To Raptor or....


Μηνύματα
1.541
Reaction score
5
1) Σίγουρα δεν γνωρίζεις τι σημαίνει η φράση που κάπου άκουσες και χρησιμοποιείς στην προκειμένη περίπτωση.

2) Δυστυχώς για εσένα...μάλλον κανείς δεν θα σου ζητήσει την γνώμη.
1) Σιγουρα γνωριζω και εγω και εσυ την λεξη φασισμος, κυριε "Δικο μου το θρεντ, εγω ειμαι mod, οποτε θελω το κλειδωνω"...

2) Δυστυχως? Πολυ στα σοβαρα νομιζεις οτι σε παιρνω φιλαρακο... Αντε κλειδωσε το, να με κανεις να κλαψω κε Αδολφε!
:crazy_1::happy_4:
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Λογοδιάρροια;
Ή εγκεφαλικό;

:happy_8:

Preve η απαντηση ειναι ΟΧΙ. :)

Thanks mate. ;-)

Νίκο, το μηχανάκι που θα βάλεις τους ράπτορες, τί είναι. Δεν πιστεύω να τους βάλεις στον Βάγιο, ε;

Αμ που θα τους βάλω! :twisted:

θα φτιάξω μια βάση κάτω από την μπαταρία και θα βάλω...4 μέσα! :shock:
(Εξωλέμβιους-δεμένους)

Που θα πάει...θα τουρμπίσει το πτώμα...δεν θα τουρμπίσει; :p :happy_5:

Στην πραγματικότητα η σκέψη ήταν να αλλάξω τους κύριους δίσκους (συστήματος) του desktop μου.
Αρχαιολογία μεν, (P4 (Northwood) 3.066 @ +10%, 1gb ram, 2X80 maxtor RAID 0 + 200 seagate, 6600GT)
δεν έχω κανέναν σοβαρό λόγο να το αλλάξω δε.
Το μηχανάκι φορά επεξεργαστή που δεν έχει καμμία σχέση με την απόλυτη αποτυχία των Prescot.
Δεν ...κοντράρει core duo βέβαια, αλλά δεν είναι το ζητούμενο αυτό.

Οι παρατηρήσεις των φίλων για τον θόρυβο μαζί με λίγο καλύτερο "ψάξιμο" και με την συνδρομή
του σύγχρονου benchmarking με έπεισαν να μην το κάνω.
Η συστοιχία δουλευει στις περισσότερες των περιπτώσεων αρκετά γρηγορότερα ή τουλάχιστον στα ίδια
από την πλειοψηφία των σύγχρονων δίσκων.
ΚΑι σε προσπέλαση δίσκου και σε γραμμικό διάβασμα/γράψιμο
Πιθανότατα με 2 σύγχρονους δίσκους τα πράγματα να αλλάξουν σημαντικά προς το καλύτερο. (ταχύτερο)
Βρίσκω όμως....σπάταλο να διαθέσω για σύστημα που δεν χρειάζεται πάνω από 30 γίγα...400 ή 640 γίγα ...."ανασφαλούς" αποθηκευτικού χώρου.

Σε αυτές τις χωρητικότητες θα προτιμούσα να παίζω με mirroring και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. :happy_2:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.788
Μηνύματα
2.876.070
Members
37.949
Νεότερο μέλος
tzino
Top