Yamaha Aventage


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.384
Reaction score
79.495
Πες το και έτσι...αλλά έχουμε και διαφορετικούς νταλκάδες, δεν έχουμε Yamaha.

Το προβλημα βέβαια παραμένει το ίδιο, και εξαιρετικά πολύπλοκο και δυσεπίλυτο.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
5
Ρε γ@μ*τ%, σε όλη την Ευρώπη ο 3060 έχει πέσει στα 1700. Μόνο εδώ ακόμη είναι στα 2400. Τι διάολο. Είναι επειδή δεν υπάρχει στοκ;
 


Μηνύματα
12
Reaction score
5
Νομίζω δε φέρνουν Ελλάδα. Αν και να πω την αλήθεια, με προβληματίζει να τον δουλεύω με ανταπτορα.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Δεν δουλεύει με ανταπτορα, δεν ειναι φορτιστής για iPhone.
Κανονικό καλώδιο ρεύματος παίρνει και βάζετε ό,τι καλώδιο επιθυμείτε εσείς
 

Μηνύματα
12
Reaction score
5
Δεν δουλεύει με ανταπτορα, δεν ειναι φορτιστής για iPhone.
Κανονικό καλώδιο ρεύματος παίρνει και βάζετε ό,τι καλώδιο επιθυμείτε εσείς
Good to know. Έχει δλδ διακόπτη για 110/220 V ?
Όπως κάποια subwoofer?
 


Μηνύματα
319
Reaction score
547
Ίδια τάση δεν έχουμε με Αγγλία? Μία χαρά δουλεύει με αντάπτορα των 2 Ευρώ που μετατρέπει το αγγλικό φις σε ελληνικό. (Εκτός βέβαια αν εννοείς μετασχηματιστή - δεν απαιτείται).
Μπορείς βέβαια και απλά να αλλάξεις καλώδιο. Δεν ξέρω μόνο αν στέλνει Ελλάδα.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.270
Μετά το 2004 ΟΟΟΛΗ η ευρώπη έχει στα χαρτιά 230vac. Ούτε 220 ούτε 240. 230 μόνον. 50hz. Οχι 60 που έχουν οι αμερικάνοι και οι ιάπωνες σε μερικές περιοχές , σε κάποιες έχουν 50hz και σε κάποιες άλλες 60hz, go figure.
Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν το τιμόνι δεξιά οι κιαρατάδες.
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
Μετά το 2004 ΟΟΟΛΗ η ευρώπη έχει στα χαρτιά 230vac. Ούτε 220 ούτε 240. 230 μόνον. 50hz. Οχι 60 που έχουν οι αμερικάνοι και οι ιάπωνες σε μερικές περιοχές , σε κάποιες έχουν 50hz και σε κάποιες άλλες 60hz, go figure.
Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν το τιμόνι δεξιά οι κιαρατάδες.
http://www.historic-uk.com/CultureUK/Why-do-the-British-drive-on-the-left/ :whistling:
 



Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Στον RX-A3050 σε σχεδόν όλα τα αρχεία blu ray remux ο ήχος σε Atmos κάνει μικροδιακοπές, σε όλη την διάρκεια της ταινίας.
Έχει κανείς άλλος φίλος παρόμοια εμπειρία; To αρχείο δεν μπορεί να φταίει γιατί το κάνει σχεδόν σε όλα.
Η ο ενισχυτής φταίει ή το player (popcorn A410)
 


Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Μάλλον, το Trasnformers χθες μου έσπασε τα νεύρα >:(
Για να σιγουρευτώ πρέπει να δω ταινία με atmos από το blue ray player. Άντε να τρέχω πάλι στα video club :p
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Συνήθως οι τίτλοι της Lionsgate βγάζουν διακοπές στον ήχο. Όλες οι υπόλοιπες παίζουν κανονικά.

Μάλλον, το Trasnformers χθες μου έσπασε τα νεύρα >:(
Για να σιγουρευτώ πρέπει να δω ταινία με atmos από το blue ray player. Άντε να τρέχω πάλι στα video club :p
Το Atmos remux των Tranformers που έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής έχει σίγουρα συμπιεσμένη εικόνα και αμφιβάλλω αν ο ήχος του είναι όντως το αυθεντικό Atmos της ταινίας. ;)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
Bug που θα διορθωθεί στον 3060 (μαζί με αλλά καλούδια) που βγαίνει μέχρι τέλος του χρόνου :p:laugh::laugh::laugh:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Bug που θα διορθωθεί στον 3060 (μαζί με αλλά καλούδια) που βγαίνει μέχρι τέλος του χρόνου :p:laugh::laugh::laugh:
Υπάρχει ήδη 3070. Τα σπασίματα τα κάνουν και οι άλλοι AV, ο Pioneer μου για παράδειγμα.
Ο 7010 δεν κάνει; :rolleyes:
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Συνήθως οι τίτλοι της Lionsgate βγάζουν διακοπές στον ήχο. Όλες οι υπόλοιπες παίζουν κανονικά.



Το Atmos remux των Tranformers που έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής έχει σίγουρα συμπιεσμένη εικόνα και αμφιβάλλω αν ο ήχος του είναι όντως το αυθεντικό Atmos της ταινίας. ;)
Καλά, η συγκεκριμένη έκδοση που είδα "Transformers.The.Last.Knight.2017.1080p.BluRay.x264.TrueHD.7.1.Atmos-HDC"
(δεν ήταν και remux) ήταν άθλια. Μέχρι και το format της εικόνας άλλαζε από καρέ σε καρέ. Μία ήταν (περίπου) 2.35:1 μία (περίπου) 16:9.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.036
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top