Spinorama,ή πώς θα έπρεπε να διαλέγουμε τα ηχεία μας...

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Δοκιμή ηχείων στο χώρο μου.

Ε τι; Γρουν στο σακί;

Ακρόαση πρώτα, άλλωστε στο δικαναλο είναι εύκολο να σου φέρει ο αντιπρόσωπος 2 ηχεία να τα ακούσεις.

Ουφ, χώρεσαν στο δωμάτιο, τσιμα τσίμα μπήκαν.

FB_IMG_1666255172765.jpg


Μπα, δε μαρεσουν. Πάρτα πίσω τώρα.

Λάθος νταϊρεκτίβιτι έχουν. Αυτό φταίει.
Εκτός κι αν έφταιγε το καλώδιο ρεύματος. Βρε λες; Τώρα μου γεννήθηκαν αμφιβολίες.

Ξαναφέρτα. Να δοκιμάσω ξανά. Του αρτζυ το καβλωδιο θα με σώσει. Ίσως. Δε ξέρω κιόλας. Δε ταιριάζει σε όλα τα σεταπ, γνωστό αυτό.

Γενικά θέλει ψάξιμο.


ΥΓ. Εκείνο το αλουμινένιο παραμύθι πάνω από τα ηχεία, για να διώχνει τα κουνούπια είναι; Ήρεμα ρωτάω.
Με ευρεία οριζόντια διασπορά, κάθε κουνούπι σε ύψος 2.2μ στο δωμάτιο, θα παθαίνει θάνατο. Ψοφο. Έστω πονοκέφαλο. Δε ξέρω. Δοκιμές θέλει; Αναλόγως καλωδίου; Ήρεμα ρωτάω.
 
Last edited:

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.389
Reaction score
1.843
Πρώτα αυτό:
Αυτό αργότερα:

Το Home Theatre μπρε, που να το πάρει και να το σηκώσει
Vakis2000 δεν είχα διαβάσει προσεκτικά το ποστ σου.
Πρόσθεσε και το Google Translate, δεν τα πάει άσχημα, θα βγάλεις άκρη
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Πάρε έναν για την περιφέρεια των CD και πολύς σου είναι... :biggrin:
View attachment 267125
Δε ξερς εσύ απ'αυτά, εδώ πας να βαδίσεις τα βαθιά μονοπάτια του ορθοδόξου παραδοσιακού Χάι ενδ, εδώ σε τρώω λάχανο, έχω τον αυθεντικό καταπράσινο φουλ ορθόδοξο πασοκικό μαρκαδορο, όχι φτηνές ιμιτασιόν απομιμήσεις.

Βουαλά αγαπητέ:


PXL_20221020_085258166.jpg


Αϊ ιτ γιού γκάμπατζ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Το έιτ υπονοεί παρελθόν, το "αϊ έιτ γιου γκάμπατζ" μεταφράζεται "σ'εφαγα λάχανο", ενώ το ιτ υπονοεί παρόν, μεταφράζεται "σε τρώω λάχανο", και αντιθέτως με σας τους βλαχοελιτιστές μουσικόφιλους τους σχεδονμονοκάναλους, που ζείτε στο παρελθόν, εμείς οι χολιγουντόβλαχοι οι ιμερσίτες, ζούμε στο παρόν.

FB_IMG_1654343843084.jpg


Άντε φέρε τα σιντιά σου τώρα, να στα βάψω πράσινα να δεις διαφορά που ανασταίνει και νεκρούς.

Ως γνωστόν, αν τυχόν δεν ακούσεις διαφορά, είτε δεν έχεις αρκετά αναλυτικό σύστημα, είτε είσαι κουφός, διάλεξε ότι σε βολεύει.
 
Last edited:



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.389
Reaction score
1.843
!!! ... Οχι, αλλά αυτό ήταν μοντάζ και φέικ.
Μέσα σε δύο μέρες όμως την προπερασμένη 'βδομάδα, μου έπεσαν στο πάτωμα δύο χάπια και ένα παξιμάδι Μ6, και όλα στάθηκαν στην κόψη! Και αυτό είναι αλήθεια
κατόπιν αυτού, έπαιξα λότο και κέρδισα τρία. Αλήθεια κι' αυτό
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Άμα είστε άσχετος με το Χάι ενδ, τουρίστας, ανίδεος, και χωρίς αναλυτικό σύστημα, παρακαλώ περάστε έξω κύριε, εμείς είμαστε επαγγελματίες.

PXL_20221020_104704879.jpg


PXL_20221020_104736616.jpg




ΥΓ. Εννοείται πως τα έχουμε απομαγνητίσει τα σιντί μας. Τι νομίζατε...

PXL_20221020_105230766.jpg


ΥΓ. 2. Διαθέτουμε και στριγκακια στρογγυλά που πιάνουν τα σιντί γύρω γύρω, πράσινα.
Ιδέαν δεν έχετε πόσο βαθειά πάει η τρύπα του Χάι ενδ.

Ιδέαν.
 
Last edited:


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
..."σε τρώω λάχανο", και αντιθέτως με σας τους βλαχοελιτιστές μουσικόφιλους τους σχεδονμονοκάναλους, που ζείτε στο παρελθόν, εμείς οι χολιγουντόβλαχοι οι ιμερσίτες, ζούμε στο παρόν.
...
1666263668701.png
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Ρε συ @costas EAR , πραγματικά δεν ξέρω αν σου αξίζει τρελό respect που κατάφερες να πας από αυτό σε αυτό που είσαι σήμερα, ή μια τρελή μούντζα που πίστευες (επιστήμονας άνθρωπος), έστω και νεότερος, έστω και remotely, οτιδήποτε από όλα αυτά! :o

Πραγματικά με έχεις διχάσει σου λέω :idk::rofl:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Ρε συ @costas EAR , πραγματικά δεν ξέρω αν σου αξίζει τρελό respect που κατάφερες να πας από αυτό σε αυτό που είσαι σήμερα, ή μια τρελή μούντζα που πίστευες (επιστήμονας άνθρωπος), έστω και νεότερος, έστω και remotely, οτιδήποτε από όλα αυτά! :o

Πραγματικά με έχεις διχάσει σου λέω :idk::rofl:
Μην απορρίπτεις το άθροισμα των ανωτέρω 2 αντιμετωπισεων, με την δεύτερη μόνο να είναι άκρως απαραίτητη. 🤪

Πάντως επειδή "τα κατάφερα" να ξεφύγω από αυτόν τον παραλογισμό του Χάι ενδ, καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο δύσκολο είναι κάποιοι παλιοί στο χόμπι, να ξεφύγουν.

Ειλικρινά.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μην απορρίπτεις το άθροισμα των ανωτέρω 2 αντιμετωπισεων, με την δεύτερη μόνο να είναι άκρως απαραίτητη. 🤪

Πάντως επειδή "τα κατάφερα" να ξεφύγω από αυτόν τον παραλογισμό του Χάι ενδ, καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο δύσκολο είναι κάποιοι παλιοί στο χόμπι, να ξεφύγουν.

Ειλικρινά.
Μπορεί κανένας μας να μην τα έχει ΄΄καταφέρει΄΄ ουσιαστικά,αλλά...ας μη γίνει θέμα. :sneaky:
(Γι αυτό και ο Ear δεν έχει διχάσει καθόλου...τον υποφαινόμενο)
Τώρα πρέπει να σου μιλάμε στον πληθυντικό. Πήρες προαγωγή.
εσύ μη πετάγεσαι κ προκαλείς την τύχη σου.... :biggrin:
Πόσο παράδοξος μπορεί να φαίνεται ένας κόσμος στον οποίο οι προαγωγοί θα είναι πιθανότεροι των...προαγωγών.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κοίτα τι κατάφερα ο μλκας κι έφτιαξα τι αηδία θεέ μου

View attachment 267190



Κοίτα το μλκα τι αηδια έφτιαξε ρε.

View attachment 267189
Και υπερτέλειο spinorama να είχε,ηχείο με φινίρισμα ΄΄καθρεφτέ΄΄ δεν υποφέρεται... Ορίστε μια περίπτωση όπου θα έπρεπε να (μην) ψωνίζαμε ΄΄με τα μάτια΄΄ που λένε και μόνον αυτά... :sneaky:
 
Last edited:

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Μην απορρίπτεις το άθροισμα των ανωτέρω 2 αντιμετωπισεων, με την δεύτερη μόνο να είναι άκρως απαραίτητη. 🤪

Πάντως επειδή "τα κατάφερα" να ξεφύγω από αυτόν τον παραλογισμό του Χάι ενδ, καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο δύσκολο είναι κάποιοι παλιοί στο χόμπι, να ξεφύγουν.

Ειλικρινά.
Καλά έκανες, είναι άντως κουραστικό να ψάχνεις συνέχεια την τρίχα και να προσπαθείς να ανέβεις επίπεδο ξοδεύοντας πολλά λεφτά. Βέβαια για κάποιους είναι σαν ταξίδι, hobby γαρ, αλλά..
Μήπως το hi end που λες ότι ξέφυγες παραμένει στο σύστημα σου; υπό την έννοια ότι η υψηλή πιστότητα που προκύπτει από τα papers ταυτίζεται με το hi end. Αν οχι πως θα αποκαλούσες αυτά τα συστήματα;
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top