NAD T 758, T 777 V3, M17 V2

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Κουράστηκα
Είσαι παλιοχαρακτήρας ντιούης και δε σε θέλει ο Ναντ, κατάλαβέ το, δε φταίει το μηχάνημα, βάλε μάσκα και γάντια και θα δουλέψει.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
οχι βεβαια, δεν με καλυψες....μπερδεμενα ακους αλλα δεν ειναι πρωτη φορα.
....εννοειτε να παρεις οτι θες και δοκιμασε οτι θες Μακουλι μου :lolsign:
Ότι πεις .
Σου έχω πει πολλές φορές δεν σου χαλαω χατηρι .
Το σίγουρο είναι ότι ακούω καλύτερα από εσένα ...
 

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
@Artemios @TERMATOGAZI @dionyshs @panoramious (και όποιος άλλος νυν-τέως κάτοχος) ως χρήστες έχετε παρόμοια προβλήματα; Αν ναι, πως τα αντιμετωπίσατε;
κολλησε κανά δυο φορές κατά τη διάρκεια εναλλαγήσ πηγών στο τελευταίο εξάμηνο κ χρειάστηκε κλείσιμο/άνοιγμα και όλα οκ.
χθες όμως με τον αποκωδικοποιητή της cosmote, έπαιζε αυστηρά δικαναλο , ούτε σαμπ ούτε τπτ :mad: Το γύρισα σε άλλη πηγή (σε άλλη hdmi) κ όλα καλά. Παίζει όμως κ να φταίει η καλωδίωση από το πιάτο γιατί έβγαλε κάποια στιγμή σχετικό μνμ κ αδίκως να κατηγορώ τον nad.
ολα τα άλλα καλά , Spotify, δισκάκια τέλεια.
γενικα πολύ ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ότι πεις .
Σου έχω πει πολλές φορές δεν σου χαλαω χατηρι .
Το σίγουρο είναι ότι ακούω καλύτερα από εσένα ...
δεν ξερω, πολυ μπερδεμενο συστημα εχεις... :lolsign:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Κατάλαβα. Πάει και η NAD.
Τη έμεινε;
Αnthem, μετά JBL και μετά τα γνωστά. :biggrin:

Αν τώρα πληρώσεις Calibrator πάρε ότι σου πει.
 
Last edited:


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος, οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν. Το πρόσεξα και πριν αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Μόλις βγαίνει update BlueOS πρέπει να γίνεται όλη η διαδικασία.

Όχι update ενισχυτή, αλλά update BluOS. Είναι σε άλλο μενού και αρχίζω σιγά σιγά να το συνηθίζω. Τις προηγουμενες φορές το πήρε το update. Την προτελευταία δεν το έπαιρνε και μου έλεγε ότι υπάρχει θέμα με το Ίντερνετ. Θέμα το οποίο έτυχε να φτιάξει με ένα άνοιξε κλείσε.

Ενώ τώρα ξεκιναει να κάνει το update αλλά δεν το τελειώνει η κολλάει.

Παρακαλω λύστε μου την απορία. Πως γίνεται μόλις βγαίνει το update, να buggarei όλος ο ενισχυτής Και επειδή δεν δουλεύει καλά το USB port της nad, που η ίδια το παραδέχτηκε, να μην μπορώ να περάσω το νέο update για να φτιάξει?? ΠΑΡΑΛΟΓΟ... ΟΧΙ ΑΛΗΘΙΝΟ :idk:
 

Μηνύματα
38
Reaction score
38
Καλησπέρα,

Εγώ πάντως με τον 758v3 ειμαι μια χαρά πλέον. Στην αρχή είχα κάποια θέματα κυριως με arc και bluos αλλά λύθηκαν με update. Αυτο που παραμένει είναι ότι κολλάει το arc κάποιες φορές. Για μενα το προβλημα ειναι οτι το arc είναι αυτόματο και δεν μπορείς να το ενεργοποιησεις επιλέγοντας κάποιο input οποτε καποιες φορες δεν το αναγνωριζει η αλλες φορες αν πχ δουλευει το arc και βλεπω netflix απο το android της sony όταν πάω να το γυρίσω στο pc παραμένει στο arc και δεν αλλάζει.

(Παίζω και atmos κανονικά χωρίς προβλημα με sony, pc, apple tv)

Κανω ενα restart οταν κολλαει και το ξεπερνάω

Πάντως με τον marantz που ειχα πριν δεν είχα τετοια προβληματα.
Βέβαια για τον ηχο του nad (στο δικό μου σύστημα τουλαχιστον) και για το dirac δεν θα γύριζα πίσω για το θέμα στο arc.
Θα ήθελα ομως το auro 3d :)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Καλησπέρα,

Εγώ πάντως με τον 758v3 ειμαι μια χαρά πλέον. Στην αρχή είχα κάποια θέματα κυριως με arc και bluos αλλά λύθηκαν με update. Αυτο που παραμένει είναι ότι κολλάει το arc κάποιες φορές. Για μενα το προβλημα ειναι οτι το arc είναι αυτόματο και δεν μπορείς να το ενεργοποιησεις επιλέγοντας κάποιο input οποτε καποιες φορες δεν το αναγνωριζει η αλλες φορες αν πχ δουλευει το arc και βλεπω netflix απο το android της sony όταν πάω να το γυρίσω στο pc παραμένει στο arc και δεν αλλάζει.

(Παίζω και atmos κανονικά χωρίς προβλημα με sony, pc, apple tv)

Κανω ενα restart οταν κολλαει και το ξεπερνάω

Πάντως με τον marantz που ειχα πριν δεν είχα τετοια προβληματα.
Βέβαια για τον ηχο του nad (στο δικό μου σύστημα τουλαχιστον) και για το dirac δεν θα γύριζα πίσω για το θέμα στο arc.
Θα ήθελα ομως το auro 3d :)
Απενεργοποιήστε το ARC
@Diylover κάνεις κάτι λάθος.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Απροβλημάτιστα γενικά τα Nad. :biggrin:
Για μένα είναι το τελευταίο μηχάνημα που θα αγόραζα.

Αλλά αν δεν εχει Dirac, ARC, RoomPerfect ή Trinnov Optimizer προτιμώ να μην πάρω καθόλου :biggrin:

:lolsign:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Καλησπέρα,

Εγώ πάντως με τον 758v3 ειμαι μια χαρά πλέον. Στην αρχή είχα κάποια θέματα κυριως με arc και bluos αλλά λύθηκαν με update. Αυτο που παραμένει είναι ότι κολλάει το arc κάποιες φορές. Για μενα το προβλημα ειναι οτι το arc είναι αυτόματο και δεν μπορείς να το ενεργοποιησεις επιλέγοντας κάποιο input οποτε καποιες φορες δεν το αναγνωριζει η αλλες φορες αν πχ δουλευει το arc και βλεπω netflix απο το android της sony όταν πάω να το γυρίσω στο pc παραμένει στο arc και δεν αλλάζει.

(Παίζω και atmos κανονικά χωρίς προβλημα με sony, pc, apple tv)

Κανω ενα restart οταν κολλαει και το ξεπερνάω

Πάντως με τον marantz που ειχα πριν δεν είχα τετοια προβληματα.
Βέβαια για τον ηχο του nad (στο δικό μου σύστημα τουλαχιστον) και για το dirac δεν θα γύριζα πίσω για το θέμα στο arc.
Θα ήθελα ομως το auro 3d :)
φανταζομαι οτι δεν θα ειχες marantz συγχρονο με app ....οπως και ο Diylover

και δεν ξερω και τι αλλο δεν ειχες και εχεις τωρα πλεον....εξου και η οποια βελτιωση που θεωρεις.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Για μένα είναι το τελευταίο μηχάνημα που θα αγόραζα.

Αλλά αν δεν εχει Dirac, ARC, RoomPerfect ή Trinnov Optimizer προτιμώ να μην πάρω καθόλου :biggrin:

:lolsign:
Αλλά λέγατε με τον αυτιά πριν το παρω το μηχανάκι και με πήρατε στο λαιμό σας :vinsent: :lolsign:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αλλά λέγατε με τον αυτιά πριν το παρω το μηχανάκι και με πήρατε στο λαιμό σας :vinsent: :lolsign:
Ακριβώς αυτο λεω, το ίδιο που έλεγα πάντα: ειναι το πιο φτηνό μηχάνημα που θα αγόραζα. Το τελευταίο.

Διάβασε το manual τωρα, γιατι μόνο εσύ είσαι απελπισμένος απο ο,τι βλεπουμε. Κάτι κάνεις λάθος. Βρέστο. :tongue:
Αν δεν σου αρέσει, ετοιμάσου για κατι που κοστίζει τα τριπλά. Ολα τα αλλα ειναι για πέταμα.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Ακριβώς αυτο λεω: ειναι το πιο φτηνό μηχάνημα που θα αγόραζα. Το τελευταίο.

Διάβασε το manual τωρα, γιατι μόνο εσύ είσαι απελπισμένος απο ο,τι βλεπουμε. Κάτι κάνεις λάθος. Βρέστο. :tongue:
Όχι γιατρέ, λάθος. Δεν είμαι απελπισμένος, ούτε είναι θέμα manual. Εδω απλά ενοιμερωνω, έχω επικοινωνία με την εταιρία και είναι δικό τους λάθος.

Επίσης αν ψαχτείς, όταν λέγατε ότι για τα λεφτά του τέλειος ο NAD, και μόνο ένα πρόβλημα με τα Atmos που φτιάχτηκε κατά τα αλλά σούπερ κτλ δεν άκουγα δυνατά τον χαρακτηρισμό τελευταίο. Άκουγα ποιο φθηνή αξιοπρεπείς επιλογή, ο τρόπος διατύπωσης ήταν άλλος.

Τωρα λοιπόν, μπήκα στο χώρο. Ίσως να πρόσεχα κιόλας, ίσως να ήμουν λίγο άτυχος, αλλά κακά τα ψέματα, σε αυτά τα λεφτά, έχει απαράδεκτα bugs
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
όταν λέγατε ότι για τα λεφτά του τέλειος ο NAD
Αυτό λέω, ακριβως. Για τα λεφτα του είναι τέλειος. Πιο φτηνό δεν υπαρχει τίποτα.

Άρα ειναι το τελευταίο μηχάνημα που θα αγόραζα. Δεν είναι σαφές;

Για τα bugs, ή κατι κανεις λαθος, οπως με το Dirac που δεν ειχες βρει άκρη γιατι πήγαινες απο λαθος κατεύθυνση οπως είδαμε, ή έπεσες σε κακό μηχάνημα, και αυτο δυστυχώς συμβαίνει μερικές φορές.

Δεν μπορεί όλοι οι υπόλοιποι χρήστες να λένε πως είναι οκ, και ενίοτε κάνουν ένα restart και εσύ να είσαι απελπισμένος.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
αν εισαι σε εγγυηση γιατι δεν το πας για ελεγχο; μπορει το συγκεκριμενο κομματι να εχει θεματα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
αν εισαι σε εγγυηση γιατι δεν το πας για ελεγχο; μπορει το συγκεκριμενο κομματι να εχει θεματα
βλέπεις πουθενά να γράφει για επισκευή NAD? :tongue: :roflmao: :lol:

1584914071425.png
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Αλλά λέγατε με τον αυτιά πριν το παρω το μηχανάκι και με πήρατε στο λαιμό σας :vinsent: :lolsign:
κουραγιο....... κανε restart σε καθε ταινια η μουσικη και θα ακους δικαναλο η πολυκαναλο αναλογα τι θελει ο nad.......απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο ...

πως κανεις ετσι μωρε !!!! :lolsign:


ισως να κανουν και αλλα μηχανηματα πιο ακριβα το ιδιο και εχει γινει συνηθεια το restart :lolsign:
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top