Matching B&W - Roksan

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
λιγα κοινα πολλες διαφοροποιησεις...συμφωνω.. :wink:
......και να θες δλδ δεν μπορεις να κανεις κατι...:lolsign:
Είμαι ολιγαρκής...Μου φτάνει να οδηγώ δικαναλικά setup εκεί όπου οι συνήθεις χρήστες τους...δεν θα τα είχαν οδηγήσει. :wink:
 



Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Δε μπορείς να φανταστείς τι γέλιο ρίχνω σ'αυτά τα θέματα, και πόσο ευδιάθετος είμαι όταν γράφω αυτά που γράφω, και είναι μάλλον λίγοι αυτοί που το καταλαβαίνουν, ελπίζω να μπεις σύντομα σ'αυτό το γκρουπ. :drinks:


Όσο για τις διακοπές που λες..
Φωτογραφία προ δίλεπτου:

View attachment 173968

Ένα γλυκό ελαφρύ πονοκέφαλο έχω μόνο, από την μεγάλη κατανάλωση ντόπιου ροζέ χθες βράδυ, αλλά δε με ενοχλεί καθόλου. :party:
Οπότε, τώρα που στο υπέροχα ισοσταθμισμενο αίμα σου η αλκοόλη έχει πέσει, συνεχιζω να παίζω το ρόλο του "σουργελου", εγωκεντρικε ear;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν υπάρχει κολοκυθόπιτα, δεν υπάρχει άποψη, όλα αυτά είναι κοτσάνες.
Εδώ γιατρέ θα διαφωνήσω. Άλλο η "κολοκυθόπιτα" και άλλο η "άποψη".
Κολοκυθόπιτα είναι να τρως τη μοσχαρίσια σου σαν σόλα γιατί έτσι γουστάρεις. Άποψη είναι να προσπαθεις να πείσεις πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος ψησίματος γιατί αλλιώς έχει αίματα..
Κολοκυθόπιτα είναι να γουστάρεις να ακούς από εκείνους τους περιστρεφομενους μαύρους δίσκους. Άποψη είναι να ισχυρίζεσαι με ύφος γκουρού πως ένα "καλά στημένο πικάπ" πατάει κάτω οποιοδήποτε ψηφιακό.
Κολοκυθόπιτα είναι να κρατάς στο ρακ σου ένα μηχάνημα που απολαμβάνεις να το μπανιζεις σαν γκόμενα, αδιαφορώντας για το πώς παίζει. Άποψη είναι να ισχυρίζεσαι πως "δε βγαίνουν τέτοια μηχανήματα σήμερα "..
Η "κολοκυθόπιτα" του καθενός είναι σεβαστή. Η "άποψη" είναι γτπκ.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
σε τι αποσταση ακους συνηθως ;
Σε καθένα από τα παρουσιασθέντα setup έχει αναφερθεί η πλευρά στο στερεοφωνικό τρίγωνο...
Αν δεν φτασει να αγκαλιαζει τα ηχεια δεν κοιμαται!Δεν το ηξερες;Παιδικα αποθημενα!

View attachment 173972
Κάτι ανάλογο μπορεί να έκανα με τα..sub και τη γεωμετρία τοποθέτησης,αλλά πού να το συλλάβεις..:whistling:
 

Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Ειχα roksan. Ειναι μαλακοι ενισχυτες (να τους πω βελουδινους για να βγαλουν καποιοι κάποιοι φλυκταινες) οποτε ηχητικα φανταζουν καλο ματς με τα b&w που εχουν επιθετικα πριμα.

Μαλακός με σκληρός, τα αντίθετα έλκονται :biggrin:
Γιάνννης με μπουτχια ένα πράμα :biggrin:
 

Μηνύματα
307
Reaction score
409
Είμαι ολιγαρκής...Μου φτάνει να οδηγώ δικαναλικά setup εκεί όπου οι συνήθεις χρήστες τους...δεν θα τα είχαν οδηγήσει. :wink:
Ελπίζω για λόγους ...υγείας (καιρούς που περνάμε) όχι στον ωτορινολαρυγγολόγο... Σε όποια άλλη των περιπτώσεων οι δρόμοι προς το άγνωστο παραμένουν ανοικτοί...
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Το matching εκδικείται όσους το αποστρέφονται
Γιατί υπάρχει παντού.
Κυρίως στο εσωτερικό των μηχανημάτων τους.

Εννοώ ότι ο κάθε κατασκευαστής επιλέγει τα εξαρτήματα που θα χρησιμοποιησει είτε με τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους είτε με τον ήχο τους είτε με τον συνδιασμο και των δυο
 
Last edited:




Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Υπάρχει κάποιος στο site που να έχει δοκιμάσει Roksan Kandy k3 με ηχεία B&W;
ΟΧΙ...

αλλά τα B&W ματσάρουν πολύ καλά με Classe,
πριν λίγα χρόνια στο Radisson Blu Park στην Αλεξάνδρας _ "Jazz Variants" ξανά και ξανά.

Γαμούσαν :fuckyou:

.
DSC_0575.JPG
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μάλιστα... Classe λοιπόν για τα 603S3!
Ε βάλε και το κατάλληλο καλώδιο ρεύματος για να απογειωθεί ο Classe, βάλε και δύο καλά καλώδια ηχείων για να περνάνε ανεμπόδιστα οι χροιές..
Αλλά κατά τα λοιπά, η λύση του φθηνότερου avr της αγοράς με Dirac μαζί με 4 σαμπακια των 400 ευρώ έκαστο, μας φαίνεται οικονομικά απλησίαστη...
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
εχεις ακουσει τον συνδυασμο που λες η το λες επειδη το λενε αλλοι ;
Επειδή το λένε άλλοι φυσικά.
Εσύ έχεις ακούσει Classe με 603S3 από τα 3,5 μέτρα σε δωμάτιο 45τμ;
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
βάλε και δύο καλά καλώδια ηχείων για να περνάνε ανεμπόδιστα οι χροιές..
Και προσοχή στη φορά , μη γίνει κανα μποτιλιάρισμα και βρωμίσει ο ήχος όπως με τα σανμπούφερ.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.129
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top