Αγορά ηχοσυστήματος Atmos 5.2.4

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.577
Reaction score
126.357
klipsch club vs jbl club get readyyyy........ fight
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.
Δεν γίνεται.
Λες να τσακώνεται ο Κινγκ Κονγκ JBL με το Μπομπ το Σφουγγαράκη κλιψ; :D

Αλλά κοστίζουν τα ρημάδγια.>:( (κι είναι και γκουμούτσες, κατά βάση ακατάλληλα για σπίτια).

Πάρε του Τέμη. Σωστό. 8-)
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.811
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.
Δεν γίνεται.
Λες να τσακώνεται ο Κινγκ Κονγκ JBL με το Μπομπ το Σφουγγαράκη κλιψ; :D

Αλλά κοστίζουν τα ρημάδγια.>:( (κι είναι και γκουμούτσες, κατά βάση ακατάλληλα για σπίτια).

Πάρε του Τέμη. Σωστό. 8-)
ααα δε ξέρω. Εδώ στο avsite έχουμε 145 σελίδες vs 8 το jbl.
Νικάει ο Μπομπ.
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.462
Reaction score
74.973
Κορίτσα, σεβαστείτε το budget του νέου μας φίλου και προσπαθήστε να μπείτε στη θέση και τις πιθανές απαιτήσεις του. :p
Σκεφτείτε επίσης πώς φαίνεται σε τρίτους κάθε πρόταση προϊόντος φίλου μας/σας, ιδίως όταν δεν υπάρχει καν στις αγγελίες. Και στείλτε πιέμ. ;)
 

Μηνύματα
3.673
Reaction score
5.512
@Zizik έχω την εντύπωση ότι ο Αρτεμιος έχει το 450c για αυτό ρώτησα. Αν έχει όντως αυτό είναι καλή περίπτωση για το καινούργιο φίλο μας. Το γράφω αυτό γιατί είμαι ουσιαστικά ουδέτερος μιας και τον Αρτέμιο δε τον ξέρω προσωπικά. Φιλικά πάντα (ελπίζω να μην ακούσω όλα τα καντήλια σα την τελευταία φορά που έγραψα "φιλικα" σε κάποιον) :p.
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Eγώ θα έλεγα ο ενισχυτής που θα επιλέξεις στα φράγκα που διαθέτεις να έχει και pre out. Γιατί έναν τελικούλη (τουλάχιστον) θα τον χρειαστείς στην πορεία σίγουρα αφού γκαζώνεις κιόλας :)
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.811
Άκουσέ με. Επειδή και γώ σαν και εσένα ξεκίνησα αλλά δεν είχα τη βοήθεια των φίλων εδώ. Και μέσα σε ενάμιση χρόνο έχω αλλάξει τα πάντα.

Αν θές εντάσεις και σχετικά οικονομικά μοντέλα τα klipsch είναι μονόδρομος.

Πάρε σίγουρα πάνω από ένα sub.

Πάρε av με όσα περισσότερα καλούδια βαστάει η τσέπη σου. Θα σου χρειαστούν.

Άσε τα atmos και δώσε έμφαση στο 5.2 ή 7.2 και αργότερα τα πάνω.
 


Μηνύματα
32
Reaction score
40
Θα πρότεινα το 404c κεντρικό που μπορείς να το πάρεις 500€ καινούργιο...
Συμφωνώ σε όλα εκτός του κεντρικού που είναι ίσως too much σε σχέση με τα υπόλοιπα εκτός και αν σκοπεύει να αναβάθμιση.

Μπορεί να πάει σε αυτό
https://www.skroutz.gr/s/6705987/Klipsch-RP-250C-Center-Speaker.html


Υπάρχει και αγγελία για τα rp160 κάπου στο fotum.

Όλα αυτά φυσικά για να είναι εντός προϋπολογισμού.
Το 404c ειναι τετράιντσα τα γουφερακια ενώ σε αυτό που έλεγα εγω, ειναι 5,25. Δεν θα χάσω καθόλου εκει; Αν δεν χάσω πολυ διαλέγω αυτά, σίγουρα με συμφέρει! Απλα με έπεισε ο Αλέξανδρος ότι πρέπει να δώσω μεγάλη βαρύτητα στο κεντρικό!
Επίσης, σκέφτομαι να πάρω αυτό που διάλεξα για μελλοντική αναβάθμιση...
Όσο για την αγγελία, έγραψα πιο πανω ότι την κοιτάω ήδη: https://www.avsite.gr/forum/threads/klipsch-rp-160m.162844/ Απλά θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε πως να κινηθώ.. τι να προσέξω, κλπ γιατί δεν ξερω!!

Άκουσέ με. Επειδή και γώ σαν και εσένα ξεκίνησα αλλά δεν είχα τη βοήθεια των φίλων εδώ. Και μέσα σε ενάμιση χρόνο έχω αλλάξει τα πάντα.

Αν θές εντάσεις και σχετικά οικονομικά μοντέλα τα klipsch είναι μονόδρομος.

Πάρε σίγουρα πάνω από ένα sub.

Πάρε av με όσα περισσότερα καλούδια βαστάει η τσέπη σου. Θα σου χρειαστούν.

Άσε τα atmos και δώσε έμφαση στο 5.2 ή 7.2 και αργότερα τα πάνω.
Ήδη αυτό κανω φιλε μου! Θα πάω σε klipsch τελικά, 5.2.4 και με έχουν πείσει τα presonus σαν sub λόγω των χαμηλών! Εκτός και αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σε διπλό sub...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.481
Reaction score
80.080
Σκεφτείτε επίσης πώς φαίνεται σε τρίτους κάθε πρόταση προϊόντος φίλου μας/σας, ιδίως όταν δεν υπάρχει καν στις αγγελίες. Και στείλτε πιέμ. ;)
Ελπίζω η πρόταση μου να μην φάνηκε ύποπτη :o.

Θέλω να διαβεβαιώσω τα μέλη που διαβάζουν το θρεντ και δεν με γνωρίζουν προσωπικά (όσοι με γνωρίζουν, γνωρίζουν..) , πως δεν είχα κανένα σκοτεινό κίνητρο ούτε υστεροβουλία, ούτε κανένα οικονομικό συμφέρον.

Ο Τέμης ειναι πράγματι φίλος μου, και κακώς δεν το εχει βάλει αγγελία. Αν το είχε βάλει, ο
νηματοθέτης θα το είχε εντοπίσει. Διαβάζοντας λοιπόν το θρεντ σκέφτηκα πως μπορώ να βοηθήσω και τους δυο, πωλητή και αγοραστή. Γιατί όχι;

Ισως η επιλογή του να ενημερώσω με πμ να ήταν πιο διακριτική, αλλά και πάλι θα φαινόμουν πως προσπαθώ να πουλήσω πραμάτεια άλλου σε όποιον το διάβαζε (για να βγάλω μίζα κανα 50ρικο; Τι δηλαδή;.....)

Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μην μπλέκεις; :(
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.811
Το 404c ειναι τετράιντσα τα γουφερακια ενώ σε αυτό που έλεγα εγω, ειναι 5,25. Δεν θα χάσω καθόλου εκει; Αν δεν χάσω πολυ διαλέγω αυτά, σίγουρα με συμφέρει! Απλα με έπεισε ο Αλέξανδρος ότι πρέπει να δώσω μεγάλη βαρύτητα στο κεντρικό!
Επίσης, σκέφτομαι να πάρω αυτό που διάλεξα για μελλοντική αναβάθμιση...
Όσο για την αγγελία, έγραψα πιο πανω ότι την κοιτάω ήδη: https://www.avsite.gr/forum/threads/klipsch-rp-160m.162844/ Απλά θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε πως να κινηθώ.. τι να προσέξω, κλπ γιατί δεν ξερω!!


Ήδη αυτό κανω φιλε μου! Θα πάω σε klipsch τελικά, 5.2.4 και με έχουν πείσει τα presonus σαν sub λόγω των χαμηλών! Εκτός και αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σε διπλό sub...
Εννοείται ότι το rp450 είναι πολύ καλό και σκέψου το ενδεχόμενο να έπαιρνες 3. Τα 2 κάθετα lr μιας και είναι από τα λιγα 3δρομα της klipsch και εγώ αυτό έχω. Σου έβαλα ένα μικρότερο λόγο κόστους.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.462
Reaction score
74.973
Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μην μπλέκεις; :(
Προσωπικά είμαι απόλυτος και δεν μπλέκω. Αν έχετε προσέξει, γενικά αποφεύγω να προτείνω εταιρείες προϊόντων ή μαγαζιά αν δεν επιμείνει ο ερωτών.

Καίσαρες, γυναίκες κι απ' αυτά. :party:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.481
Reaction score
80.080
Προσωπικά είμαι απόλυτος και δεν μπλέκω. Αν έχετε προσέξει, γενικά αποφεύγω να προτείνω εταιρείες προϊόντων ή μαγαζιά αν δεν επιμείνει ο ερωτών.

Καίσαρες, γυναίκες κι απ' αυτά. :party:
Ισως να έπρεπε να πω τον Τέμη να στείλει πμ
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Εχτές έκανα μια βόλτα στο mall στο Μαρούσι.
Μπαίνω στο superdry store και ακούω κάτι μπασουρες και λέω Ω ρε φίλε ωραία παίζει το μαγαζάκι .Τι να φοράει άραγε.
Κοιτάω και τι βλέπω
https://www.nakas.gr/prd/apart-sub-a-165-bl-aitoenisxiomeno-subwoofer
8 ιντζο με 100 βατακια.
Θα είχε σκόρπια δεν ξέρω πόσα κομμάτια αλλά για το μέγεθος του μαγαζιού και το ύψος του έπαιζε μια χαρά
Περάστε να κάνετε ακρόαση.
Για τα λεφτα του μια χαρά επαιζε.
Πήγα κοντά και έσπρωχνε
Μπράβο λέω!!!!
 

Μηνύματα
3.673
Reaction score
5.512
Όσο μεγαλύτερο το κεντρικό τόσο καλυτερα. Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει ούτε έναν όσο καιρό ασχολούμαι να είπε ότι το κεντρικό του είναι πολύ μεγάλο. Αντίθετα όλη η γκρίνια που ακούω για τα ht είναι ότι το κεντρικό ανεπαρκει σε σχέση με τα LR. Επιμένω για το μεγάλο κεντρικό. Κάποια μέρα θα με ευχαριστεις που το πήρες.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.481
Reaction score
80.080
Ιδανικά τα θέλουμε όλα ίδια +δυο μεγάλα σαμπ (ή τέσσερα:D)
Αν δεν γίνεται, θέλουμε τα τρια μπροστά ίδια και μικρότερους δορυφόρους ίδιας εταιρίας-ίδιας σειράς+δυο μεγάλα σαμπ
Αν δεν γίνεται, θέλουμε καλό κεντρικό και μικρότερους δορυφόρους ίδιας εταιρίας-ίδιας σειράς+δυο μεγάλα σαμπ

Το τυπικό λάθος είναι μεγάλα L-R, μικρότερο/άνισο κεντρικό και πολύ μικροί δορυφόροι. Και ένα σαμπ:gotcha:
 

Μηνύματα
3.150
Reaction score
10.428
@Zizik έχω την εντύπωση ότι ο Αρτεμιος έχει το 450c για αυτό ρώτησα. Αν έχει όντως αυτό είναι καλή περίπτωση για το καινούργιο φίλο μας. Το γράφω αυτό γιατί είμαι ουσιαστικά ουδέτερος μιας και τον Αρτέμιο δε τον ξέρω προσωπικά. Φιλικά πάντα (ελπίζω να μην ακούσω όλα τα καντήλια σα την τελευταία φορά που έγραψα "φιλικα" σε κάποιον) :p.

Ναι έχω το 450, το έχω 10 μήνες, και έπαιξε 6, σε άψογη κατάσταση με το κουτί του.
Ο dimi όντως ξέρει ότι θα το δώσω αλλά απλά δεν πρόλαβα να βάλω αγγελία.
Καμία παρεξήγηση.
Εδώ δεν πρόλαβα να βάλω φωτό από το νέο σύστημα :headbang:
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.591
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top