Featured Headphone corner. Ακουστικά και παρελκόμενα.

K

kimon

Guest
Πολύ καλή αγορά, να τα χαρείς! Αν φτιάξεις το φιλτράκι για τις υψηλές που πρoτείνει ο solderdude είναι καλύτερα να το ενσωματώσεις σε ένα εξωτερικό καλώδιο (μικρή προέκταση), παρά να παίξεις με το κολητήρι κοντά στις επαφές των drivers. (Αν όμως είσαι έμπειρος, ok). Επίσης αξίζει να δοκιμάσεις την πανεύκολη "μετατροπή" για τα μπάσα, δηλ. το τμηματικό φράξιμο της μικρής οπής.
Καλή επιτυχία!
Νά 'σαι καλά! Προϛ το παρον , τα χρησιμοποιεί περισσότερο η σύζυγοϛ , με αποτέλεσμα να σκέφτομαι τα nd30. Τέλοϛ πάντων...
 

Μηνύματα
352
Reaction score
207
@kimon
Είσαι τυχερός από μια άποψη...έχεις μια καλή δικαιολογία για άλλο ένα ακουστικό 😄

Ενώ οι περισσότεροι πρέπει να σκαρφιστουμε ένα σωρό δικαιολογίες κάθε φορά πως βρέθηκε ένα καινούργιο σετ στην κατοχή μας.
 




head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Εντυπωσιακό τουλάχιστον!
Εξωτερικά, ξεκάθαρες οι επιρροές από Sennheiser HD 800 και Focal Utopia. Εσωτερικά όμως καμία σχέση αφού δεν είναι δυναμικό αλλά μαγνητοστατικό (ή αλλιώς ορθοδυναμικό) ακουστικό. Η τιμή του όμως κοντεύει όσο και τα δύο παραπάνω...μαζί! Ας ελπίσουμε ότι σ' αυτή την τιμή οι Ιάπωνες θα ξεπεράσουν τον ευρωπαϊκό και αμερικανικό ανταγωνισμό αλλά κι ότι θα προσφέρουν κάτι πιο φρέσκο από την παραδοσιακή γιαπωνέζικη ηχητική αντίληψη στα ακουστικά. Το "όλο πρίμα/ανάλυση αλλά χαμηλές με το σταγονόμετρο" δεν ταιριάζει σ' αυτά τα λεφτά - ούτε και σε πολύ λιγότερα δηλαδή!
 

Μηνύματα
164
Reaction score
137
Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιο usb-c dongle dac/amp για χρήση με κινητό android? Η αρκετά πιο μικρό τέλος πάντων από τα συνηθισμένα σε μέγεθος ifi hip dac.

Ιδανικά μέχρι 50 Ευρώ. Θα το χρησιμοποιήσω με το truthear crinacle zero.

Thanks!
 

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
875
Reaction score
806
Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιο usb-c dongle dac/amp για χρήση με κινητό android? Η αρκετά πιο μικρό τέλος πάντων από τα συνηθισμένα σε μέγεθος ifi hip dac.

Ιδανικά μέχρι 50 Ευρώ. Θα το χρησιμοποιήσω με το truthear crinacle zero.

Thanks!
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.762
Reaction score
2.187
Άμεσα διαθέσιμο, αυτό:

Βόρεια προάστια

Η εδώ, νότια:





Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιο usb-c dongle dac/amp για χρήση με κινητό android? Η αρκετά πιο μικρό τέλος πάντων από τα συνηθισμένα σε μέγεθος ifi hip dac.

Ιδανικά μέχρι 50 Ευρώ. Θα το χρησιμοποιήσω με το truthear crinacle zero.

Thanks!
 

Μηνύματα
469
Reaction score
239
ειμαι κάτοχος Grado SR80e που μολις χάλασαν απο το 2019 (νομίζω) το καλώδιο είχε χαλάσει πέρυσι και τα έφτιαξα και φέτος ο μαγνήτης απο τον driver ξεκολλήσει
Πρώτη φορά το ακούω αυτό , πώς κατάφερες να ξεκολλήσεις τον μαγνητη?
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιο usb-c dongle dac/amp για χρήση με κινητό android? Η αρκετά πιο μικρό τέλος πάντων από τα συνηθισμένα σε μέγεθος ifi hip dac.

Ιδανικά μέχρι 50 Ευρώ. Θα το χρησιμοποιήσω με το truthear crinacle zero.

Thanks!
Δες και στο αντίστοιχο thread:

 

Μηνύματα
164
Reaction score
137
Δες και στο αντίστοιχο thread:

Ευχαριστώ πολύ, έπρεπε να κάνω καλύτερη αναζήτηση.
Μου ξέφυγε αυτό..
 





Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Μετράει άριστα με ενα πενηντάρικο

Αν δεν χρησιμοποιούσα αποκλειστικά noise canceling ακουστικά (ακούω απο ακουστικά μόνο σε ταξίδια, ποτέ σε σπίτι/γραφείο) θα τα ειχα ήδη παραγγείλει.
Σκέφτομαι να τα πάρω.
 

Μηνύματα
690
Reaction score
2.199
Σκέφτομαι να τα πάρω.
2 sites που το δίνουν σε καλή τιμή black friday. Εγώ τα έχω παραγγείλει απο το Amazon 42.49 κι δωρεάν μεταφορικά
amazon.fr

 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
2 sites που το δίνουν σε καλή τιμή black friday. Εγώ τα έχω παραγγείλει απο το Amazon 42.49 κι δωρεάν μεταφορικά
amazon.fr

Τα πήρα από το Γαλλικό Άμαζον που έβαλες, γιατί από το Γερμανικό ήταν πιο ακριβά, δεν ξέρω γιατί.
Ελπίζω να τα ευχαριστηθώ.
 

Μηνύματα
690
Reaction score
2.199
Τα πήρα από το Γαλλικό Άμαζον που έβαλες, γιατί από το Γερμανικό ήταν πιο ακριβά, δεν ξέρω γιατί.
Ελπίζω να τα ευχαριστηθώ.
Εκτος αυτού στο Γερμανικό δεν τα στέλνουν Ελλάδα αν επιλέξεις. Το δοκίμασα πριν από το Γαλλικό
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.106
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top