Monoprice Monolith THX Subwoofers


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Εχει ασχοληθει κανεις με εταιριες που αναλαμβανουν να κανουν το διαμεσολαβητη σε παραγγελιες απο Αμερικη; Με αυτο τον τροπο πιθανον να μπορουμε να ερθουμε σε συνεννόηση ωστε να ξεπακεταρουν οτι αγοραζουμε απο εκει και στη συνεχεια να το στείλουν με μεταφορικη ωστε να μη πληρωσουμε τελωνειο. Ουσιαστικα να το στειλουν δηλαδη σαν προιον μετακομισης και οχι ως εμπορευμα. Εχω αγορασει περιπου ετσι επαγγελματικο εξοπλισμο μεγαλης αξιας που δεν εκτελονιστηκε ποτε, αλλα τοτε ειχε μεσολαβησει ενας γνωστος μου που ζει μονιμα στην Αμερικη ωστε να πακεταρει αυτος τον εξοπλισμο και να τον στειλει. Αν δε μπορουμε να κανουμε κατι τετοιο ολα τα προιοντα απο Αμερικη ειναι προβλημα.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Εχει ασχοληθει κανεις με εταιριες που αναλαμβανουν να κανουν το διαμεσολαβητη σε παραγγελιες απο Αμερικη; Με αυτο τον τροπο πιθανον να μπορουμε να ερθουμε σε συνεννόηση ωστε να ξεπακεταρουν οτι αγοραζουμε απο εκει και στη συνεχεια να το στείλουν με μεταφορικη ωστε να μη πληρωσουμε τελωνειο. Ουσιαστικα να το στειλουν δηλαδη σαν προιον μετακομισης και οχι ως εμπορευμα. Εχω αγορασει περιπου ετσι επαγγελματικο εξοπλισμο μεγαλης αξιας που δεν εκτελονιστηκε ποτε, αλλα τοτε ειχε μεσολαβησει ενας γνωστος μου που ζει μονιμα στην Αμερικη ωστε να πακεταρει αυτος τον εξοπλισμο και να τον στειλει. Αν δε μπορουμε να κανουμε κατι τετοιο ολα τα προιοντα απο Αμερικη ειναι προβλημα.
το ειχαμε κανει με τον flash για τα πρωτα re που πηραμε.
δεν γλυτωνεις εκτελωνισμο.
αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παρουσιασεις μικροτερο τιμολογιο και να γλυτωσεις καποια χρηματα .
αν δεν googlαρει ο εκτελωνιστης τιμη (γινεται συχνα πλεον αν πας να το ξεφτυλισεις)
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
το ειχαμε κανει με τον flash για τα πρωτα re που πηραμε.
δεν γλυτωνεις εκτελωνισμο.
αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παρουσιασεις μικροτερο τιμολογιο και να γλυτωσεις καποια χρηματα .
αν δεν googlαρει ο εκτελωνιστης τιμη (γινεται συχνα πλεον αν πας να το ξεφτυλισεις)
Το θεμα ειναι Μιχαλη να το ξεφτυλισεις γιατι και το τελωνειο μας ξεφτυλιζει εμας.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Θα σας βολέψω εγώ βρε....τώρα που θα φτιαχτεί η Αμέρικαν μπέις στην Αλεκούπολη θα κάνω κονέ με τα αμερικανάκια να μας στέλνουν πραγματάκια με τα Galaxy..:p:roflmao::lol:
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Αυτά μέσω Αγγλίας αν θα γίνει παιχνίδι...
Που να τρέχεις με τα Αγγλάκια...στην Κύπρο έχουν βάσεις...δεν έρχονται κατα δω:p:D
[DOUBLEPOST=1526633933][/DOUBLEPOST]
υποβαθμισε τα svs σε spl και παραμορφωσεις και με καλυτερες τιμες!!!

θα θελα να δω και κανένα 15-18άρι από δαύτους:thumbsup::party:
 
  • Like
Reactions: PPG



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
με 4 15αρια να παιζουν ως 200hz :D:o
....... και τα υπολοιπα δορυφορακια εισαι κομπλε :party:
 
  • Like
Reactions: PPG



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
δεν σου κολλαει να βλεπεις κρος κοντα στα 200 ε ; :D
σε home cinema?
''επιτρέπεται''?

εκτός και αν γίνει ανεξάρτητο setup για το κεντρικό..

για πες
 
  • Like
Reactions: PPG








Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top