Xiaomi Mi Box

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Streamer αμιγώς δεν ξέρω (κάποιο θα υπάρχει, δεν καίγομαι με τα streamers για να είμαι up to date), υπάρχουν όμως συσκευές όπως π.χ. τα Oppo, Zidoo που παίζουν αρκετά καλά τα πάντα.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Καλησπερα , εχω μια Sony xh9096 και σκεφτομαι την αγορα του xiaomi box για 2 λογος
1) Καλυτερη εικονα Netflix
2) Εικονα χωρις το dolby vision Sony
Ποια η γνωμη σας ?
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Καλησπερα , εχω μια Sony xh9096 και σκεφτομαι την αγορα του xiaomi box για 2 λογος
1) Καλυτερη εικονα Netflix
2) Εικονα χωρις το dolby vision Sony
Ποια η γνωμη σας ?
Στο 1 δεν θα δεις διαφορά.
Στο 2 ίσως γίνεται να κλείσεις το Dolby Vision και δίχως την χρήση του box.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
up!
Xiaomi Mi TV Box S - 4K Android Media Player
..λεω να παρω αυτο το μαραφετι γιατι εμαθα οτι εχει ταινιάρες το ertflix, επισης να βλεπω ταινιες που εχω σε φλασ ντισκ- hdd (120gb+) κσερει κανεις αν μου κανει ?
 

Μηνύματα
3.738
Reaction score
2.876
up!
Xiaomi Mi TV Box S - 4K Android Media Player
..λεω να παρω αυτο το μαραφετι γιατι εμαθα οτι εχει ταινιάρες το ertflix, επισης να βλεπω ταινιες που εχω σε φλασ ντισκ- hdd (120gb+) κσερει κανεις αν μου κανει ?

όχι γιατί δεν έχει ethernet ούτε υποστηρίζει otg


το αμαζον είναι καλύτερο
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ουτε η τιβι , με wifi θα κανω συνδεση
βλεπω οτι εχει μια θυρα Usb
αμαζον
το αμαζον πραιμ (σε σχεση με το ertflix) ?-θα μου δωσουν κωδικο να μπω αν το ζητησω ευγενικα , δεν εχω δει τι παιζει- ή προκειται για καποιο media player που αγνοω?
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Για αυτό που μοιάζει στα specs & features με το xiaomi αλλά έχει 2 καλούδια ακόμη (π.χ. ethernet, toslink, android 10) τι λέτε;;

 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. καλε καμμια ταινια να βαλω να με παρει ο υπνος θελω ... ή οταν εχει ορεξεις καμμια θυληκχια για "τρελιτσες" να βαζω να παιζει μπας και το αποφυγουμε .... ουτε πχοιοτητα ουτε τιποτα ουτε απαιτησεις..... :boast:
+ ερτφλιξ συνδεση σε αλλη τιβι, που δεν υποστηριζει το απλικεισο - και δεν επιθυμω συνδεση με pc.
 

Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
@asikamin

Ούτε το fire tv stick έχει θύρα ethernet άσε που αυτό που προτείνεις έχει μικρή μνήμη( 1 gb), δεν υποστηρίζει 4k αρχεια, που μάλλον τέτοια έχει ο συμφορουμίτης γιατί αναφέρεται σε αρχεια 120gb+.

@Decembered

Το mi θα σε καλύψει σίγουρα στο θεμα του ertflix αλλά για τις ταινίες σου θα εξαρτηθεί από το bitrate της εκάστοτε ταινίας.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
απο σχολια στο youtube :
1638361796723.png

1638361854730.png

απλα εδω σας εμπιστευομαι καλητερα και σας προτιμω.. 8-)
οι ταινιες του αρχειου μου ειναι μεχρι hd - δεν με "χαλαει" για το μελλον δυνατοτητα 4k υλικου -... δεν εχω βλεψεις για παραπανω, το στικακι ειναι μεγαλο σε χωρητικοτητα και δεν το αναγνωριζουν καποιες τιβι.
+ευχαριστω για τις απαντησεις προτασεις.. :)
 
Last edited:

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Επειδή έχω δοκιμάσει και τα δύο και το xiaomi σε στικ αλλά και το box, αν είναι μονόδρομος ο κατασκευαστής προτίμησε το box έχει πιο δυνατό hw και wifi. Με το XIAOMI θα μπορείς να έχεις και official αναβαθμίσεις σε σχέση με κινέζικα tv boxes.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Παλιό κατάσταση φίλοι μου.. παλιά θυμάμαι.. πηγαίναμε στο βίντεο κλαμπ... Ψάχναμε ταινίες... Μας πρότεινε ο τσοντοβιος υπάλληλος... Γινόταν φραμπαλας.. 🐒
 

Μηνύματα
2.316
Reaction score
354
up!
Xiaomi Mi TV Box S - 4K Android Media Player
..λεω να παρω αυτο το μαραφετι γιατι εμαθα οτι εχει ταινιάρες το ertflix, επισης να βλεπω ταινιες που εχω σε φλασ ντισκ- hdd (120gb+) κσερει κανεις αν μου κανει ?
Μια χαρά θα κάνει.
Το wifi του είναι ταχύτατο. Στριμάρω από το nas ταινίες 1080p χωρίς κανένα πρόβλημα.
Δεν χρειάστηκε η ανάγκη ethernet αλλά και πάλι υπάρχουν λύσεις.
Επίσης παίζει άνετα ταινίες από στικάκι γιατί υπάρχει usb θύρα.
Πάρτο άφοβα
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
up!
Xiaomi Mi TV Box S - 4K Android Media Player
..λεω να παρω αυτο το μαραφετι γιατι εμαθα οτι εχει ταινιάρες το ertflix, επισης να βλεπω ταινιες που εχω σε φλασ ντισκ- hdd (120gb+) κσερει κανεις αν μου κανει ?
Το έχω εδώ και δυο εβδομάδες..... τα καλύτερα 53 ευρώ που έχω δώσει. Κάνει ότι κάνει και η sony smart στο καθιστικό. Ήθελα να έχω και netflix στην κουζίνα και το πήρα, αλλά είναι μια χαρά και με spotify, kodi, youtube, tune in radio. Tου έχω συνδέσει και ένα ηχείο crystal audio cuby 5 με οπτική και έχω και κάτι σαν μικρό ηχοσύστημα. Δεν είχα μέχρι τώρα κάποιο θέμα, ενώ το wifi αν και δεν είναι από κάποιο ρουτερ με 15 κεραίες, δεν έχω πρόβλημα. Πολύ βασικό και το chromecast, ενώ το δοκίμασα και στο καλό σύστημα (σύνδεση με οπτική με το dac) και τα πάει μια χαρά. Για κάποιον που δεν έχει streamer αλλά έχει dac, είναι μια χαρά λύση για spotify, net radio κλπ, όταν βαριέται να ανοίξει λαπτοπ.
 


Μηνύματα
343
Reaction score
872
up!
Xiaomi Mi TV Box S - 4K Android Media Player
..λεω να παρω αυτο το μαραφετι γιατι εμαθα οτι εχει ταινιάρες το ertflix, επισης να βλεπω ταινιες που εχω σε φλασ ντισκ- hdd (120gb+) κσερει κανεις αν μου κανει ?
Ίσως η πιο value for money αγορά που έχω κανει ποτέ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top