Yamaha Aventage


Μηνύματα
930
Reaction score
65
εχω βρει σχεδον τα παντα στον yamaha 1050,αλλα 2-3 πραγματακια οσο και να εψαξα δεν..

επειδη τον χρησιμοποιω και ως hdmi switch,δεν βρισκω την αλλαγη πηγης ενω βλεπω κατι διαφορετικο.
δηλαδη να βλεπω π.χ av1 και να ακουω audio 2,κατι που με βολευει πολυ.
επισης μπηκα εδω http://yradio.vtuner.com/setupapp/ya.../StartPage.asp περασα κανονικα το Id μου,εκανα εγγραφη με το e-mail μου και περναω αυτον http://www.upradio.gr/
ενω παιζει κανονικα επανω στο Interface του vtuner,οποια διευθυνση και να του περασα,μεσα απο τον ενισχυτη και την ενοτητα "my added stations" ,ενω τον βλεπει,δεν παιζει.δεν ξεκιναει καν μπαφερινγκ...
κανω κατι λαθος?
ευχαριστω
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
εχω βρει σχεδον τα παντα στον yamaha 1050,αλλα 2-3 πραγματακια οσο και να εψαξα δεν..

επειδη τον χρησιμοποιω και ως hdmi switch,δεν βρισκω την αλλαγη πηγης ενω βλεπω κατι διαφορετικο.
δηλαδη να βλεπω π.χ av1 και να ακουω audio 2,κατι που με βολευει πολυ.
αυτό γίνεται, δεν το θυμάμαι απ' έξω πως, δες το manual. Την ώρα που βλέπεις AV1 αν πας στα options από το τηλεκοντρόλ, από το μενού που βγάζει στην οθόνη κάπου θα το βρεις.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.542
Reaction score
94.785
αυτό γίνεται, δεν το θυμάμαι απ' έξω πως, δες το manual. Την ώρα που βλέπεις AV1 αν πας στα options από το τηλεκοντρόλ, από το μενού που βγάζει στην οθόνη κάπου θα το βρεις.
Κατατοπιστικότατος. :p
 


Μηνύματα
930
Reaction score
65
αυτό γίνεται, δεν το θυμάμαι απ' έξω πως, δες το manual. Την ώρα που βλέπεις AV1 αν πας στα options από το τηλεκοντρόλ, από το μενού που βγάζει στην οθόνη κάπου θα το βρεις.
δεν βγαζει καποια σχετικη επιλογη.μηπως το μπερδευεις με την επιλογη ηχου για την πηγη που παιζει εκεινη την ωρα?(hdmi,coax/spdif..).κατι αλλο δεν βλεπω.με Νακα παντως που μιλησα το πρωι,μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα..
 


Μηνύματα
930
Reaction score
65
αυτό γίνεται, δεν το θυμάμαι απ' έξω πως, δες το manual. Την ώρα που βλέπεις AV1 αν πας στα options από το τηλεκοντρόλ, από το μενού που βγάζει στην οθόνη κάπου θα το βρεις.

ελα παιδια-δικιο ειχε-τζαμπα τον κραζατε.!
απλα πηγαινεις σε πηγη ηχου και αλλαζεις σε κατι που θελεις να δεις και οχι σε πηγη εικονας για να βαλεις να ακουσεις κατι αλλο.
υπαρχει βεβαια ενα θεματακι...μου κρυβει την εικονα το μενου του net radio(στην προκειμενη περιπτωση) και δεν βγαινει με το return..
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
ελα παιδια-δικιο ειχε-τζαμπα τον κραζατε.!
απλα πηγαινεις σε πηγη ηχου και αλλαζεις σε κατι που θελεις να δεις και οχι σε πηγη εικονας για να βαλεις να ακουσεις κατι αλλο.
υπαρχει βεβαια ενα θεματακι...μου κρυβει την εικονα το μενου του net radio(στην προκειμενη περιπτωση) και δεν βγαινει με το return..
πες τα βρε φίλε μου, μην δουν άνθρωπο καλοσυνάτο που τρέχει να βοηθήσει όπως μπορεί αμέσως να τον αποπάρουν, οι αgλήτες.
Ναι, σωστά από την πηγή ήχου βάζεις πηγή εικόνας, μου το θύμισες τώρα. Για το net radio δεν το είχα αντιμετωπίσει, θυμάμαι ένα δυο περιπτώσεις που είχα βάλει περιγραφή από το ράδιο και το ματσάκι στην εικόνα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.278
Reaction score
96.302
3 ώρες ban @Μελίνα! :tongue:
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
πες τα βρε φίλε μου, μην δουν άνθρωπο καλοσυνάτο που τρέχει να βοηθήσει όπως μπορεί αμέσως να τον αποπάρουν, οι αgλήτες.
Ναι, σωστά από την πηγή ήχου βάζεις πηγή εικόνας, μου το θύμισες τώρα. Για το net radio δεν το είχα αντιμετωπίσει, θυμάμαι ένα δυο περιπτώσεις που είχα βάλει περιγραφή από το ράδιο και το ματσάκι στην εικόνα.

ωπα...!!Μελινα συγγνωμη.με θηλυκο συνομιλω,οποτε "την κραζετε" και οχι τον..
και στο tuner που πηγα,παλι εχω μπροστα το μενου του radio και πισω τρεχει κανονικα η εικονα.
δεν μπορει-καπως θα βγαινει...
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
ωπα...!!Μελινα συγγνωμη.με θηλυκο συνομιλω,οποτε "την κραζετε" και οχι τον..
και στο tuner που πηγα,παλι εχω μπροστα το μενου του radio και πισω τρεχει κανονικα η εικονα.
δεν μπορει-καπως θα βγαινει...
αρσενικός είμαι αλλά μου αρέσει να κυκλοφορώ σε κάποιους χώρους με θηλυκό όνομα
 





Μηνύματα
930
Reaction score
65
.
και στο tuner που πηγα,παλι εχω μπροστα το μενου του radio και πισω τρεχει κανονικα η εικονα.
δεν μπορει-καπως θα βγαινει...
οκ παιδια-το βρηκα
παμε με τον κερσορα δεξια κατω στο μενου που εμφανιζεται οταν παιζει π.χ netradio,και παταμε το Χ.
πολυ απλο...
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
παμε τωρα σε ενα αλλο θεμα..
τι γινεται στην περιπτωση που τα μπροστινα ηχεια ειναι 6ohm δηλωμενα και τα υπολοιπα 8ohm?
γιατι τα dali zensor 5 που εχω τα εβλεπε 8 ohm και το γυρισα μανιουαλ στα 6.
με τα υπολοιπα που ειναι στα 8 ohm τι κανω?
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.140
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top