Τοποθέτηση SL & SR σε σαλόνι...

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Παιδιά όταν λέμε ported εννοούμε να έχει έξοδο για διαφυγή του αέρα;Να μην είναι κλειστό το κουτί δηλαδή;
[DOUBLEPOST=1528583031][/DOUBLEPOST]
Δυστυχώς η αγορά θα γίνει με κάρτα οπότε λίγο δύσκολα για μτχ.... από αυτά που έχω στην λίστα δεν φτουράει κανένα;
Σε σχεση με αυτο που λεω οχι.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
1.klipsch R12SW 315€
Αυτό εγώ το βλέπω 465€
από αυτά που έχω στην λίστα δεν φτουράει κανένα;
Αν θες να παίζεις τέρμα και να ακούς χωρίς παραμορφώσεις από 20hz όχι.
Αλλά μην νομίζεις,οι περισσότεροι δεν ανήκουμε σ'αυτή την κατηγορία!
[DOUBLEPOST=1528603581][/DOUBLEPOST]
Αυτό εγώ το βλέπω 465€
Με βάση την παραπάνω τιμή,δες και το sub e-12 f της Dali στα 490€
 
Last edited:

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Αυτό εγώ το βλέπω 465€

Αν θες να παίζεις τέρμα και να ακούς χωρίς παραμορφώσεις από 20hz όχι.
Αλλά μην νομίζεις,οι περισσότεροι δεν ανήκουμε σ'αυτή την κατηγορία!
[DOUBLEPOST=1528603581][/DOUBLEPOST]
Με βάση την παραπάνω τιμή,δες και το sub e-12 f της Dali στα 490€
Τα klipsch τα έχω βρει στο εξωτερικό σε αυτή την τιμή.... οπότε πάω για το klipsch κατά την γνώμη σου;
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Παιδιά το yamaha με βάση τα specs δεν είναι πολύ καλό; 250w, 20hz,ported.....είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω;Το παίρνω κ με άτοκες....:)
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Τα klipsch τα έχω βρει στο εξωτερικό σε αυτή την τιμή....
Αν το πάρεις απ'έξω πάρε το μεγαλύτερο μοντέλο τουλάχιστον.Το r-112sw

Έχε υπ'οψιν σου όμως,ότι αποδεδειγμένα,ο Έλληνας αντιπρόσωπος της Klipsch δεν αναγνωρίζει εγγύηση σε προϊόν που αγοράστηκε εκτός Ελλάδος!

Αν είναι απλό ηχείο καλώς.Τί γίνεται όμως αν πάθει βλάβη ο ενισχυτής του sub?Έμπλεξες!
[DOUBLEPOST=1528660386][/DOUBLEPOST]
οπότε πάω για το klipsch κατά την γνώμη σου;
Αν πάρεις απ'έξω το r-112sw ναι.
Αν πάρεις το r-12sw..δεν ξέρω...
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
αξιζει να δωσεις κατι παραπανω

παρε αυτο svs pb1000
Αυτό είναι 12αρι η 10αρι; Γιατί στο ελληνικό site λέει 12αρι αλλά σε reviews που διάβασα λένε 10αρι:hunter:
[DOUBLEPOST=1528660779][/DOUBLEPOST]
Αν το πάρεις απ'έξω πάρε το μεγαλύτερο μοντέλο τουλάχιστον.Το r-112sw

Έχε υπ'οψιν σου όμως,ότι αποδεδειγμένα,ο Έλληνας αντιπρόσωπος της Klipsch δεν αναγνωρίζει εγγύηση σε προϊόν που αγοράστηκε εκτός Ελλάδος!

Αν είναι απλό ηχείο καλώς.Τί γίνεται όμως αν πάθει βλάβη ο ενισχυτής του sub?Έμπλεξες!
[DOUBLEPOST=1528660386][/DOUBLEPOST]
Αν πάρεις απ'έξω το r-112sw ναι.
Αν πάρεις το r-12sw..δεν ξέρω...
Απλά ξεφεύγω πολύ στην τιμή..... μάλλον θα κάνω υπομονή να μαζεψω κάνα φράγκο κ θα πάρω το svs.....Αυτο το sub πρέπει να είναι θηρίο..... μήπως είναι όμως too much για τα ηχεία που έχω;;;;
 





Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Τι να σου πω ρε συ Carlito...δεν ξέρω.
Εγώ που απέχω πάρα πολύ από reference εντάσεις όταν βλέπω ταινία και τα ηχειάκια είναι στημένα όπως βολεύει είμαι ικανοποιημένος από ένα crystal audio tx-12 sub.
Όχι ότι ένα καλύτερο υπογούφερ θα με χάλαγε,υπό την έννοια ότι θα κατεβαίνει πιο χαμηλά στην ίδια ένταση και με λιγότερη παραμόρφωση.
[DOUBLEPOST=1528664125][/DOUBLEPOST]Πιστεύω ότι πρέπει να ορίσεις το μέγιστο χρηματικό όριο για την επικείμενη αγορά.
Στη συνέχεια διάλεξε το καλύτερο που μπορείς να αγοράσεις σύμφωνα με τις ανάγκες σου!

Τα svs,όσοι τα έχουν,λένε τα καλύτερα.Βέβαια,οι περισσότεροι έχουν ηχητικά φροντισμένους χώρους,κάτι που βοηθάει πάρα πολύ στο τελικό αποτέλεσμα.
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Τι να σου πω ρε συ Carlito...δεν ξέρω.
Εγώ που απέχω πάρα πολύ από reference εντάσεις όταν βλέπω ταινία και τα ηχειάκια είναι στημένα όπως βολεύει είμαι ικανοποιημένος από ένα crystal audio tx-12 sub.
Όχι ότι ένα καλύτερο υπογούφερ θα με χάλαγε,υπό την έννοια ότι θα κατεβαίνει πιο χαμηλά στην ίδια ένταση και με λιγότερη παραμόρφωση.
Μα κ εγώ τις ταινίες μου χαμηλά τις ακούω απλά θέλω να υπάρχει το μπάσο... τώρα βέβαια άμα λείπουν τα παιδιά από το σπίτι του δίνω κ καταλαβαίνει.... για αυτό λέω μήπως είναι too much αυτό το sub
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Too much δε νομίζω να είναι.Απλά θα παίζει πιο ξεκούραστα και ίσως πιο σωστά από ένα άλλο μικρότερης κατηγορίας που έχει ασθενέσθερο ενισχυτή και χειρότερης ποιότητας μεγάφωνο.
 


Μηνύματα
98
Reaction score
36
Για πες για τα jbl..
Πώς παίζουν σε σχέση με τα dali?
Τους λείπει το μπάσο δεν κάνουν για κυρίως ηχεία αλλά για suround νομίζω είναι πολύ καλά.... Οι ψιλές τους είναι πολύ καθαρές κ αναλυτικές.
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Παιδιά να κάνω κ μια ερώτηση ακόμα.... Διάβασα ότι τα ported δεν αποδίδουν καλά στην μουσική..... Ισχύει η οι διαφορές είναι αμελητέες;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Μην ασχολήσαι.Όπως θα έχεις δει οι περισσότεροι πέρνουν sealed λόγω μικρότερου μεγέθους καμπίνας.
Εξάλλου,μια ματιά να ρίξεις στους καταλόγους των studio monitors των εταιριών(τί πιο ειδικά φτιαγμένα για μουσική)θα δεις ότι όλα τα υπογούφερ είναι ported!
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Μην ασχολήσαι.Όπως θα έχεις δει οι περισσότεροι πέρνουν sealed λόγω μικρότερου μεγέθους καμπίνας.
Εξάλλου,μια ματιά να ρίξεις στους καταλόγους των studio monitors των εταιριών(τί πιο ειδικά φτιαγμένα για μουσική)θα δεις ότι όλα τα υπογούφερ είναι ported!
Timaras ευχαριστώ πολύ!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top