SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Επίσης, τα ευρήματα του Jason Turk είναι άκρως εντυπωσιακά: ακόμα και σε απόσταση μίας ίντσας (δηλαδή, ούτε λίγο ούτε πολύ, δυόμισι εκατοστά απόσταση) του φωτόμετρου από τον φακό του προβολέα, δεν μπορούσε να πάρει καμία ένδειξη φωτεινότητας! :111:

I measured the on/off contrast...well...no I didn't. It was infinite. Basically I could put my meter at 1" from the lens and I got no reading on black (it turns off the LED's)...I should mention my meter goes down to .0001 as well. I did measure ANSI and got 895:1...amongst the highest to date.

Και όλα αυτά με ένα φωτόμετρο που μπορεί να κατέβει στο ένα δεκάκις του χιλιοστού του lux (φαντάζομαι ότι μετράει σε lux), όπως γράφει!!! :111:

Ενώ το ANSI contrast είναι κι αυτό στα ουράνια με τη μέτρηση του 895:1!!! :111:
αυτα διαβαζεις και εχεις χαζ.......:116:

Μετα τα λες και εδω για να τους χαζ ......ολους......
 

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Χμμ...
Αν δουλεύει όπως οι τηλεοράσεις Led με τα back light και τα local dimming...
στις μετρήσεις "Παναγίτσα μου"
στο πανί "παπαριές Μαρίτσα μου"


Δε μιλάμε για ακριβώς ίδια πράγματα. Στην περίπτωση των lcd τηλεοράσεων που χρησιμοποιούν μονοχρωματικά ή τριχρωματικά led ως οπίσθιο φωτισμό σε συνδυασμό με το τοπικό ντιμάρισμα τους, μιλάμε για ένα μέσο άμεσης προβολής με πολλαπλές ζώνες πολυάριθμων led που αναβοσβήνουν κατά βούληση, ανεξαρτήτως από το τι κάνουν οι διπλανές τους. Στην περίπτωση των led προβολέων, έχουμε ένα έμμεσο μέσο προβολής που χρησιμοποιεί ένα led για το κάθε βασικό χρώμα που ανάβει ή σβήνει εντελώς σε ολόκληρο το μέγεθος της οθόνης, οπότε το τοπικό ντιμάρισμα που θα ήταν χρήσιμο σε σκηνές με μεικτό περιεχόμενο, είναι εξ' ορισμού αδύνατο (τουλάχιστον για την ώρα). Απ' όσα έχω διαβάσει, το επόμενο βήμα θα είναι η προσπάθεια βελτίωσης του δυναμικού ελέγχου των led, μέσω της ύπαρξης ηλεκτρονικών "ιριδών" που θα μιμούνται τη λειτουργία των αντίστοιχων μηχανικών σε επίπεδο καρέ, χωρίς τα τεχνουργήματα που εισάγουν στην εικόνα οι τελευταίες. Ο Mico αποτελεί μια τέτοια πρωτόλεια εφαρμογή αυτού του σκεπτικού.
 

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Ξέχασα να αναφέρω ότι η επίσημη τιμή του προβολέα έχει διαμορφωθεί πλέον στα 20,000$.
 

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Δεύτερο σετ μετρήσεων από τον έτερο συνήθη ύποπτο του Avs, Coldmachine, σε δικό του μηχάνημα. Τα αποτελέσματα, παρόμοια:


on/off contrast: μη μετρήσιμο.
ansi contrast: 945:1.
lumens: 655, καλιμπραρισμένος.


Παρόμοιες και οι εντυπώσεις: μαύρο πολύ καλό, αλλά χειρότερο από τους Lumis, Jvc, φωτεινότητα υπερεπαρκής για την πλειονότητα των περιπτώσεων, τρομερή ευκολία το αστραπιαίο άνοιξε-κλείσε, πολύ οξεία εικόνα και υψηλό ansi λόγω καλού φακού που φέρει νέο τύπο επίστρωσης και συνολικό αποτέλεσμα ανταγωνιστικό, οποιουδήποτε υψηλής ποιότητας μονότσιπου dlp και ελαφρώς υπολοιπόμενο ενός καλού τρίτσιπου. Απομένει τώρα να δούμε κατά πόσο τα φθηνότερα μηχανήματα που θα κυκλοφορήσουν, θα διατηρούν ένα μεγάλο μέρος αυτής της απόδοσης.


Παρακάτω και το πρώτο screenshot από την εικόνα του μηχανήματος (για κάποιο λόγο αυτά που είχε ποστάρει ο Alan, αφαιρέθηκαν).


http://www.imageurlhost.com/images/t1cgxo3vphtsrbn0j4a_MICO50.jpg
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Δεύτερο σετ μετρήσεων από τον έτερο συνήθη ύποπτο του Avs, Coldmachine, σε δικό του μηχάνημα. Τα αποτελέσματα, παρόμοια:


on/off contrast: μη μετρήσιμο.
ansi contrast: 945:1.
lumens: 655, καλιμπραρισμένος.


Παρόμοιες και οι εντυπώσεις: μαύρο πολύ καλό, αλλά χειρότερο από τους Lumis, Jvc,

Στέργιε, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις ότι αυτό που έγραψε ο Coldmachine περί χειρότερου μαύρου του MICO 50 από τον RS20 τουλάχιστον, είναι πολύ μεγάλη πατάτα. :137:

Πρώτον, όσον αφορά το πατερνάκι του μαύρου 0 IRE full field, εκεί δεν το συζητάμε καθόλου, ο MICO 50 μπορεί να ντιμάρει εντελώς τα LED του, γι΄αυτό άλλωστε και το on/off contrast βγαίνει μη μετρήσιμο (άπειρο), άρα εξ ορισμού έχει πολύ καλύτερο μαύρο από τον RS20.

Δεύτερον, όσον αφορά το πραγματικό μαύρο, αυτό δηλαδή που αντιλαμβανόμαστε μέσα στις ταινίες, το σχετικό νούμερο το έχεις γράψει και μόνος σου. Ο MICO 50 κατέγραψε ANSI contrast 945:1, δηλαδή απλά το υψηλότερο ANSI contrast που έχει μετρηθεί ποτέ σε προβολέα.

Έχουμε και λέμε λοιπόν: ο MICO 50 μετρήθηκε στα 655 ANSI Lumens καλιμπραρισμένος κατά D65, ενώ ο RS20 έχει μετρηθεί πολλές φορές στα 500 έως 560 ANSI Lumens, επίσης καλιμπραρισμένος κατά D65. Άρα λοιπόν ο MICO 50 διαθέτει από 20 έως 30% φωτεινότερο λευκό, ενώ ταυτόχρονα διαθέτει τουλάχιστον τριπλάσιο και βάλε ANSI contrast από τον RS20 στο πατερνάκι-σκακιέρα 4X4.

Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις λοιπόν, με ποιον «μαγικό τρόπο», μπορεί να διαθέτει καλύτερο μαύρο ο RS20 από τον MICO 50;! :118: :137:
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Στέργιε, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις ότι αυτό που έγραψε ο Coldmachine περί χειρότερου μαύρου του MICO 50 από τον RS20 τουλάχιστον, είναι πολύ μεγάλη πατάτα. :137:

Πρώτον, όσον αφορά το πατερνάκι του μαύρου 0 IRE full field, εκεί δεν το συζητάμε καθόλου, ο MICO 50 μπορεί να ντιμάρει εντελώς τα LED του, γι΄αυτό άλλωστε και το on/off contrast βγαίνει μη μετρήσιμο (άπειρο), άρα εξ ορισμού έχει πολύ καλύτερο μαύρο από τον RS20.

Δεύτερον, όσον αφορά το πραγματικό μαύρο, αυτό δηλαδή που αντιλαμβανόμαστε μέσα στις ταινίες, το σχετικό νούμερο το έχεις γράψει και μόνος σου. Ο MICO 50 κατέγραψε ANSI contrast 945:1, δηλαδή απλά το υψηλότερο ANSI contrast που έχει μετρηθεί ποτέ σε προβολέα.

Έχουμε και λέμε λοιπόν: ο MICO 50 μετρήθηκε στα 655 ANSI Lumens καλιμπραρισμένος κατά D65, ενώ ο RS20 έχει μετρηθεί πολλές φορές στα 500 έως 560 ANSI Lumens, επίσης καλιμπραρισμένος κατά D65. Άρα λοιπόν ο MICO 50 διαθέτει από 20 έως 30% φωτεινότερο λευκό, ενώ ταυτόχρονα διαθέτει τουλάχιστον τριπλάσιο και βάλε ANSI contrast από τον RS20 στο πατερνάκι-σκακιέρα 4X4.

Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις λοιπόν, με ποιον «μαγικό τρόπο», μπορεί να διαθέτει καλύτερο μαύρο ο RS20 από τον MICO 50;! :118: :137:

Παναγιωτη δεν ειναι ετσι.Το ΑΝΣΙ οπως γνωριζεις καλα δεν μας λεει για το απολυτο επιπεδο του μαυρου,αφου και σε σχεση με αλλους DLP που εχουν καλυτερο ΑΝΣΙ ο JVC υπερτερει στο μαυρο πατερνακι.Το μαυρο πατερνακι που οντως μας λεει για το μαυρο, στην περιπτωση τωνLED αχρηστευεται γιατι απλα σβηνουν ενω στις λαμπες αφου δουλευουν κανονικα εχει σημασια.Αυτο δεν σημαινει οτι προσυπογραφω οτι ο ΜΙCO εχει χειροτερο μαυρο απλα λεω οτι ειναι δυνατον,οπωσδηποτε παντως σ'αυτη την τεχνολογια υπαρχει ενα προβλημα να μετρησει κανεις το "απολυτο" μαυρο του προβολεα οπως το μετραμε στις λαμπες.
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Παναγιωτη δεν ειναι ετσι.Το ΑΝΣΙ οπως γνωριζεις καλα δεν μας λεει για το απολυτο επιπεδο του μαυρου,αφου και σε σχεση με αλλους DLP που εχουν καλυτερο ΑΝΣΙ ο JVC υπερτερει στο μαυρο πατερνακι.Το μαυρο πατερνακι που οντως μας λεει για το μαυρο, στην περιπτωση τωνLED αχρηστευεται γιατι απλα σβηνουν ενω στις λαμπες αφου δουλευουν κανονικα εχει σημασια.Αυτο δεν σημαινει οτι προσυπογραφω οτι ο ΜΙCO εχει χειροτερο μαυρο απλα λεω οτι ειναι δυνατον,οπωσδηποτε παντως σ'αυτη την τεχνολογια υπαρχει ενα προβλημα να μετρησει κανεις το "απολυτο" μαυρο του προβολεα οπως το μετραμε στις λαμπες.

Ωραία, εγώ να δεχτώ τον συλλογισμό σου Δημήτρη μου, όσον αφορά το πατερνάκι του μαύρου full field 0 IRE.

Τότε λοιπόν, εσύ γιατί υποστηρίζεις ότι οι CRT προβολείς διαθέτουν κορυφαίο μαύρο;! :118:

Το ίδιο ακριβώς δεν κάνουν οι προβολείς CRT στο πατερνάκι του μαύρου;! Δεν σβήνουν δηλαδή εντελώς τις λάμπες τους;! :118:

Ενώ αντίθετα, το μαύρο τους μέσα στις ταινίες είναι σχεδόν αστείο, λόγω φυσικά του φαινομένου blooming.

Το ίδιο περίπου δεν κάνει ένας προβολέας όπως ο VPL85 που χρησιμοποιεί δυναμική ίριδα; Στο πατερνάκι του μαύρου full field κλείνει εντελώς την ίριδά του, πετυχαίνοντας αυτό το κορυφαίο on/off contrast από 60.000 έως 90.000:1 ανάλογα τον reviewer. Μέσα όμως στις ταινίες, ξέρουμε πολύ καλά ότι είναι εντελώς αδύνατον να πετύχει το ίδιο ακριβώς μαύρο, μια και η ίριδά του υποχρεωτικά θα ανοίξει περισσότερο, ανάλογα με την φωτεινότητα που ανιχνεύει στο καρέ που προβάλει.

Επίσης να σου πω ότι έχουμε στο περίπου μια ιδέα για τις δυνατότητες του πραγματικού μαύρου που μπορεί να δώσει ένας DLP προβολέας με LED, όπως ο MICO 50, μια και ο Jason Turk έκανε την παρακάτω πολύ έξυπνη δοκιμή: πρόβαλλε ένα πατερνάκι 10 IRE window όπως το παρακάτω, μασκάρισε το παράθυρο του 10 IRE (δυστυχώς δεν κατάλαβα με ποιον ακριβώς τρόπο το έκανε αυτό), και μέτρησε το επίπεδο του μαύρου στο υπόλοιπο πατερνάκι, που παραμένει φυσικά στο digital 16. Έβγαλε λοιπόν ένα on/off contrast με αυτόν τον τρόπο κάπου στο 9.600:1, που στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, φαντάζει εξαιρετικό... :126:

 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Ωραία, εγώ να δεχτώ τον συλλογισμό σου Δημήτρη μου, όσον αφορά το πατερνάκι του μαύρου full field 0 IRE.

Τότε λοιπόν, εσύ γιατί υποστηρίζεις ότι οι CRT προβολείς διαθέτουν κορυφαίο μαύρο;! :118:

Το ίδιο ακριβώς δεν κάνουν οι προβολείς CRT στο πατερνάκι του μαύρου;! Δεν σβήνουν δηλαδή εντελώς τις λάμπες τους;! :118:

Ενώ αντίθετα, το μαύρο τους μέσα στις ταινίες είναι σχεδόν αστείο, λόγω φυσικά του φαινομένου blooming.

Το ίδιο περίπου δεν κάνει ένας προβολέας όπως ο VPL85 που χρησιμοποιεί δυναμική ίριδα; Στο πατερνάκι του μαύρου full field κλείνει εντελώς την ίριδά του, πετυχαίνοντας αυτό το κορυφαίο on/off contrast από 60.000 έως 90.000:1 ανάλογα τον reviewer. Μέσα όμως στις ταινίες, ξέρουμε πολύ καλά ότι είναι εντελώς αδύνατον να πετύχει το ίδιο ακριβώς μαύρο, μια και η ίριδά του υποχρεωτικά θα ανοίξει περισσότερο, ανάλογα με την φωτεινότητα που ανιχνεύει στο καρέ που προβάλει.

Επίσης να σου πω ότι έχουμε στο περίπου μια ιδέα για τις δυνατότητες του πραγματικού μαύρου που μπορεί να δώσει ένας DLP προβολέας με LED, όπως ο MICO 50, μια και ο Jason Turk έκανε την παρακάτω πολύ έξυπνη δοκιμή: πρόβαλλε ένα πατερνάκι 10 IRE window όπως το παρακάτω, μασκάρισε το παράθυρο του 10 IRE (δυστυχώς δεν κατάλαβα με ποιον ακριβώς τρόπο το έκανε αυτό), και μέτρησε το επίπεδο του μαύρου στο υπόλοιπο πατερνάκι, που παραμένει φυσικά στο digital 16. Έβγαλε λοιπόν ένα on/off contrast με αυτόν τον τρόπο κάπου στο 9.600:1, που στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, φαντάζει εξαιρετικό... :126:

Παναγωτη οι CRT δεν σβηνουν της λαμπες τους οπως περιγραφεις.Απλα δεν "αναβουν " τα πιξελ που εναι διαφορετικο γιατι αυτοτο κανουν και μεσα στην ταινια.Αν νομιζεις οτι το μαυρο στους CRT μεσα στην ταινια ειναι "αστειο",σε προκαλω να φερεις οποιονδηποτε προβολεα θελεις να τους βαλουμε να παιξουν σκοτεινα με μαυρα και μετα μου ξαναλες τη γνωμη σου.Μακαρι ναχεις δικιο Παναγιωτη αν βρω ψηφιακο που εστω να πλησιαζει το μαυρο που εχω, θαναι απο τις πολυς χαρουμενες ημερες μου,σε βεβαιωνω!!!Αλλα δυστυχως τοσο καιρο κοιταω και δεν.......Το blooming υπαρχει ,αλλα ειναι τοπικο και εχει παραφουσκωθει σε απιστευτο βαθμο.

Αλλα τα ανωτερω ειναι λιγο εκτος θεματος απλα θεωρησα σωστο να τα αναφερω.

Τωρα για τη μετρηση του Jason Turk δεν θα κανω σχολιο γιατι ειναι μαλλον πατεντα αλλα και παλι δεν αποτελει λυση για την μετρηση του μαυρου.
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

ρε Αντρεα αντι να βαζεις κινουμενα σχεδια ,αντε φερε κανενα LED να δουμε τι γινεται,αντι να συζηταμε στον αερα ,εκει σε θελω........:116:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Το ακούσαμε και αυτό! (οτι οτι οι CRT δεν έχουν μαύρο!) εδώ συμβαίνουν δύο τινά, ή έχεται ξεπεράση τούς πάντες σε τεχνική κατάρτηση, ή έχεται ξεφύγη εντελώς!!!
Μια και έχεται τους υπολογιστές και διαβάζεται στο ίντερνετ αυτά που θέλετε, διαβάστε και για τους CRT υπάρχουν πολλά ξένα site,
όπως έχω πεί και στον Κεφάλα, που τελικά παραδέχτηκε οτι ποτέ δεν έχει δεί CRT να παίζει φούλ HD, έτσι λέω και σε όσους ασχολούνται με τεχνικά θέματα,
αυτά μόνον κάποιος που μπορεί, πρέπει να τα αναλύει όπως πχ. ο Βαγγέλης ή ο Καστρουνής, ή τέλος πάντων κάποιος που έχει τις τεχνικές γνώσεις
και τα κατάληλα εργαλεία να το κάνει! για όλους τους άλλους μόνο να γελάμε μπορούμε!
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

ρε Αντρεα αντι να βαζεις κινουμενα σχεδια
Μπα?Το γυρισαμε στο καλαματιανο?:142:

αντε φερε κανενα LED να δουμε τι γινεται,αντι να συζηταμε στον αερα ,εκει σε θελω......
:121:
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Να σου πώ Ανδρέα μου, όχι δεν σοβαρολογώ, το μαύρο των CRT για όλους εξακολουθεί να είναι το παράδειγμα, εκτός του avsite! και αυτό είναι όντως αστείο! πώς λοιπόν να σοβαρολογώ ο φουκαράς! Πάντως θα ήθελα και την γνώμη του Βαγγέλη στο θέμα!
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Μπα?Το γυρισαμε στο καλαματιανο?:142:



:121:
Αντρεα οπως βλεπεις το θεμα ξεφυγε αλλα οχι απο δικο μας φταιξιμο.Αυτη τη φορα το λαθος ηταν του Παναγιωτη που μιλαει με σιγουρια, βασει εστω καποιων επιχειρηματων,για προβολεα που δεν εχει δει!!!!!!!!!(αναφερομαι στον προβολεa του θεματος οχι τους CRT)
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Αντρεα οπως βλεπεις το θεμα ξεφυγε αλλα οχι απο δικο μας φταιξιμο.Αυτη τη φορα το λαθος ηταν του Παναγιωτη που μιλαει με σιγουρια, βασει εστω καποιων επιχειρηματων,για προβολεα που δεν εχει δει!!!!!!!!!(αναφερομαι στον προβολεa του θεματος οχι τους CRT)

Σωστά! ας ξεχάσουμε τους CRT έτσι και αλλιώς είναι μια παλιά ιστορία! και ας δούμε τι καινούριο έχουν να μας προσφέρουν οι επερχόμενες τεχνολογίες,
όμως τι πραγματικά καινούριο, και όχι βελτιώσεις της πλάκας, και βέβαια να τους δούμε με τα δικά μας μάτια!
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Το ακούσαμε και αυτό! (οτι οτι οι CRT δεν έχουν μαύρο!) εδώ συμβαίνουν δύο τινά, ή έχεται ξεπεράση τούς πάντες σε τεχνική κατάρτηση, ή έχεται ξεφύγη εντελώς!!!
Μια και έχεται τους υπολογιστές και διαβάζεται στο ίντερνετ αυτά που θέλετε, διαβάστε και για τους CRT υπάρχουν πολλά ξένα site,
όπως έχω πεί και στον Κεφάλα, που τελικά παραδέχτηκε οτι ποτέ δεν έχει δεί CRT να παίζει φούλ HD, έτσι λέω και σε όσους ασχολούνται με τεχνικά θέματα,
αυτά μόνον κάποιος που μπορεί, πρέπει να τα αναλύει όπως πχ. ο Βαγγέλης ή ο Καστρουνής, ή τέλος πάντων κάποιος που έχει τις τεχνικές γνώσεις
και τα κατάληλα εργαλεία να το κάνει! για όλους τους άλλους μόνο να γελάμε μπορούμε!
Ηλια.....
Απο την στιγμη που δεν μπορει να παιξει καλα ενας CRT..
.. με d-theater ..που η αναλυση του ειναι μικροτερη του 1920χ1080 ...δεν χρειαζετε να δω κατι παραπερα...

Οσο για το μαυρο των crt δεν ειπε κανενας οτι δεν ειναι κορυφαιο.

Ομως να ξερεις οτι εχω δει και crt συγκεκριμενα G80 να σβηνει και να εχει μαυρο τρικολορε...:116:
Οι CRT ειναι μηχανακια δυσκολα ...πολυσυνθετα και αυτοι που τα εχουν κατα βαση δεν ξερουν να τα δουλευουν...
Το αποτελεσμα εικονας που βλεπουν ειναι μετριο.....
Αλλα επειδη ειναι κολημενη με την υφη της εικονας οτι και να βλεπουν σε crt το θεωρουν παραπολυ καλο....

Στα λεω αυτα γιατι εχω δει CRT ρυθμισμενους απο ανθρωπους κορυφαιους στο ειδος τους(να μην αναφερω) ξενους οχι ελληνες

Το αποτελεσμα εικονας ηταν μετριο με παρα πολλα προβληματα παιζωντας και με scaler πανακριβα......

Στους CRT μπορεις να δεις καλη εικονα μονο και μονο οταν εχεις μεγαλη αποστασση θεασεις(μεγαλυτερη απο το ιδανικο)και ειναι ρυθμιζμενος πολυ καλα...

Πολυ καλα σημαινει οτι πρεπει να ξερεις απο ρυθμισεις εικονας και να ασχολησαι συνεχως .....
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Ηλια.....

Οσο για το μαυρο των crt δεν ειπε κανενας οτι δεν ειναι κορυφαιο.
Το ειπε ο Πανος και μαλιστα ειπε οτι ειναι "αστειο".
Για τα υπολοιπα δεν θα σχολιασω,ο Ηλιας εχει σπιτι του CRT,εχει δει σχεδον ολους τους νεους ψηφακους και προτιμαει τον CRT του,οπως κι εγω αλλωστε,οποτε οτι και ν'ακουσουμε Κωστα καταλαβαινεις οτι πιστευουμε πρωτα τα ματια μας.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Το ειπε ο Πανος και μαλιστα ειπε οτι ειναι "αστειο".
Για τα υπολοιπα δεν θα σχολιασω,ο Ηλιας εχει σπιτι του CRT,εχει δει σχεδον ολους τους νεους ψηφακους και προτιμαει τον CRT του,οπως κι εγω αλλωστε,οποτε οτι και ν'ακουσουμε Κωστα καταλαβαινεις οτι πιστευουμε πρωτα τα ματια μας.
καλα ο Πανος λεει διαφορα τετοια....:116:

Και καλα κανεις και πιστευεις τα ματια σου..

Και εγω το ιδιο κανω και βλεπω οτι οι CRT ειναι ξεπερασμενοι εδω και πολυ καιρο.....:126::126:

Εχετε βαλει ποτε διπλα διπλα καποιον ψηφιακο που να σας λεει κατι..?
Απο μηνημης μπορει να κανετε και λαθος..!!!!!!!
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: SIM2 Grand Cinema MICO 50 Led Projector

Εχετε βαλει ποτε διπλα διπλα καποιον ψηφιακο που να σας λεει κατι..?
Απο μηνημης μπορει να κανετε και λαθος..!!!!!!!
και που να τον βρω τον ψηφιακο βρε Κωστα?Τοοχω πει σε πολλα παιδια κατα καιρους αλλα κανενας δεν ηρθε........:203:
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.763
Μηνύματα
2.875.344
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top