Μιλώντας για τις κεφαλές των πικάπ μας, σχόλια, φωτό κλπ.

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Πάνε ρε κάνε καμιά μέτρηση με το μαξιλαρομικρόφωνο και άσε τα πικάπια για τους μερακλήδες...:p:p
εγώ φταίω που δεν είπα για κομμουνιστή να τον κάνεις νεοδημοκράτη:p:D

σου τον χαρίζω τον συγκεκριμένο μερακλή σου...:gotcha:
χίλιες φορές με mp3 128 :roflmao:
 




Μηνύματα
320
Reaction score
91
Πόσες φορές έχουμε κληθεί να αποδείξουμε τα αυτονόητα.. Έχω κουραστεί μα την αλήθεια ...
Επίσης δεν ειναι μονο η κεφαλή που κα ει τη διαφορά κ που ίσως δεν έχεις ακούσει άλλη από την 95.. Αλλά και τα υπόλοιπα σημαντικά μέρη που αποτελούν το σύνολο του πικάπ, Αλλά κ του φόνο
Πόσες φορές έχουμε κληθεί να αποδείξουμε τα αυτονόητα.. Έχω κουραστεί μα την αλήθεια ...
Επίσης δεν ειναι μονο η κεφαλή που κα ει τη διαφορά κ που ίσως δεν έχεις ακούσει άλλη από την 95.. Αλλά και τα υπόλοιπα σημαντικά μέρη που αποτελούν το σύνολο του πικάπ, Αλλά κ του φόνο
Εαν σε καποιον αρεσει υποκειμενικα περισοτερο μια AT150 απο μια ΑΤ95 τοτε ειναι και αντικειμενικα σωστοτατος.........
Εαν τωρα πιστευεις οτι αντικειμενικα η 95 ειναι καλυτερη η εστω εξ ισου καλη με την 150 τοτε ναι χαος η κουβεντα που κανουμε.
[DOUBLEPOST=1509750442][/DOUBLEPOST]
Εγω νομιζω δεν τα ισοπεδωνει, απλα τα πιστευει.......αντικειμενικα
[DOUBLEPOST=1509823644][/DOUBLEPOST]
Πάνε ρε κάνε καμιά μέτρηση με το μαξιλαρομικρόφωνο και άσε τα πικάπια για τους μερακλήδες...:p:p
Εσύ πες μας πρώτα τι πικάπ έχεις που τι έχεις κρυφό και μετά μιλάμε και μαζί... μερακλή!τα σύνορα μην ξεχάσεις.
[DOUBLEPOST=1509823692][/DOUBLEPOST]
θα το θέσω διαφορετικά
αν είναι να αρχίσω την πρέζα με αυτά που ακούω από τον συγκεκριμένο μερακλή:headbang:
καλύτερα mp3 του 1998 κατεβασμένο από napster :D
Περαστικά σας!
[DOUBLEPOST=1509823773][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1509823644][/DOUBLEPOST]

Εσύ πες μας πρώτα τι πικάπ έχεις που τι έχεις κρυφό και μετά μιλάμε και μαζί... μερακλή!τα σύνορα μην ξεχάσεις.
[DOUBLEPOST=1509823692][/DOUBLEPOST]
Περαστικά σας!
[DOUBLEPOST=1509823969][/DOUBLEPOST]Κάποιος είπε πολύ σωστά ότι μαζί με τη βελωνα πάνε και τα σύνορα νομίζω ότι έτσι βγαίνει νόημα άρα μήπως πρέπει κάποιος που σχολιάζει μια κεφαλή να μας λέει και να συνοδά?Γιατί αλλιώς μια κεφαλή από μόνη της δεν κάνει τίποτα.
 






Μηνύματα
320
Reaction score
91
Στων Ψαρών την ολόμαυρη ράχη
περπατώντας η λόξα μονάχη...
Εδώ είναι ένα φόρουμ ηχοακουστικο κυρίως που λέμε την γνώμη μας.η παροιμίες και τα γνωμικά από κάποιους δεν βοηθάνε κάποιον να πάρει μια άποψη.Ισως σε ένα άλλο φόρουμ να κάνετε καριέρα.Αυτη είναι η γνώμη μου και θα παρακαλέσω κάποιον υπεύθυνο να το φροντίσει.καλημερα!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
επειδή ο τίτλος του συγκεκριμένου post του φόρουμ είναι ¨μιλώντας για τις κεφαλές των πικάπ μας,σχόλια φωτό κλπ" ξεκίνησε για να μπορούν τα μέλη να μοιράζονται τις ηχητικές εμπειρίες των φτηνών ή ακριβών κεφαλών τους και έτσι να μπορεί κάποιος που θα τον ενδιέφερε η αλλαγή της κεφαλής του να συγκεντρώσει κάποιες εκτιμήσεις-απόψεις για όσες κεφαλές έχουν τεσταριστεί από συνφορουμίτες χωρίς να χρειαστεί να την αγοράσει πρώτα για να μάθει μετά.
έτσι λοιπόν θα έχει μια εικόνα πριν πληρώσει αν του ταιριάζει ή όχι σ'αυτό που θέλει.

Η χρησιμότητα του λοιπόν είναι αυτή και όχι να πείσει το κύριο papaevgeniou αν το κατά τ'άλλα καλό για τη κατηγορία του lp5 με την at95 όπως και να το κάνουμε δε συγκρίνεται με το ηχητικό αποτέλεσμα ενός michell gyrodec με ανακαλωδιομένο με vdh rega rb300 και κεφαλή dynavector dv20x2l και phono sonneteer sedley ρυθμισμένο στα 1kΩ και 0pf.(μιας και ερωτήθηκα πριν ποιό είναι το πικάπ που τα κάνει αυτά και με τι συνοδά).
το πικάπ όμως, όσο καλό και να είναι, αν ο ενισχυτής και τα ηχεία-καλώδια δεν ¨τα λένε" , οι διαφορές δε θα είναι τόσο εμφανείς.

Συμπέρασμα: το πικάπ για να αποδώσει τα μέγιστα, αρχίζει από τη παροχή ρεύματος, το χώρο, τον ενισχυτή τα ηχεία τα καλώδια το πλάτο, το βραχίωνα και καταλήγει στη κεφαλή!

αυτά!
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Δε χρειάζεται να πας τόσο πίσω..
Εδώ προσπαθούμε να κατανοήσουμε ότι εκτός κεφαλής παίζει ρόλο ο βραχίονας που είναι φορεμενη και το πλατό που φιλοξενεί το ζευγάρι...
Ασε προς το παρόν καλώδιο βραχίονα φόνο και ηχεία...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Εδώ είναι ένα φόρουμ ηχοακουστικο κυρίως που λέμε την γνώμη μας.η παροιμίες και τα γνωμικά από κάποιους δεν βοηθάνε κάποιον να πάρει μια άποψη.Ισως σε ένα άλλο φόρουμ να κάνετε καριέρα.Αυτη είναι η γνώμη μου και θα παρακαλέσω κάποιον υπεύθυνο να το φροντίσει.καλημερα!

καλά του την είπες στο κομμούνι!
ποιος νομίζει ότι είναι?
+1 και εγώ παρακαλώ κάποιον υπεύθυνο να το φροντίσει ότι και αν σημαίνει αυτό :idk::D
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
καλά του την είπες στο κομμούνι!
ποιος νομίζει ότι είναι?
+1 και εγώ παρακαλώ κάποιον υπεύθυνο να το φροντίσει ότι και αν σημαίνει αυτό :idk::D
Και θελω να' ρθω να σε αρπάξω από τον μοντ
Να τον ρωτήσω με τα μάτια δακρυσμένα
Με πχοιο δικαίωμα σε πήρε από μένα;
Και πχοιά θυσία πχοιά θυσία έχει κάνει αυτός;
Για σεεεεενα!
 

Μηνύματα
320
Reaction score
91
καλά του την είπες στο κομμούνι!
ποιος νομίζει ότι είναι?
+1 και εγώ παρακαλώ κάποιον υπεύθυνο να το φροντίσει ότι και αν σημαίνει αυτό :idk::D
κομμουνι? Νομίζω ότι πέρασε σε άλλη φάση η κουβέντα .Αν θέλετε κάτι υπάρχει τηλέφωνο.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top