Avengers: Infinity War (2018)


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.920
Reaction score
77.572
ΦΟΒΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Δεν μας είπες?
σου άρεσε?:p:roflmao::roflmao::lol:
[DOUBLEPOST=1524936678][/DOUBLEPOST]
Επειδή αποκλείεται να πάω αυτό το ΣΚ που είναι πήχτρα, θέλει κανείς να πάμε στο Mall Μαρούσι σε 2D, απόγευμα μέσα στην εβδομάδα;
ΟΧΙ:fuckyou::p:roflmao:
 



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Για πειτε για αιθουσες που αξιζει, ποιες θεσεις σειρες ,για ηχο κυρια και μετα για εικονα...:)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
93.999
Για πειτε για αιθουσες που αξιζει, ποιες θεσεις σειρες ,για ηχο κυρια και μετα για εικονα...:)
Στα Village @ The Mall που ξέρω: Αίθουσα 4, Dolby Atmos, σειρές E,F
Αίθουσα 7 (V Max, ανακαινισμένη*), Dolby Atmos + 3D, σειρές δεν ξέρω, δεν έχω πάει πρόσφατα

 




Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Το είδα και εγώ χθές, βραδινη προβολή στα ster cinemas στο Ιλιον. Αίθουσα 4 χάλια εικόνα, πανί με ζάρες και ανύπαρκτος ήχος :mad:. Δεν βαριέσε με αποζημίωσε η ταινία όμως, πολύ καλή και δεν είμαι και φανατικός της marvel.
 
Last edited:

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Αν δεν ήταν 3D, εκεί θα πήγαινα τρέχοντας.
και εγω εκει θα πηγαινα, αλλα της ωρες που μπορω εγω δεν το παιζει εκει. απ'οτι μου εχει πει ο σταθης καμια σχεση το 3d εκει με αλλου. ξαναπαω τεταρτη στης 23:30 στο μπραχαμι πεμπτη σειρα E Θ10:D να το δω και σε ατμος8-)
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
και εγω εκει θα πηγαινα, αλλα της ωρες που μπορω εγω δεν το παιζει εκει. απ'οτι μου εχει πει ο σταθης καμια σχεση το 3d εκει με αλλου. ξαναπαω τεταρτη στης 23:30 στο μπραχαμι πεμπτη σειρα E Θ10:D να το δω και σε ατμος8-)
Το Fast 8 πόσες φορές το είδες σινεμά είπαμε;:lolsign:
 






rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
93.999
Με έπεισε ο γιός, που μόλις ήρθε με άδεια, να το δούμε 3D στην 7 απόψε στις 9:30. Ελπίζω να αντέξω 3D για πρώτη φορά...:confused:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Θα ήθελα πάρα πολύ να με είχε ενθουσιάσει αυτή η ταινία.Έχοντας παρακολουθήσει άλλοτε ευλαβικά και άλλοτε με την δέουσα σκωπτική διάθεση -αναλόγως της περίπτωσης- όλα τα προηγηθέντα κινηματογραφικά κεφάλαια,προσδοκούσα μια χορταστική κλιμάκωση στο θε(α)ματικό σύμπαν της Marvel.

Η "περίφημη" κλιμάκωση όμως προκύπτει άχρωμη,άγευστη και άοσμη.Ο μέσος θεατής σφυροκοπείται από εφετζίδικες συγκρούσεις ηρώων πιο ΄΄χάρτινων΄΄ από τεύχος κόμικ σ'ένα ενοποιημένο πλέον γαϊτανάκι με χιουμοριστικές εγκλίσεις που φαντάζουν καταναγκαστικές,διαπιστώνοντας κιόλας παραλλήλως ότι ΄΄οφείλει΄΄ να είχε κατακρατήσει ολοένα και περισσότερα στοιχεία από τα προηγούμενα προκειμένου να πλοηγηθεί χωρίς ζαλάδα εντός του.

Σ'έναν κόσμο που χαιρετίζει το Game of Thrones ως σημαίνον πολιτισμικό γεγονός,η κινηματογραφική πολυλογία σε άτυπες συνέχειες θωρείται από μακριά σαν ουροβόρος όφις,αφού οι προκλήσεις που ταλαιπωρούν τους ήρωες συμβολίζουν υποδόρια το ίδιο το σύστημα μετάδοσης στη μυθοπλαστική μηχανή της όλης βιομηχανίας.Οι πέτρες του Απείρου θα μπορούσαν κάλλιστα να αντιπροσωπεύουν την προώθηση κάθε νέας περιπέτειας εις το διηνεκές,με τους θεατές έρμαια στο υποσχόμενο διαφημιστικό ερέθισμα σφηνωμένο μετά το πέρας των τίτλων.

Στην αυθεντική μυθοπλασία του κόμικ η κίνηση του Thanos να εξαλείψει - με τη βοήθεια του γνωστού δραματικού εφευρήματος - σε μια στιγμή τη μισή ζωή σε όλους τους γαλαξίες γίνεται ως εκδήλωση απέραντης λατρείας και αφοσίωσης απέναντι στην αγαπημένη του ΄΄Κυρά του Θανάτου΄΄.

Μια...απείρως ζοφερή ρομαντική χειρονομία που απηχεί με πολλαπλά κύματα στη συνείδηση του κοινού των κόμικ απορρίπτεται χωρίς ν'αντικαθίσταται κατά την κινηματογραφική μεταφορά με κίνητρα φέροντα ισοδύναμη ειδική βαρύτητα,οπότε η μαύρη μακαριότητα του μεγαλύτερου από τη ζωή κακού τον κάνει να εκπίπτει σε...Χάνο.

Το δε ξαφνικό μαζικό θανατικό στον επίλογο ενσκήπτει περισσότερο για λόγους εντυπώσεων και στερούμενο ουσιαστικού αντικτύπου,αφού καθίσταται αναστρέψιμο από τους ίδιους τους όρους της μυθοπλασίας.
Μολαταύτα,σημαντικότερο καλλιτεχνικό ατόπημα της ταινίας είναι ότι παρακολουθείται απροβλημάτιστα απ'όσους έχουν φτάσει ανελλιπώς μέχρι το συγκεκριμένο επεισόδιο,αλλά χωρίς να προξενεί το υποσχόμενο σοκ & δέος.

Ίσως πάλι η άχαρη πραγματικότητα που μας περιτριγυρίζει να ωθεί τον υποφαινόμενο σε ολοένα και πιο αχώνετη στάση απέναντι σε καθεστώτα απροβλημάτιστης απόδρασης με αέναες εκκρεμότητες που έχουν πλέον εδραιωθεί στην παρούσα βιομηχανία του θεάματος.That's...Not Entertainment.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.051
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top