Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Αυτό που δεν είναι λογικό, κι αυτό που είμαι σίγουρος οτι δεν πρόκειται να γραφτεί πουθενά, από κανέναν reviewer και σε κανένα σοβαρό forum είναι το οτι "και σαν τίλος άρθρου,'DLA-X7 VS VPL-VW90',είναι μάλλον αστείο".
Αλλού είναι το "αστειο" και δυστυχώς γι΄αυτούς όλοι οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ το γνωρίζουν πολύ καλά. Όπως κι εσύ φαντάζομαι.
Συμφωνω...

Χρονια Πολλα Μπαμπινο και καλη χρονια ναχουμε...

Πιστευω να μην χασω και τα ολιγα μαλλια που μου εμειναν με αυτα που διαβαζω...:137:
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Αυτό που δεν είναι λογικό, κι αυτό που είμαι σίγουρος οτι δεν πρόκειται να γραφτεί πουθενά, από κανέναν reviewer και σε κανένα σοβαρό forum είναι το οτι "και σαν τίλος άρθρου,'DLA-X7 VS VPL-VW90',είναι μάλλον αστείο".
Αλλού είναι το "αστειο" και δυστυχώς γι΄αυτούς όλοι οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ το γνωρίζουν πολύ καλά. Όπως κι εσύ φαντάζομαι.
...ανυπόγραφο κιόλας-τουλάχιστον να έγραφε το όνομά του να ξέραμε σε ποιον
θα πετούσαμε καμιά :618:-Χρόνια Πολλά:114:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

1. Το ξέρεις κι εσύ πολύ καλά οτι για να γίνει πραγματικό test δύο τέτοιων μηχανημάτων ελαχιστοποιώντας τα πιθανά (σίγουρα θα έλεγα εγώ) λάθη, δεν χρειάζονται ώρες αλλά μέρες. Φαντάσου τώρα πόσο χρειάζεσαι για να τεστάρεις, υποτυπωδώς, τόσα μηχανήματα.

2. Αυτό που δεν είναι λογικό, κι αυτό που είμαι σίγουρος οτι δεν πρόκειται να γραφτεί πουθενά, από κανέναν reviewer και σε κανένα σοβαρό forum είναι το οτι "και σαν τίλος άρθρου,'DLA-X7 VS VPL-VW90',είναι μάλλον αστείο".

1. Συμφωνώ απολύτως με όλα τα παραπάνω Στρατηγέ μου. Ασχοληθήκαμε μαζί με τον Βαγγέλη Λάμπρου κάμποσες ώρες με τον Sony VPL-VW90 σε αυτήν εδώ την παρουσίαση, και θα είδες ότι έγραψα κάμποσες φορές ότι θεωρώ ότι δεν είδαμε παρά ένα μικρό κλάσμα από τις πραγματικές δυνατότητες του προβολέα. Ούτε συζήτηση ότι ένα συγκριτικό τεστ πολλών προβολέων απαιτεί πολλές ημέρες για να ολοκληρωθεί. Και πάλι θα έχει πολλά κενά. Γιατί μετά, όσο κάθεσαι και σκέφτεσαι, ανακαλύπτεις π.χ., ότι «δεν δοκίμασα κι αυτό το gamma, δεν έβαλα κι εκεί την ίριδα κτλ.»! :137:

2. Το παραπάνω σχόλιο είναι όντως κουφό, μοιάζει να μην έχει ίχνος λογικής. Απορώ με το σκεπτικό του αρθρογράφου που το έγραψε, γιατί δείχνει, αν μη τι άλλο, εμπάθεια απέναντι στη JVC και φανερή... έντονη συμπάθεια :138: απέναντι στη Sony.
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

2. Το παραπάνω σχόλιο είναι όντως κουφό, μοιάζει να μην έχει ίχνος λογικής. Απορώ με το σκεπτικό του αρθρογράφου που το έγραψε, γιατί δείχνει, αν μη τι άλλο, εμπάθεια απέναντι στη JVC και φανερή... έντονη συμπάθεια :138: απέναντι στη Sony.

Παναγιώτη, οι "δεσμοί αίματος" περιοδικού και SONY υπήρχαν ανέκαθεν, όλος ο κόσμος το γνωρίζει αυτό, και κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια.
Το συγκεκριμένο όμως, ξεφεύγει από τα συνηθισμένα κι έχω την άποψη οτι είναι μια ευκαιρία για μιά ακόμα "αντιπαράθεση" μεταξύ περιοδικών.
Στην τελική όμως την πληρώνει ο καταναλωτής, αυτός που αγοράζει για να ενημερωθεί, κι αυτόν τον ενδιαφέρει το προϊόν, όχι η εμπάθεια του καθενός.
Κάτι τέτοια "γραπτά" αδικούν προτίστως το μηχάνημα και είναι κρίμα γιατί το συγκεκριμένο, ο Sony VPL-VW90 είναι όντως ένας εξαιρετικός προβολέας που χτυπάει ταβάνι σε όλες τις κατηγορίες με μοναδικό σημείο κριτικής την χαμηλά φωτεινότητα στο 3D.
Μακάρι να τον είχα στο ταβάνι μου.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Αρα ειναι καλυτερος ο sony απο θεμα ειδωλου...
τα γυαλια τα πηρες μαζι..:118::116:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Παναγιώτη, οι "δεσμοί αίματος" περιοδικού και SONY υπήρχαν ανέκαθεν, όλος ο κόσμος το γνωρίζει αυτό, και κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια.
.
Και αυτοι οι "δεσμοι αιματος" ειναι οι μοναδικοι που υπαρχουν στον χωρο μας, Μπαμπη?
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Και αυτοι οι "δεσμοι αιματος" ειναι οι μοναδικοι που υπαρχουν στον χωρο μας, Μπαμπη?
Προφανώς και όχι... Σ΄όλους τους χώρους συμβαίνει αυτό, οι γνωριμίες πάντα έπαιζαν το ρόλο τους, κι αν θές μέχρι κάποιο σημείο είναι και φυσιολογικό.
Όταν όμως γίνεται εντελώς απροκάλυπτα είναι κάπως...
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Προφανώς και όχι... Σ΄όλους τους χώρους συμβαίνει αυτό, οι γνωριμίες πάντα έπαιζαν το ρόλο τους, κι αν θές μέχρι κάποιο σημείο είναι και φυσιολογικό.
Όταν όμως γίνεται εντελώς απροκάλυπτα είναι κάπως...
Μήπως είναι χειρότερα αν/όταν γίνονται υπογείως;
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Μήπως είναι χειρότερα αν/όταν γίνονται υπογείως;
Το χειρότερο είναι να γράφεις τόσο απαξιωτικά σχόλια για ένα μηχάνημα που ΔΕΝ έχεις δεί ποτέ.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Το χειρότερο είναι να γράφεις τόσο απαξιωτικά σχόλια για ένα μηχάνημα που ΔΕΝ έχεις δεί ποτέ.
Μπαμπη, δεν θελω να κανω τον "συνηγορο του διαβολου" αλλα
εαν μιλαμε για το συγκεκριμενο αρθρο(hitech) o reviewer με
διαβεβαιωσε πως εχει δει τον JVC στο εξωτερικο.
Τωρα πως τον ειδε αυτη ειναι μια αλλη ιστορια...
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.769
Re: Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Μπαμπη, δεν θελω να κανω τον "συνηγορο του διαβολου" αλλα
εαν μιλαμε για το συγκεκριμενο αρθρο(hitech) o reviewer με
διαβεβαιωσε πως εχει δει τον JVC στο εξωτερικο.
Τωρα πως τον ειδε αυτη ειναι μια αλλη ιστορια...
Για να κάνω λοιπόν κι εγώ τον κατήγορο του διαβόλου, εσύ και όποιος άλλος έχει δει όσους προτζέκτορες έχεις δει εσύ στη ζωή σου, δε θεωρείς τη φράση αυτή γελοία; Ακόμα κι αν ο σόνυ είναι τελικά καλύτερος, ήταν και είναι τόσο χαοτική η διαφορά;:121:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Re: Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Για να κάνω λοιπόν κι εγώ τον κατήγορο του διαβόλου, εσύ και όποιος άλλος έχει δει όσους προτζέκτορες έχεις δει εσύ στη ζωή σου, δε θεωρείς τη φράση αυτή γελοία; Ακόμα κι αν ο σόνυ είναι τελικά καλύτερος, ήταν και είναι τόσο χαοτική η διαφορά;:121:
Αυτο ακριβως συζητουσα με τον Μπαμπη προχθες.
Καποιος που θα αγορασει ειτε τον ενα ειτε τον αλλο θα μεινει
απολυτα ικανοποιημενος διχως το παραμικρο παραπονο πως ταχα μου του λειπει το αντπαλον δεος:126:
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.769
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Αυτο ακριβως συζητουσα με τον Μπαμπη προχθες.
Καποιος που θα αγορασει ειτε τον ενα ειτε τον αλλο θα μεινει
απολυτα ικανοποιημενος διχως το παραμικρο παραπονο πως ταχα μου του λειπει το αντπαλον δεος:126:
Αυτό απο μόνο του Ανδρέα λέει πολλά. Εγώ να εκφράσω και μια ακόμα απορία, η οποία δεν είναι άσχετη με το σχόλιο το συντάκτη, αλλά αφορά και τα 2 περιοδικά του χώρου. Ο μικρός ο jvc γιατί δεν εμφανίστηκε πουθενά, ενώ κατεύθασε το ίδιο διάστημα με τον μεγάλο;
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Ο μικρός ο jvc γιατί δεν εμφανίστηκε πουθενά, ενώ κατεύθασε το ίδιο διάστημα με τον μεγάλο;
Ο DLA-X3 μπορεί να εμφανιστεί σε κάποιο επόμενο τεύχος του ''ήχος-εικόνα'':107::203:

Ο DLA-X7 είναι το 'μεσαίο' μοντέλο της σειράς και κοστίζει περίπου το ίδιο με τον
SONY VPL-VW90ES γι αυτό και έρχονται σε άμεση αντιπαράθεση.

Υπάρχει και ο DLA-X9 το μεγαλύτερο μοντέλο της σειράς με κόστος ~10.000 ευρώ.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.769
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

Ο DLA-X3 μπορεί να εμφανιστεί σε κάποιο επόμενο τεύχος του ''ήχος-εικόνα'':107::203:

Ο DLA-X7 είναι το 'μεσαίο' μοντέλο της σειράς και κοστίζει περίπου το ίδιο με τον
SONY VPL-VW90ES γι αυτό και έρχονται σε άμεση αντιπαράθεση.

Υπάρχει και ο DLA-X9 το μεγαλύτερο μοντέλο της σειράς με κόστος ~10.000 ευρώ.
Nelson αυτό το καταλάβαμε. Το θέμα είναι γιατί δεν παρουσιάστηκε ταυτόχρονα και ο x3 κι ας μην είναι σε ίδια κατηγορία με τον vw90. Έστω ένα απλό review. Μήπως πρέπει πρώτα να "προωθηθούν" τα ακριβότερα μοντέλα; Ειδικά τώρα που είναι Χριστούγεννα και υποτίθεται η αγορά θα κινηθεί λίγο.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

.... τα δυο μηχανακια παιζουν στην ιδια κατηγορια οποτε ηταν λογικο να γινει μια κοντρα...

Ο μικρος σιγουρα ειναι ελαφρα χειροτερος μονο και μονο λογο του οτι δεν διαθετη cms (color managment system)
Και σιγουρα αξιζει,μιας και προσφερει καλο 2d αλλα και καλο 3d
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Sony VPL-VW90. Το 3D είναι εδώ!...

.... τα δυο μηχανακια παιζουν στην ιδια κατηγορια οποτε ηταν λογικο να γινει μια κοντρα...

Ο μικρος σιγουρα ειναι ελαφρα χειροτερος μονο και μονο λογο του οτι δεν διαθετη cms (color managment system)
Και σιγουρα αξιζει,μιας και προσφερει καλο 2d αλλα και καλο 3d
Σωστό! θα συμπλήρωνα οτι στην χαμηλή κατηγορία 3D, απλά η sony δεν υπάρχει!!!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.428
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top