OTL ....παραλειπόμενα

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.551
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Μα που είναι ο Ζαπ;
Λες να ακούει Moby και να μας έχει γραμμένους εκεί που δε πιάνει μελάνη;


πάρτε κι αυτό το εκπληκτικό άσμα...

 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.551
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Με το Moby δύσκολα ...συμμαζεύομαι! πάρτε άλλο ένα (το οποίο στο live που έχω σπίτι είναι απλά ...μαγεία!)



Βέβαια, δε θες να δεις, αγαπητέ μου Σκαλ, πόσα μιλούνια πήγαν να ακούσουν το Moby στο live, και εδώ που τα λέμε, μη πας να το δεις, θα μείνεις έκπληκτος από το πόσα μιλούνια κόσμου ακούν ...σκουπίδια!
 
Last edited by a moderator:

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Κωστα τι να κανουμε, δεν μου σηκωθηκε η τριχα με τις μουσικες σου... ασε που δε παιζει το συστημα σου!!! :roflmao:

Βασιλάκη, ουτε κι εσενα το συστημα παιζει.... :cool:

Απλά..... προσπαθειτε να βρειτε δικαιολογίες (στον εαυτο σας) για το οτι με πορδες βαψατε αυγά.... :wink:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.551
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Someone really cares!

Στο αφιερώνω, πήγαινε στην μια ώρα (1:03:30 για την ακρίβεια) στο παρακάτω βίντεο, και μόλις βρεις χρόνο, άκουσέ το ολόκληρο...



Όπως μάλλον θα διαπιστώσεις, και κει ήταν μιλούνια οι άσχετοι που ακούν ...σκουπίδια!
 
Last edited by a moderator:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.551
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Το βρήκα!

Πήγαινε στο 23:00 και άκου... το κομμάτι αρχίζει στο 24:00, αλλά αξίζει να πάρεις λίγη γεύση και από το προηγούμενο, έτσι, για πρόλογο!

και βάλτο ...δυνατάααααααααααααα

και μετά πάνε στο 00:42 και βάλτο ακόμα πιο δυνατάααααααααααααααααααααααααααααααα


άδειο από κάτω, ε; κανείς δε πήγε μου φαίνεται....
ε, βέβαια, σκουπίδια!
χαχαχαχαχαχαχααχαχα

Πάντως, το συγκεκριμένο live το έχω ξεσκίσει στα magnepan! Φυσικά με 5.1 ήχο (DTS) και με προβολέα να δείχνει τη συναυλία! αμ πως....
 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.551
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Στο παραπάνω live του Moby, πήγαν σχεδόν 200.000 άνθρωποι!

Καλησπέρα σας....
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Για μια ακόμη φορά στα Ελληνικά audio forums οι κολλημένοι με τα αναλογικά απέδειξαν ότι απέχουν πολύ από τον χαρακτηρισμό του "μουσικόφιλου" που με στόμφο δίνουν στην αφεντομουτσουνάρα τους και ότι αντιθέτως είναι πικαπόφιλοι, βραχιονόφιλοι, μηχανόφιλοι... σε κάθε περίπτωση βαθύτατα κολλημένοι με το μηχάνημα και όχι με την μουσική. Εδώ ο άλλος έχει δηλώσει ότι σταμάτησε να γράφεται καλή μουσική όταν οι ηχολήπτες ξεκίνησαν να ηχογραφούν ψηφιακά και ότι όλοι οι "καλοί" ηχολήπτες έχουν πεθάνει. Βέβαια το μεγαλύτερο γέλιο έχουν αυτοί που κατηγορούν τους φίλους των ψηφιακών φορμά ότι μαζεύουν δεκάδες TBs συνήθως "δωρεάν" μουσικής και στο σπίτι έχουν max 1000 δίσκους εκ των οποίων οι 700 είναι από το μοναστηράκι, οι 200 αγορασμένοι κανονικά από μαγαζιά ή από χομπίστες που τους πετάξανε και οι 100 από εκθέσεις hi end με τη λογική να παίζουν καλά κι ας ξερνάς με το περιεχόμενο. Ανάθεμά με αν πήγα ποτέ σε σπίτι πικαπάκια χαϊεντά και άκουσα αυτό που ήθελα... Όλο αυτό που γουστάρουν αυτοί μου βάζουν.

Ακούνε μουσική υπό όρους και θεωρούν τους εαυτούς τους μουσικόφιλους. Αυτό είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο στον χώρο του χάλι έντ.

Τέλος πάντων, με τις υγείες τους.

...
 


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Μονο που αυτα που εβαλες Κωστα (δεν χρειαζονταν να τα βάλεις....) δεν εχουν καμια σχεση (οταν λεω καμια εννοω καμια) οσον αφορα τις απαιτησεις σε εντάσεις στην ευρυτητα συχνοτικου περιεχομενου από μια κλασσικη unplagged ορχηστρα, ωστε να ΑΠΟΔΟΘΕΙ ΠΙΣΤΑ από ενα οικιακο ηχητικο συστημα.

Εαν με αυτα κανεις τα τεστς σου, με τις υγειες σου!!!!! Θα ερθεις σπιτι και θα καταλαβεις.....
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

Ανάθεμά με αν πήγα ποτέ σε σπίτι πικαπάκια χαϊεντά και άκουσα αυτό που ήθελα... Όλο αυτό που γουστάρουν αυτοί μου βάζουν.

...
Ε, ψιτ! Παλλουκάρ! Νόμίζω με αδικείς! Μπορεί να μην είμαι hi-endάς, αλλά είμαι πικαπάκιας και όταν ήρθες σπίτι μου ακούσαμε ό,τι γούσταρες! Να σε θυμίσω: Μέχρι και σφραγισμένο δίσκο άνοιξα για πάρτη σου!:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

Για μια ακόμη φορά στα Ελληνικά audio forums οι κολλημένοι με τα αναλογικά απέδειξαν ότι απέχουν πολύ από τον χαρακτηρισμό του "μουσικόφιλου" που με στόμφο δίνουν στην αφεντομουτσουνάρα τους και ότι αντιθέτως είναι πικαπόφιλοι, βραχιονόφιλοι, μηχανόφιλοι... σε κάθε περίπτωση βαθύτατα κολλημένοι με το μηχάνημα και όχι με την μουσική. Εδώ ο άλλος έχει δηλώσει ότι σταμάτησε να γράφεται καλή μουσική όταν οι ηχολήπτες ξεκίνησαν να ηχογραφούν ψηφιακά και ότι όλοι οι "καλοί" ηχολήπτες έχουν πεθάνει. Βέβαια το μεγαλύτερο γέλιο έχουν αυτοί που κατηγορούν τους φίλους των ψηφιακών φορμά ότι μαζεύουν δεκάδες TBs συνήθως "δωρεάν" μουσικής και στο σπίτι έχουν max 1000 δίσκους εκ των οποίων οι 700 είναι από το μοναστηράκι, οι 200 αγορασμένοι κανονικά από μαγαζιά ή από χομπίστες που τους πετάξανε και οι 100 από εκθέσεις hi end με τη λογική να παίζουν καλά κι ας ξερνάς με το περιεχόμενο. Ανάθεμά με αν πήγα ποτέ σε σπίτι πικαπάκια χαϊεντά και άκουσα αυτό που ήθελα... Όλο αυτό που γουστάρουν αυτοί μου βάζουν.

Ακούνε μουσική υπό όρους και θεωρούν τους εαυτούς τους μουσικόφιλους. Αυτό είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο στον χώρο του χάλι έντ.

Τέλος πάντων, με τις υγείες τους.

...
+1000
Την μια φορά που επισκέφτηκα το (φιλόξενο ομολογουμένως) σπίτι χαιεντά και μουσικόφιλου (κατά δήλωσην του),με χαρά είδα 2 βιβλιοθήκες με βινύλια εκατέρωθεν του συστήματος.
Αφού όσα διάλεξα δεν γινόταν να τα ακούσουμε μιας και άπλυτα,όταν ρώτησα ποια μπορούμε να ακούσουμε,μου έδειξε 7 (επτά).
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Εγώ πάντως εκτιμώ πολύ περισσότερο τον χρήση με το μικρό-μεσαίο μερακλίδικο σύστημα και τον φροντισμένο όσο γίνεται χώρο που λιώνει τις μουσικές του.
(Τον λόγο δηλαδή που φτιάχνονται τα μηχανάκια.)
Η ταπεινή μου γνώμη.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

+1000
Την μια φορά που επισκέφτηκα το (φιλόξενο ομολογουμένως) σπίτι χαιεντά και μουσικόφιλου (κατά δήλωσην του),με χαρά είδα 2 βιβλιοθήκες με βινύλια εκατέρωθεν του συστήματος.
Αφού όσα διάλεξα δεν γινόταν να τα ακούσουμε μιας και άπλυτα,όταν ρώτησα ποια μπορούμε να ακούσουμε, μου έδειξε 7 (επτά).
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Εγώ πάντως εκτιμώ πολύ περισσότερο τον χρήση με το μικρό-μεσαίο μερακλίδικο σύστημα και τον φροντισμένο όσο γίνεται χώρο που λιώνει τις μουσικές του.
(Τον λόγο δηλαδή που φτιάχνονται τα μηχανάκια.)
Η ταπεινή μου γνώμη.
Ναι εντάξει, μας έπεισες τωρα... :laugh:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Σκαλ, εκεί που πας διακοπές έχεις σύστημα?
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

Ναι εντάξει, μας έπεισες τωρα... :laugh:
Κύριε skaloumpakas,είναι πολύ ο καιρός που έχω μάθει πως δεν μπορώ να πείσω οπαδό.
Οποιονδήποτε οπαδό.
Ειδικά όταν τα έχει σκάσει και πρέπει με κάποιον-μαγικό και ανεξήγητο κυρίως-τρόπο,να δικαιολογηθεί.
Σας καταλαβαίνω,όλα οκ.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

Κύριε skaloumpakas,είναι πολύ ο καιρός που έχω μάθει πως δεν μπορώ να πείσω οπαδό.
Οποιονδήποτε οπαδό.
Ειδικά όταν τα έχει σκάσει και πρέπει με κάποιον-μαγικό και ανεξήγητο κυρίως-τρόπο,να δικαιολογηθεί.
Σας καταλαβαίνω,όλα οκ.
μου στελνεις σε παρακαλω με PM το ονομα αυτου του..... χαιεντα διοτι ΚΑΘΟΛΟΥ δεν σε πιστευω? (και το δικο σου ονομα βεβαιως...)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.645
Reaction score
94.602
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

...έχω μάθει πως δεν μπορώ να πείσω οπαδό.
Οποιονδήποτε οπαδό.
Αυτό ξαναπέστο!

Και δεν ισχύει μόνο στο HiFi-Hi End!
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

μου στελνεις σε παρακαλω με PM το ονομα αυτου του..... χαιεντα διοτι ΚΑΘΟΛΟΥ δεν σε πιστευω?
Δεν θα το έκανα σε καμία περίπτωση,η ιδιωτικότητα δεν έχει να κάνει με έναν ή χίλιους.
Αν όμως σας λέει κάτι αυτό που θα σας πω,ο συγκεκριμένος φημίζεται για ένα απ' τους πιο φροντισμένους χώρους.
Μην μου πεις όμως (ενικός στον ενικό) πως δεν έχεις ανάλογη εμπειρία,θα πω πως μάλλον εθελοτυφλείς...
 


Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

μου στελνεις σε παρακαλω με PM το ονομα αυτου του..... χαιεντα διοτι ΚΑΘΟΛΟΥ δεν σε πιστευω? (και το δικο σου ονομα βεβαιως...)
Παράλειψη,το δικό μου είναι Σωκράτης Μαυρίδης.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.675
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top