Astronaut Jr. 2ch hi-fi set up

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Η μεθοδος του Καρδα δεν ειναι αλαθητη.Εξιταρει φουλ τους 3ους ιδιορυθμους του χωρου και χανεις το gain των πολυ χαμηλων συχνοτητων.

Δε θα εχει νοημα αυτο που λες αλλα δοκιμασε με τη γεννητρια και το οφωνο στο χερι μετακινουμενος να βλεπεις πως αλλαζει το φασμα των χαμηλων.
ατσα.. :beach:
... εξαρταται απο το συνολο, πως θα συμπεριφερθει Τζοννν, κραταμε το οτι δεν ειναι αλαθητο και το μεθοδος.
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Άντε ρε Αστροναύτη, δε βλέπω πρόοδο!
Άντε και αφού έγινα "νόμιμος" σήμερα με 2ο σαμπ (και χωρίς ξεχωριστό dsp, περνάει το νόμο!) είπα να μπω να δω τι έκανες και βλέπω στασιμότητα...
2sub.jpg
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Άντε ρε Αστροναύτη, δε βλέπω πρόοδο!
Άντε και αφού έγινα "νόμιμος" σήμερα με 2ο σαμπ (και χωρίς ξεχωριστό dsp, περνάει το νόμο!) είπα να μπω να δω τι έκανες και βλέπω στασιμότητα...
View attachment 146933
Δυστυχώς δεν έχει μέτρηση σήμερα. Τα πιτσιρίκια του γείτονα έχουν ξεσαλώσει.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Δυστυχώς δεν έχει μέτρηση σήμερα. Τα πιτσιρίκια του γείτονα έχουν ξεσαλώσει.
άμα ακούσουν το "ιου ιου" θα νομίσουν πως έρχονται εξωγήινοι και θα σταματήσουν :p
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
@costas EAR Okto DAC8 και (ισχυρός) υπολογιστής να τρέχει dirac live, χτυπάει τον SHD? Αν και δεν μου γεμίζει το μάτι η πλακέτα του okto ( αλλά και στο bryston bda3 δεν έχει πολλά περισσότερα υλικά, οπότε οκ ), έχει άκρως ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά στις επιδόσεις του dac. Γύρω στα 1000€ το okto συν 400 το license του dirac, σε σχέση με τα ~1800 του SHD, αλλά μου φαίνεται ποιοτική κατασκευή. Τι λες;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Δε βλέπεις πως παίζει ο χωρος σου;

Τυφλός είσαι;

Τι μου συζητάς για Ντακ;

Γιατί τόση παράνοια;

Άμα θες να "επενδύσεις" σε ήχο όπως λες, αγόρασε ένα σπίτι και φτιάξε ένα δωμάτιο, ή νοίκιασε μια γκαρσονιέρα και φτιάξε το δωμάτιο, δώσε 10-15 χιλιάρικα στο χώρο να παίζει.

Δώσε λεφτά για 11 ηχεία της προκοπής, με σοβαρές μετρήσεις, με πολύ χαμηλές παραμορφώσεις.

Έτσι παίζει καλά το πράμα, όχι με Ντακ...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Άντε ρε Αστροναύτη, δε βλέπω πρόοδο!
Άντε και αφού έγινα "νόμιμος" σήμερα με 2ο σαμπ (και χωρίς ξεχωριστό dsp, περνάει το νόμο!) είπα να μπω να δω τι έκανες και βλέπω στασιμότητα...
View attachment 146933
Ωραία βάση...κουβερτάκια έχει μέσα; :tongue:
@costas EAR Okto DAC8 και (ισχυρός) υπολογιστής να τρέχει dirac live, χτυπάει τον SHD? Αν και δεν μου γεμίζει το μάτι η πλακέτα του okto ( αλλά και στο bryston bda3 δεν έχει πολλά περισσότερα υλικά, οπότε οκ ), έχει άκρως ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά στις επιδόσεις του dac. Γύρω στα 1000€ το okto συν 400 το license του dirac, σε σχέση με τα ~1800 του SHD, αλλά μου φαίνεται ποιοτική κατασκευή. Τι λες;

Ένα χιλιάρικο για οκτακάναλο ντακ ,για να ακούς από δύο ήχεία;
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Βρε παλαβιάρηδες, δεν το λέω για τώρα, αλλά για όταν ψωνίσω τα καλούδια για αναβάθμιση του hardware ( subs και ισοστάθμιση, άρα κατ'επέκταση αλλαγή της προενίσχυσης που έχω τώρα ). Άρα, θα χρειαστώ 4 κανάλια και τα υπόλοιπα ας βρίσκονται. Κυρίως το σκέφτομαι για τον SHD που τα έχει όλα σε ένα κουτί, αλλά τον φοβάμαι λίγο απο πλευράς υλικών.
Το ότι δεν θα αγοράσω άμεσα, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να προδιαγράψω τα βήματα,ε? Συν το ότι έχοντας αποφασίσει, ΑΝ βρεθεί καμία ευκαιρία, θα μπορώ να τη τσιμπήσω.
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Κυρίως το σκέφτομαι για τον SHD που τα έχει όλα σε ένα κουτί, αλλά τον φοβάμαι λίγο απο πλευράς υλικών.
Και εγώ...έχω ακούσει πως δεν είναι φρέσκα και έχουν πολλά συντηρητικά.. :tongue:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Άρα, θα χρειαστώ 4 κανάλια και τα υπόλοιπα ας βρίσκονται.
Επειδή δεν το εχω ψάξει, είσαι σίγουρος πως το Octo μπορεί να κανει αυτο που θελεις; Δηλαδή 2.2, με cross, delay κτλ?
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Βρε παλαβιάρηδες, δεν το λέω για τώρα, αλλά για όταν ψωνίσω τα καλούδια για αναβάθμιση του hardware ( subs και ισοστάθμιση, άρα κατ'επέκταση αλλαγή της προενίσχυσης που έχω τώρα ). Άρα, θα χρειαστώ 4 κανάλια και τα υπόλοιπα ας βρίσκονται. Κυρίως το σκέφτομαι για τον SHD που τα έχει όλα σε ένα κουτί, αλλά τον φοβάμαι λίγο απο πλευράς υλικών.
Το ότι δεν θα αγοράσω άμεσα, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να προδιαγράψω τα βήματα,ε? Συν το ότι έχοντας αποφασίσει, ΑΝ βρεθεί καμία ευκαιρία, θα μπορώ να τη τσιμπήσω.
Μηπως για αρχη να βρεις μια τριτη δουλεια;

Εκτος αν θα τα κανεις ολα αυτα του Κωσταυτια μετα συνταξης... :lolsign:
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Επειδή δεν το εχω ψάξει, είσαι σίγουρος πως το Octo μπορεί να κανει αυτο που θελεις; Δηλαδή 2.2, με cross, delay κτλ?
Cross και delay κτλ δεν κάνει, αφού δεν είναι επεξεργαστής dsp. Οπότε, αυτή τη δουλειά θα την έκανε ενδεχομένως το pc με dirac, με όφελος τις πολλές εξόδους για subs, ενισχυτή(ες) ή ακόμα και ενεργά ( θου Κύριε ). Όχι?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Cross και delay κτλ δεν κάνει, αφού δεν είναι επεξεργαστής dsp. Οπότε, αυτή τη δουλειά θα την έκανε ενδεχομένως το pc με dirac, με όφελος τις πολλές εξόδους για subs, ενισχυτή(ες) ή ακόμα και ενεργά ( θου Κύριε ). Όχι?
Οχι.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top