miniDSP, Παρουσίαση και Εντυπώσεις.


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
ηρθαν και τα νουμερα. 105 το τελωνειο + 15 εξοδα αεροδρομιου+83 αμοιβη fedex συνολο 202 ευρω για κατι που στοιχισε 300 μαζι με τα μεταφορικα.

ζητησα να επιστραφη.
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Έχει κανείς αγοράσει το μικρόφωνο που δίνει μαζί;
Το UMIK-1;
Αξίζει; Εννοείται με την αγορά μαζί του mini dsp.
 



Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Μετά από επικοινωνία που είχα με niniDSP δεν στέλνουν πλέον απευθείας Ελλάδα.
Επικοινώνησα με τον φτηνότερο αντιπρόσωπό τους που βρήκα στην Ευρώπη και σε λιγότερο από εβδομάδα ήρθαν στην πόρτα μου με courier.

Umik και miniDSP ήρθαν και το plugin ξέχασα να το πάρω εκείνη την ημέρα και έμεινα στον άσσο......:D τα πάντα είναι blocked paypal credit cards. Για 10$ .............:laugh:.
 


Μηνύματα
1.337
Reaction score
661
Μετά από επικοινωνία που είχα με niniDSP δεν στέλνουν πλέον απευθείας Ελλάδα.
Επικοινώνησα με τον φτηνότερο αντιπρόσωπό τους που βρήκα στην Ευρώπη και σε λιγότερο από εβδομάδα ήρθαν στην πόρτα μου με courier.

Umik και miniDSP ήρθαν και το plugin ξέχασα να το πάρω εκείνη την ημέρα και έμεινα στον άσσο......:D τα πάντα είναι blocked paypal credit cards. Για 10$ .............:laugh:.
ποιός είναι ο φθηνότερος τους αντιπρόσωπος;
 



Μηνύματα
26
Reaction score
30
Στην Ελλάδα που μπορούμε να αγοράσουμε plugin?
Προσπάθησα μέσω ίντερνετ αλλά δεν γίνετε.
 





Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Μετά από την πολύμηνη χρήση του έχω να πω ότι είμαι "ζουπερ εντ χάπι":D

Όμως!!! Μέχρι τώρα λειτουργώ ενεργά στο τριδρομο ηχείο μου στην μονάδα των χαμηλών και ουσιαστικά παθητικά στα υπόλοιπα μεσαίων και τούιτερ μέσω dsp.

Στα άμεσα σχέδια είναι να υλοποιηθεί και η μετάβαση σε φουλ ενεργό.

Έχει κανείς ιδέα για το mini dsp 2x8 https://www.minidsp.com/products/minidspkits/2-x-in-8-x-out ?

Νομίζω ότι σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει.

Με το καλό να μας μπει και ο νέος χρόνος.:drinks:
 



Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Στα άμεσα σχέδια είναι να υλοποιηθεί και η μετάβαση σε φουλ ενεργό.

Έχει κανείς ιδέα για το mini dsp 2x8 https://www.minidsp.com/products/minidspkits/2-x-in-8-x-out ?
Μετά από ψάξιμο και σκέψεις:thumbsdown: καταλήγω στο ότι για να λειτουργήσω ενεργά τρίδρομα θα πρέπει να καταφύγω στην από πάνω λύση ή στην αγορά ενός ακόμα mini DSP και να χρησιμοποιήσω τα δυο output και περίσσευμα τα υπόλοιπα δύο για μελλοντική χρήση.

Έχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω συνδεσμολογία; Καταρχήν λειτουργεί; Νομίζω ότι πέρα της πολυπλοκότητας βάλε βγάλε σώσε configuration, κάνε load, test ξανά μανά, θεωρητικά λειτουργεί. Δηλαδή παράλληλη λειτουργία δύο mini DSP και συνολικά τέσσερα out.

Βέβαια στην περίπτωση αυτή θα προτιμήσω αρχικός να πέσει πώληση του miniSDP και άμεση χρηματοδότηση του 2xin8out dsp.

Γνώμες;
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Ναι λειτουργεί, αλλά θα πρέπει να αγοράσεις και το αντίστοιχο plugin.

Ενα minidsp για κάθε ηχείο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.512
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top