Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.



Μηνύματα
414
Reaction score
891
Αυτοί οι βλαμμένοι στο σπότιφαι δεν μπορούσαν να βάλουν ένα κουμπί volume. Πήγα να πάθω συγκοπή...
 





Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Σε αυτό το θέμα Γιάνννη δεν έχεις δίκιο. Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις οποιοδήποτε τυχαίο νήμα θα διαπιστώσεις ότι ο χαβαλές και η καζούρα πάει σύννεφο. Πολύ σπάνια πια είναι κακοπροαίρετα ή κακόβουλα. Ο χαβαλές και η καζούρα μπορεί ενδεχομένως να είναι ακόμα και σοκαριστικά για κάποιους, όμως αν δεις κάτω απ' την επιφάνεια πάρα πολλές φορές υπάρχει ουσία για όποιον θέλει και μπορεί να την αντιληφθεί. Ας έχεις, επίσης, υπόψιν ότι η δράση φέρνει αντίδραση. It takes two to tango. :wink: :drinks:

Τούτων λεχθέντων λέω να σοβαρέψουμε κάπως τη συζήτησή μας και να μιλήσουμε, επιτέλους, για ... καλώδια και το σετάπ του Γιάνννη. Ο λόγος ανήκει, δικαιωματικά, στον Λέαντρο. Μάστορα take it away and bring .... the pain! :smg:
Ελπιζω να ειναι ετσι.

Επειδη για σοβαρα το ξεκινησα και εγω,να εξηγησω στους κοιμισμενους τοτε που δεν ξυπνησαν ακομα...

Οι κουβερτες σε κιβωτια-και τα υπολοιπα υλικα με ιση η μεγαλυτερη πυκνοτητα απο τον υαλοβαμβακα-ειναι δοκιμασμενη λυση απο μελη του Gearslutz,με τις αντιστοιχες μετρησεις REW επιβεβαιωσης.Οποιος δε ξερει το Gearslutz και τους pro που ποσταρουν εκει,ας συνεχισει να μας πρηζει τα κακαλα με τα αστειακια του...


Οσο για τα πελματα με τα ελατηρια,επιβαλλονται οταν εχεις ξυλινο πατωμα 50ετιας που χωρευει με το παραμικρο.Ημουν στο παρα τριχα να παρω μερικα σετακια ακιδων για τις συσκευες μου,μεχρι που βρηκα αυτα.Το κοστος ειναι αντιστοιχο,ειναι ρυθμιζομενα για καθε βαρος και η τιμη απαλλαγμενη απο τα αντιστοιχα εξτρα ψηφια των εξωτικων συνηθως τετοιων gadget.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ο κόσμος απαιτεί φώτο του Μπουτχια και φώτο του δωματίου του wizzy, το σύστημα του Μπουτχια δεν μας νοιάζει, όλοι έχουν καταλάβει ότι είναι ένα σαμπ με δορυφόρους :D, ομοίως δεν μας νοιάζει και η φώτο του γιζυ, όλοι ξέρουν ότι είναι μεταλας
O...Nikei (και να καίει) αν μ'έχει πάρει πρέφα...Έχει οραματιστεί ότι ο ίδιος να έχω εγκαταστήσει τα τεράστια μεγάφωνα της Fostex σε καθέναν από τους τέσσερις τοίχους ενός μικρού σχετικώς δωματίου...Με άλλα λόγια να είχα ισοσταθμίσει κι επενδύσει ολόκληρο το χώρο σαν εσωτερικό καμπίνας sub κι έχοντας κάνει την πρωτοτυπία οι δορυφόροι να έχουν εγκατασταθεί ουσιαστικώς εντός του sub. ;)
Τροφή για σκέψη...
μράβο ρε Akarl....το κουράσαμε στην πλάκα το παιδί

και παίρνω την πρωτοβουλία να ξεκινήσουμε από την αρχή τη σχέση μας..tabula rasa

αυτά τα καβλατζικια κάτω από τα πσιπσιπσίνια τι κάνουν και τι είναι?
γιατί το μπαζμένο κάτω αριστερά έχει 2
το πάνω το νταβραντιζμένο επίσης 2
και το από κάτω 1 στον αέρα σαν φακίρης ?

+ εκείνα των πιτσών που βάζουν... κάνουν?
να παραγγείλω 5-6 σπέσιαλ για σήμερα να σκάσω στο χαιενδ?


View attachment 141232
Θυμίζουν ανάλογα αντικραδασμικά και αυτό:
1571898832991.png

Δηλαδη μετα απο εκατο σελιδες
αντι να πεισετε τον Γιαννη να επιλεξει επαγγελματικη φροντιδα χωρου
σας επεισε αυτος για την αξια των γιγαντιων μπουριτος και των χαρτοκουτων ως βαση σαμπ????
:headbang:
Σε αντίθεση με όσους το ΄΄ρωτάνε΄΄ ρητορικώς,ο ίδιος θα σου απαντήσω ΄΄τιδενκαταλαβαίνεις΄΄ :
Αντί να ενστερνιστούμε τις κουβέρτες,πειθόμεθα για την χρησιμότητα της αυτοσχέδιας...κουβερτούρας.
1571899045472.png

Καταλαβαίνεις πλέον,ως γλυκιά επένδυση σε...τούρτες από aritherm.
Και εντάξει, υπάρχουν οι κουβέρτες μέσα στα χαρτόκουτα. Και λες ότι κάτι κάνουν. ΟΚ, κανένα πρόβλημα. Γιατί βρε Γιάνννη μου δεν μετράς μία χωρίς τα χαρτόκουτα και μία με αυτά και να μας παρουσιάσεις τις μετρήσεις να καταλάβουμε κι εμείς σε ποιές συχνότητες απορροφούν και πόσο;
Ξέρω, ξέρω, δεν έχεις μικρόφωνο.
Ε, μέχρι να μετρήσεις, καζούρα θα σου κάνουμε.
Φαντάσου μετά....
Στο πλαίσιο του fair-play,επισημαίνεται ότι αρκετοί από εμάς έχουμε ήδη ΄΄ψαχτεί΄΄ πάνω σε διάφορες αυτοσχέδιες λύσεις σε παλαιότερα στάδια.Μην ξεχνάμε λοιπόν πως οποιαδήποτε καζούρα πάνω σε τέτοια στοιχεία ισχύει και για τον δικό μας εαυτό...
1571899263281.png

Όπως δείχνει και ο σαρκαστικός πίνακας,υπάρχει πάντα η λύση νο.4 για όσους δεν θα πετύχαιναν στις τρεις προηγούμενες...

Κι επιμένοντας στο πνεύμα του fair-play,θα ήταν αδιαμφισβήτητη επιτυχία να συμπληρωνόταν το κατοστάρι με δημοσιεύματα που να περιέχουν κάτι περισσότερο από μουσικά διαλείμματα.
 
Last edited:

A

AKARL

Guest
Ελπιζω να ειναι ετσι.
Εις ότι με αφορά είναι έτσι. Για λογαργιαζμό άλλων δε μπορώ να μιλήσω. :wink:

Επειδη για σοβαρα το ξεκινησα και εγω,να εξηγησω στους κοιμισμενους τοτε που δεν ξυπνησαν ακομα...
Το υπογραμμιζμένο σημείο το εννοείς κυριολεκτικά ή μεταφορικά;

Θυμήσου αυτό που σου έγραψα παραπάνω: "Ας έχεις, επίσης, υπόψιν ότι η δράση φέρνει αντίδραση. It takes two to tango."
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Ελπιζω να ειναι ετσι.

Επειδη για σοβαρα το ξεκινησα και εγω,να εξηγησω στους κοιμισμενους τοτε που δεν ξυπνησαν ακομα...

Οι κουβερτες σε κιβωτια-και τα υπολοιπα υλικα με ιση η μεγαλυτερη πυκνοτητα απο τον υαλοβαμβακα-ειναι δοκιμασμενη λυση απο μελη του Gearslutz,με τις αντιστοιχες μετρησεις REW επιβεβαιωσης.Οποιος δε ξερει το Gearslutz και τους pro που ποσταρουν εκει,ας συνεχισει να μας πρηζει τα κακαλα με τα αστειακια του...


Οσο για τα πελματα με τα ελατηρια,επιβαλλονται οταν εχεις ξυλινο πατωμα 50ετιας που χωρευει με το παραμικρο.Ημουν στο παρα τριχα να παρω μερικα σετακια ακιδων για τις συσκευες μου,μεχρι που βρηκα αυτα.Το κοστος ειναι αντιστοιχο,ειναι ρυθμιζομενα για καθε βαρος και η τιμη απαλλαγμενη απο τα αντιστοιχα εξτρα ψηφια των εξωτικων συνηθως τετοιων gadget.
το gearslutz το ξέρουμε αλλα κουβέρτες δεν είδαμε ποτε.link?
 

A

AKARL

Guest
Κι επιμένοντας στο πνεύμα του fair-play,θα ήταν αδιαμφισβήτητη επιτυχία να συμπληρωνόταν το κατοστάρι με δημοσιεύματα που να περιέχουν κάτι περισσότερο από μουσικά διαλείμματα.
:superman:

1571900222755.png



Και μη δγιανοηθεί καμνιά να μου πει ότι αφτό είναι οφφ τόπικ σε σχέση με τον ... τίτλο του νήματος. :sneaky::bigboss:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Εις ότι με αφορά είναι έτσι. Για λογαργιαζμό άλλων δε μπορώ να μιλήσω. :wink:



Το υπογραμμιζμένο σημείο το εννοείς κυριολεκτικά ή μεταφορικά;

Θυμήσου αυτό που σου έγραψα παραπάνω: "Ας έχεις, επίσης, υπόψιν ότι η δράση φέρνει αντίδραση. It takes two to tango."
Το υπογραμμισμενο το παιρνει κανεις οπως θελει.Φαντασια να υπαρχει!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Οποιος δε ξερει το Gearslutz
Είναι αναλφάβητος, ξύλο απελέκητο, κούτσουρο για το τζάκι.:drinks:

Μου θυμίζει όποιον δεν έχει ασχοληθεί εντατικά με μετρήσεις στο χώρο του. :lol:
Οι κουβερτες σε κιβωτια-
Στο πλαίσιο του fair-play,επισημαίνεται ότι αρκετοί από εμάς έχουμε ήδη ΄΄ψαχτεί΄΄ πάνω σε διάφορε αυτοσχέδιες λύσεις σε παλαιότερα στάδια.Μην ξεχνάμε λοιπόν πως οποιαδήποτε καζούρα πάνω σε τέτοια στοιχεία ισχύει και για τον δικό μας εαυτό...
Αυτό.
Κάποτε και μεις παίζαμε με μαξιλάρια.
:hi:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
το gearslutz το ξέρουμε αλλα κουβέρτες δεν είδαμε ποτε.link?
Link?Το ψαξιμο που εχω κανει ειναι δουλεια χρονων.Γκουγκλαρε λεξεις κλειδια για φτιαχτες μπασσοπαγιδες και θα βρεις.

Και οτι μου ζητας link μετα απο αυτο που εγραψα,σημαινει οτι δεν κατανοεις την ακουστικη συμπεριφορα διαφορων υλικων ηχοαπορροφησης.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Link?Το ψαξιμο που εχω κανει ειναι δουλεια χρονων.
Δηλαδή μετά από χρόνια ψαξιματος στο γκιαρσλατζ, κατέληξες με κουβέρτες σε κουτιά;
Αυτή ήταν η απολαβή του ψαξιματος;

Δεν είδες εκεί τίποτα για μετρήσεις;
Για ενεργά;
Για σαμπ;
Για τα υπόλοιπα που λέμε και σφυρίζεις αδιάφορα;

Γιατί κι εμείς έχουμε ξεκολλήσει το γκιαρσλατζ, κι άλλες γνώσεις αποκτήσαμε από τους φίλους εκεί...
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Δηλαδή μετά από χρόνια ψαξιματος στο γκιαρσλατζ, κατέληξες με κουβέρτες σε κουτιά;
Αυτή ήταν η απολαβή του ψαξιματος;

Δεν είδες εκεί τίποτα για μετρήσεις;
Για ενεργά;
Για σαμπ;
Για τα υπόλοιπα που λέμε και σφυρίζεις αδιάφορα;

Γιατί κι εμείς έχουμε ξεκολλήσει το γκιαρσλατζ, κι άλλες γνώσεις αποκτήσαμε από τους φίλους εκεί...
Χρονια ψαξιματος ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Κατεληξα οτι χρειαζομαι μπασσοπαγιδες.

Οταν εχω κανα 5χιλιαρο να σταξω για ηχεια,ισως σκεφτω τα ενεργα.

Βεβαιως,οτι βημα κανω ειναι μετρημενο απο αλλους για την αποτελεσματικοτητα του.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Οταν εχω κανα 5χιλιαρο να σταξω για ηχεια,ισως σκεφτω τα ενεργα.
Τι πεντοχιλιαρο βρε; Τα Τ7V σου είναι αναβάθμιση, ενώ το απόλυτο τέλος του δρόμου είναι το πολύ τα Κάλι, ορίστε! Πιο πάνω δε θες. Ποτέ δε θα θελήσεις.

39 χρόνια σοκ θα φας.

Αλλά.

Πρώτα σαμπ θες.

Μετά τα πουλάς όλα μαζί, και με 2 Κάλι ξεκινάς.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top