REW


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Μόλις τα έχω ακουμπήσει και προσπαθώ λίιιγο να καταλάβω. Στην αρχή νόμιζα ότι παίζει πρόβλημα με κανένα ηχείο τώρα όμως τι;
Βαλε φωτό απο την θέση ακροασης, και 360 μοίρες γύρω γύρω. Και δες και το προηγούμενο ποστ.

All will be revealed :D
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Βαλε φωτό απο την θέση ακροασης, και 360 μοίρες γύρω γύρω. Και δες και το προηγούμενο ποστ.

All will be revealed :D
Φτιαξε μας ενα VR καλυτερα... :p
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Εγώ έχω να πω ότι δεν έχει βύθιση στις 3000, αλλά ανύψωση στις 4000 και πάνω. Για τις χαμηλές δεν έχω να πω κάτι.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Last edited:

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Η αλήθεια είναι ότι μέρες που είναι τι να βάλω φώτο θα με πάρετε με τις πέτρες.
Anyway πιο αργά κάτι θα κάνουμε...
 


Μηνύματα
814
Reaction score
963
Έβγαλα μία από τη θέση ακρόασης...
Αριστερά έχει ακριβώς δίπλα από το ηχείο τζάμι 1.5 μέτρο πλάτος και περίπου 2.5m ύψος το οποίο έχει μία μέτρια σε πάχος κουρτίνα. Πίσω από την τηλεόραση ξεκινάει παράθυρο από το μέσω του τοίχου. Η θέση ακρόασης στο μικρόφωνο

Χρόνια πολλά!!!


 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Απόσταση από την θέση ακρόασης; Απόσταση των ηχείων μεταξύ τους; Απόσταση της μπροστινής μεριάς των ηχείων από τον τοίχο πίσω τους;
 

Μηνύματα
814
Reaction score
963
2 μέτρα μεταξύ τους, θέση ακρόασης 2.10, πίσω τοίχος από twitter 0.97 και από πλαϊνό τοίχο 0.87.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Μπορείς να τα φέρεις 40 εκ μπροστά; στο 1.35 από τον τοίχο (η εμπρός μεριά του ηχείου) και να μετρήσεις ξανά;
 

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Μπορείς να τα φέρεις 40 εκ μπροστά; στο 1.35 από τον τοίχο (η εμπρός μεριά του ηχείου) και να μετρήσεις ξανά;
Ναι θα δοκιμάσω. Πλέον όμως μιας και ξύπνησαν τα μικρά... το βράδυ. Ευχαριστώ για το χρόνο.
 


Μηνύματα
557
Reaction score
523
Φίλε μου εχω την αισθηση οτι το αριστερο ηχειο ειναι "πιο μπροστα" απο το δεξιό..τουλαχιστο ετσι φαινεται απο τα πλακιδια στο πατωμα....
Βασική διόρθωση....
 

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Φίλε μου εχω την αισθηση οτι το αριστερο ηχειο ειναι "πιο μπροστα" απο το δεξιό..τουλαχιστο ετσι φαινεται απο τα πλακιδια στο πατωμα....
Βασική διόρθωση....
Δίνει αυτή την εντύπωση αλλά δεν...
 

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Τελικά πήγα την θέση ακρόασης περίπου 30cm πιο πίσω και ως εκ θαύματος τρύπα δεν...





Για να πάω πιο μπροστά τα ηχεία δύσκολο τελικά. Δεν χωράει ο καναπέςo_O.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Καθε ηχείο χωριστα, κλίμακα ανα 10db, 1/6 smoothing please

Και σε αλλο γράφημα καθε ηχείο συγκριση με την προηγούμενη θέση
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.583
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top