Umik 1 - REW


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Παραδόξως τώρα που κοιτάω το impulse το κεντρικό με το sub τα έχει φέρει ακριβώς. Και τα surround ειναι πολύ κοντά με το sub - center.

Τα front σε σχέση με όλα τα άλλα θέλουν κάνα μέτρο delay βέβαια μεταξύ τους είναι ακριβώς δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που αυτά μαμά τα δηλώνει το audyssey large.
Τα έχω κροσαρει όλα 80 και impulse μετράω 40 με 160.

Σε αυτή τι περίπτωση να πειράξω όλα να τα φέρω με τα front (left) η να τα αφήσω έτσι από τι στιγμή που έχουμε πεί ότι βασικό είναι το ταίριασμα sub με center?
 





Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Ρώτα τον καράμ.

Απεργούμε. 8-)
Διαβάζω ιατρική αυτό τον καιρό. Εύκολα πράγματα, με pdf θα εξελιχθώ τάχιστα σε ιατρό. Σε 15-20 ημέρες θα επανέλθω στην ερώτηση των μελών. 50 € αμοιβή (την συνηθισμένη ιατρική, να μην ξεχνιόμαστε).
 


Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Διαβάζω ιατρική αυτό τον καιρό. Εύκολα πράγματα, με pdf θα εξελιχθώ τάχιστα σε ιατρό. Σε 15-20 ημέρες θα επανέλθω στην ερώτηση των μελών. 50 € αμοιβή (την συνηθισμένη ιατρική, να μην ξεχνιόμαστε).
Αν μπορείς λίγο πιο γρήγορα, γιατί έχω ένα πονάκι και δεν ξέρω αν θα τη βγάλω μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα.
 


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Όσο περιμένεις δεν κάνεις έναν οδηγό για άσχετους για σύνδεση umik-rew και πως ξεκιναμε τις μετρήσεις?
Αύριο παραλαμβάνω μικρόφωνα και ψαχνομαι ήδη.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Όσο περιμένεις δεν κάνεις έναν οδηγό για άσχετους για σύνδεση umik-rew και πως ξεκιναμε τις μετρήσεις?
Αύριο παραλαμβάνω μικρόφωνα και ψαχνομαι ήδη.
για αρχή μη βάλεις τις τελευταίες εκδώσεις rew έχουν πολλά bug βάλε τη 5.18.
Μπες στο site της minidsp και κάνε register το umik και κατέβασε τα calibration files με το serial.
αν παίζεις με hdmi κατέβασε asio4all drivers η flexasio εγώ με nvidia χρησιμοποιώ τους δεύτερους για να μου βρίσκει όλα τα κανάλια.
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ankokdog
Μην πειραζεις βρε το audyssey, ξερει καλυτερα απο σενα και απο τον καθενα...διορθωσε την καμπυλη σου μονο οσο θες, παντα με βαση το reference (0) ανοχη ως +1 μετα το reference ......το spl sub θα σου δειξει πως να πας εκει σωστα, μετα φτιαχνεις την καμπυλη που θελει ο χωρος σου για να ακους ωραια και οπως σαρεσει.
 


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Μα έχω...
Κι εχεις πονους, ενω κατεχεις ενεργα;;; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ!


Θα δω τι λενε τα ιατρικα pdf επι του θεματος.....ισως ρωτησω και τον Δρ.Τουλ, μπορει να εχει κατι στην εργαλειοθηκη του....

Το 50ρικο δεν το γλυτωνεις.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Όπως πάντα, γκίνιας.

Παρέλαβα σήμερα το umik-1.
Εγκατέστησα το rew, τοποθέτησα το μικρόφωνο στον υπολογιστή.... και μου γράφει μόλις ανοίγω την εφαρμογή (rew):

Unable to access the selected device. Make sure that in Mindows settings> Privacy > microphine "allow apps to access your microphone is on".

Τα windows πάντως το βλέπουν μάλλον κανονικά.

Windows 10 Ελληνικά.....
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Όπως πάντα, γκίνιας.

Παρέλαβα σήμερα το umik-1.
Εγκατέστησα το rew, τοποθέτησα το μικρόφωνο στον υπολογιστή.... και μου γράφει μόλις ανοίγω την εφαρμογή (rew):

Unable to access the selected device. Make sure that in Mindows settings> Privacy > microphine "allow apps to access your microphone is on".

Τα windows πάντως το βλέπουν μάλλον κανονικά.

Windows 10 Ελληνικά.....
για αρχή μη βάλεις τις τελευταίες εκδώσεις rew έχουν πολλά bug βάλε τη 5.18.
Μπες στο site της minidsp και κάνε register το umik και κατέβασε τα calibration files με το serial.
αν παίζεις με hdmi κατέβασε asio4all drivers η flexasio εγώ με nvidia χρησιμοποιώ τους δεύτερους για να μου βρίσκει όλα τα κανάλια.
Annotation 2019-01-13 010416.jpg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top