιά εδώ, ιδιαίτερα μελαγχολικός σε κάποια σημεία του.

Το gameplay βρίσκεται στο ζενίθ του και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα στη συνήθεια των πλήκτρων του sixaxis για το χειρισμό του snake - όποιος ασχολείται με τα action games, δε θα προβληματιστεί καθόλου και ας μη μπορεί να κάνει customize στις λειτουργίες του χειριστηρίου.

Τα οπλικά συστήματα στην υπηρεσία του snake είναι πραγματικά πολλά και όλων των ειδών, υπάρχει δυνατότητα αγοράς και νέων, ενώ πολύ "εξυπηρετικά" στις αποστολές αποδεικνύονται το snake eye (ραντάρ) και το ρομποτάκι /συνοδός mg markII (αυτό έχει πολύ πλάκα).

Κατά τα άλλα, ο hideo Cojima έχει στήσει μαεστρικά το τελευταίο μέρος με πολλές αναφορές (flashbacks) σε υποθέσεις και χαραχτήρες των τριών προηγούμενων παιχνιδιών, όπου πιστεύω ότι θα ξυπνήσουν πολλές (ευχάριστες) μνήμες στους παίκτες.

Αναμφισβήτητα πρόκειται για ένα από τα κορυφαία - αν όχι ο βασιλιάς - των action adventure games σήμερα και η συνταγή αυτή της Konami θα δώσει σίγουρη (εμπορική) επιτυχία. Κρίμα βέβαια να είναι η τελευταία....

Νεότερα στην πορεία του παιχνιδιού, το οποίο δείχνει μεγααααλο αρκετά, να μας κρατήσει πολλές βδομάδες κολλημένους στην τηλεόραση (ποιο Euro μου λέτε...)

Μία απορία έχω όμως βρε παιδιά: Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιός είναι αυτός ο la le lu li lo????:138:
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Μία απορία έχω όμως βρε παιδιά: Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιός είναι αυτός ο la le lu li lo????:138:
Ειναι αλλη μια προσφωνηση για τους Patriots.

Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι το απογειο των next-gen παιχνιδιων!
 

Μηνύματα
114
Reaction score
0
Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι το απογειο των next-gen παιχνιδιων![/quote]


Ένα θα σου πω: αν δε με χωρίσει η γυναίκα μου αυτό το καλοκαίρι, τότε θα τη γλυτώσω πολυυυυ φθηνά!!!! Με κοίταζε χθες που χτυπιόμουν να τελειώσω την πρώτη πράξη, σα να έβλεπε εξωγήινο!!! Βλέπεις, που να 'ξερε τι ιστορία κουβαλάει όλη η σειρά MGS...
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
The Patriots (愛国者達, Aikokusha-tachi), also known as the La-li-lu-le-lo (らりるれろ, Ra Ri Ru Re Ro) are a secret group, revealed in Metal Gear Solid 2, that control the United States of America.
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Σημερα κυκλοφορει στο PS Store η Metal Gear Solid Database δωρεαν που περιεχει ολες τις πληροφοριες για το πλουσιο συμπαν των χαρακτηρων, των σχεσεων και ολης της ιντριγκας του παιχνιδιου.
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Metal Gear Solid 4 (Ps3)

θα χασεις πολλα αν δεν ξερεις το story...

εγω ξαναεπαιξα και τα τρια προηγουμενα για να τα ξαναθυμηθω!
Εγώ που δεν έχω παίξει κανένα, τι να κάνω...., να τα ψάξω - υπάρχουν ? :133:
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Metal Gear Solid 4 (Ps3)

Εγώ που δεν έχω παίξει κανένα, τι να κάνω...., να τα ψάξω - υπάρχουν ? :133:
Σαφως και υπαρχουν, ειδαλλως μπορεις να κατεβασεις την database που γραφω πιο πανω, απο το Store.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
[YOUTUBE]I42XduKcXWo[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]RlwEkjsA6K4[/YOUTUBE]

Είναι το τελευταίο μέρος της Metal Gear Retrospective του gametrailers.com που παρουσιάζει την ιστορία περιληπτικά και σε χρονολογική σειρά.
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
καλυτερα να εβαζες τα βιντεο κατευθειαν απο το gametrailers...

η ποιοτητα δεν συγκρινεται γινονται και embed
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
καλυτερα να εβαζες τα βιντεο κατευθειαν απο το gametrailers...

η ποιοτητα δεν συγκρινεται γινονται και embed
Όντως είναι καλύτερη η ποιότητα αλλά δεν υπάρχει tag στο avsite για να τα κάνω embed.
 


Μηνύματα
133
Reaction score
0
δεν χρησιμοποιω το άιποντ στο παιχνιδι τα κομματια ειναι χαλια... αν μας αφηνε να βαλουμε δικη μας μουσικη θα ταν αλλη φαση. :610:

οταν χρειαστω psyche η θελω να κατεβασω το στρες αναβω ενα τσιγαρακι
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
δεν χρησιμοποιω το άιποντ στο παιχνιδι τα κομματια ειναι χαλια... αν μας αφηνε να βαλουμε δικη μας μουσικη θα ταν αλλη φαση. :610:

οταν χρειαστω psyche η θελω να κατεβασω το στρες αναβω ενα τσιγαρακι
Αν δεν ακους τα βηματα και γενικα ποιος σε βλεπει δεν νομιζω να μπορεις να παιξεις.
Εμενα τουλαχιστον που το δοκιμασα δεν με βολεψε καθολου.
 



Μηνύματα
133
Reaction score
0
Αν δεν ακους τα βηματα και γενικα ποιος σε βλεπει δεν νομιζω να μπορεις να παιξεις.
Εμενα τουλαχιστον που το δοκιμασα δεν με βολεψε καθολου.
βρισκομαι ηδη στο τριτο playthrough ξερω τα παντα απ'εξω...

εχω ξεκλειδωσει σχεδον τα παντα

πηρα το rank Bis Boss στο extreme
69/69 οπλα
ολα τα κουστουμια και τις μασκες
stealth & bandana
τα περισσοτερα τραγουδια του ipod και εχω και 2 εκατομμυρια drebin points
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
βρισκομαι ηδη στο τριτο playthrough ξερω τα παντα απ'εξω...

εχω ξεκλειδωσει σχεδον τα παντα

πηρα το rank Bis Boss στο extreme
69/69 οπλα
ολα τα κουστουμια και τις μασκες
stealth & bandana
τα περισσοτερα τραγουδια του ipod και εχω και 2 εκατομμυρια drebin points
:111:

Τουλαχιστον το ευχαριστιεσαι το παιχνιδι μαζι με τα αναβολικα που παιρνεις? :142:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.509
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top