Συζήτηση για τελικό

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Tι τσαντίζεσαι βρε Γιάννη;;
Ας είναι αυτονόητα, δεν πειράζει, ας τα ξαναδιαβάζουμε ώστε να τα εμπεδώσουμε καλά... :geek:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.425
Reaction score
79.761
Tι τσαντίζεσαι βρε Γιάννη;;
Ας είναι αυτονόητα, δεν πειράζει, ας τα ξαναδιαβάζουμε ώστε να τα εμπεδώσουμε καλά... :geek:
Τι δουλεια εχεις εσύ στο συγκεκριμένο θρεντ;

Μπες σε δέκα χρόνια
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Για να παρεις μια ιδεα τι κανουν τα περισσοτερα watt χωρις να δωσεις χρηματα ,μπορεις να δοκιμασεις να κανεις διενισχυση με τον ενισχυτη που εχεις στα ηχεια σου ,αφαιροντας τους βραυκυκλωτηρες που εχουν τα b&w στις μπορνες τους,και προσθετοντας δυο καλλωδια ακομα στις αντιστοιχες θεσεις που αναφερει το manual του ενισχυτη σου. Αν κολλησεις σε κατι μην διστασεις να ρωτησεις.Το αναφερει στο manual ως biamp.
και ετσι οπως περιγραφεις ο ενισχυτης θα δωσει περισοτερα βαττς ?
 

Μηνύματα
2.127
Reaction score
5.590
και ετσι οπως περιγραφεις ο ενισχυτης θα δωσει περισοτερα βαττς ?
θα δωσει ακριβως τα διπλά 110 στο tweeter και 110 στa midbass,αλλα χρησιμοποιει 4 καναλια αντι για 2 για τα front.
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
θα δωσει ακριβως τα διπλά 110 στο tweeter και 110 στa midbass,αλλα χρησιμοποιει 4 καναλια αντι για 2 για τα front.
Χαιρομαι που τα λες απλα - γιατι εγω δε ξερω κιολας.Και εχει το απαραιτητο τροφοδοτικο (που ακουω κατι γρινιαρηδες και λενε) για να υποστηριξει αυτη τη κατασταση ? γιατι βλεπω τα σπεκς και λεν αυτα - που ,αν εχω μαθει το μαθημα μου, δε μιλαν για βαρβατο τροφοδοτικο. Εχω καταλαβει κατι λαθος ? μπερδευουμαι και λιγακι γιατι μ ετουσας τσι avr δεν εχω εξοικειωση ...
 

Μηνύματα
27.354
Reaction score
25.384
θα δωσει ακριβως τα διπλά 110 στο tweeter και 110 στa midbass,αλλα χρησιμοποιει 4 καναλια αντι για 2 για τα front.
Σιγά μην τα δώσει. Με τι τροφοδοτικό?
Οτι θα δώσει κάτι παραπάνω ναι θα δώσει. Οχι όμως τα 110 που λές.
Σχεδόν όλοι οι avr's σε πολυκάναλη λειτουργία δίνουν περίπου το 1/3 της ισχύος που διαλαλούν πως έχουν. ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.
 





Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Χτύπα hamurabi το τελικάρι τον crown και στείλε pm στον Νταχάρη για οποιαδήποτε απορία σχετικά με ισχύ, συνδεσμολογίες κ.λ.π. έχει μάθει όλα τα κόλπα τόσο καιρό με τον δικό του, θα σου τα πει όλα... :prankster:
 

Μηνύματα
2.338
Reaction score
183
Χτύπα hamurabi το τελικάρι τον crown και στείλε pm στον Νταχάρη για οποιαδήποτε απορία σχετικά με ισχύ, συνδεσμολογίες κ.λ.π. έχει μάθει όλα τα κόλπα τόσο καιρό με τον δικό του, θα σου τα πει όλα... :prankster:
Αυτό θα κάνω
Πεστου να ετοιμαστεί για κατεγισμο ερωτήσεων
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Μην ανησυχείς... όσες ερωτήσεις και να του κάνεις αυτός δεν βαριέται να σου απαντήσει, μη σου πω ότι θα βαρεθείς εσύ να τον ακούς... :lol:
 

Μηνύματα
2.127
Reaction score
5.590
Χαιρομαι που τα λες απλα - γιατι εγω δε ξερω κιολας.Και εχει το απαραιτητο τροφοδοτικο (που ακουω κατι γρινιαρηδες και λενε) για να υποστηριξει αυτη τη κατασταση ? γιατι βλεπω τα σπεκς και λεν αυτα - που ,αν εχω μαθει το μαθημα μου, δε μιλαν για βαρβατο τροφοδοτικο. Εχω καταλαβει κατι λαθος ? μπερδευουμαι και λιγακι γιατι μ ετουσας τσι avr δεν εχω εξοικειωση ...
Σιγά μην τα δώσει. Με τι τροφοδοτικό?
Οτι θα δώσει κάτι παραπάνω ναι θα δώσει. Οχι όμως τα 110 που λές.
Σχεδόν όλοι οι avr's σε πολυκάναλη λειτουργία δίνουν περίπου το 1/3 της ισχύος που διαλαλούν πως έχουν. ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.
Οκ το τροφοδοτικο δεν φτανει για ολα τα καναλια στο full,απο τα 110 που αναφερει να φτασει να δινει 80 και ο λογος ειναι οτι τροφοδοτει το tweeter απο τα δυο ,ποσα να τραβηξει το αμοιρο; θα δωσει αρα και παλι θα καταλαβεις διαφορα,και ειναι και χωρις να δωσεις παραπανω χρηματα. Το εχω κανει σε δυο AV και υπηρχε διαφορα.
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Για να κάνω διενίσχυση στα μπροστινά χρειάζομαι ίδιο ακριβώς καλώδιο και στο ίδιο μήκος;
Αν έχω καλώδιο άλλης μάρκας αλλά με την ίδια διατομή και με διαφορετικό μήκος να το δοκιμάσω;;
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.079
Για να κάνω διενίσχυση στα μπροστινά χρειάζομαι ίδιο ακριβώς καλώδιο και στο ίδιο μήκος;
Όχι.

Αν έχω καλώδιο άλλης μάρκας αλλά με την ίδια διατομή και με διαφορετικό μήκος να το δοκιμάσω;;
Ναι.
 

Μηνύματα
2.127
Reaction score
5.590
Για να κάνω διενίσχυση στα μπροστινά χρειάζομαι ίδιο ακριβώς καλώδιο και στο ίδιο μήκος;
Αν έχω καλώδιο άλλης μάρκας αλλά με την ίδια διατομή και με διαφορετικό μήκος να το δοκιμάσω;;
Την δοκιμη σου μπορεις να την κανεις με διαφορετικα,αλλα σαν μονιμη κατασταση ομως καλο θα ηταν να ειναι ιδιου μηκους ,και απο ιδια εταιρια για να εχουν παρεμφερη χαρακτηριστικα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.648
Μηνύματα
2.870.638
Members
37.927
Νεότερο μέλος
Jim D.
Top