Αγορά κατάλληλων ηχείων

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.864
Reaction score
77.466
Επίσης αν δεν διάβαζα όλα αυτά που γράφετε εδώ θα έλεγα ότι αποκλείεται να χρειάζεται άλλο sub...... Θα μου κοπεί η ανάσα.... βαράει το στήθος μου στο 20-25%
Συγχωρέστε με για τον ενθουσιασμό μου...... είναι τα πρώτα μου ηχεία!!!
καλά κάνεις
έτσι πρέπει να είσαι... :party:

Υ.Γ.
στο manual γράφει τίποτα για θέσεις ακρόασης?
 


Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.268
Στον λαιμό μας τον πήραμε και αυτόν, έχουμε καταστρέψει πολύ κόσμο :headbang:
:drinks:
Οποιος με άλλη επιλογή με ένα χιλιάρικο για ενισχυτή και ηχεια (καινούργια) παίξει καλύτερα στο σπίτι του @Mpanis κερδιζει (ή χάνει) τραπέζι στου Κιτσουλα

Άντε να σας δω :tongue:
Δεν το κάνεις εβορα καλύτερα?
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.134
Επίσης αν δεν διάβαζα όλα αυτά που γράφετε εδώ θα έλεγα ότι αποκλείεται να χρειάζεται άλλο sub...... Θα μου κοπεί η ανάσα.... βαράει το στήθος μου στο 20-25%
Συγχωρέστε με για τον ενθουσιασμό μου...... είναι τα πρώτα μου ηχεία!!!
Όλα καλά λοιπόν! Οπότε για 1 με 2 χρόνια (αν δε μας πολυδιαβάζεις και περισσότερο!) θα απολαύσεις στο φουλ τις μουσικές σου....
Μετά θα αρχίσεις να κοιτάς ... sub :p
Και μετά δεν ξέρω τι άλλο!!!
Όχι όχι! μη φανταστείς πως λέω ότι δεν είναι καλά τα ηχεία, κάθε άλλο... τη ριμάδα τη ...συνήθεια "κράζω" και την τάση μας πάντα για κάτι καλύτερο...
Αλλά ας μη ..."γρουσουζεύω", έχεις ακόμα καιρό να ξανά-ανακαλύψεις όλη τη δισκοθήκη σου!!!
Με υγεία!!!
 





Μηνύματα
244
Reaction score
690
Τελικά παίζουν καλά ή τζάμπα τα κίτρινα μεγάφωνα;
Νομίζω ότι ήταν η καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χρήματα.... Ξεπέρασαν κάθε προσδοκία κατά πολύ και ακόμα δεν έχω δει τίποτα και επίσης δεν έχω κάνει τίποτα για τον χώρο!!
Σε ευχαριστώ και προσωπικά..!!!
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.383
Reaction score
79.494
Το πρόβλημά μου εμένα είναι καθαρά αισθητικό, μοιάζουν με τη μάγια τη μέλισσα, δε μπορώ να τα βλέπω.
Νομίζω πως ταίριαξαν με τον συγκεκριμένο χώρο-εχει και κίτρινα αυτοκινητάκια στο πάτωμα
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Τα γνωστά χρεπια μπιενταμπλεγιου με τα κίτρινα μεγάφωνα έχουν μπει σε χιλιάδες σπίτια.

Παρακαλώ, όχι τέτοιες διακρίσεις εις βάρος σοβαρών ηχείων όπως τα εν λόγω ενεργά.

Νομίζω πως εμφανισιακά είναι εξαιρετικά. Δίνουν μια χαρούμενη νότα στο χώρο. Η μαυρίλα των τυπικών ηχείων είναι σαφώς χειρότερη.

Έχουν και ευχάριστες στο μάτι στρογγυλεμένες ακμές. Σε αντίθεση με τα τετράγωνα κουτιά... Σαφώς πιο ευχάριστα...
 


Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Νομίζω πως ταίριαξαν με τον συγκεκριμένο χώρο-εχει και κίτρινα αυτοκινητάκια στο πάτωμα
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Μπορείς να τα πάρεις και μετά να βρεις τρόπο να τα εντάξεις στη ζωή σου. Μπορείς για παράδειγμα να γίνεις αεκτζης (αν δεν είσαι) ή να δουλεύεις ταξί. Επίσης μπορείς να ντυθείς ντάλτον τις απόκριες. Υπάρχουν λύσεις, πάρτε krk!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Μπα, άμα είσαι ταξιτζής παίρνεις κάνα τέτοιο:

images (5).jpeg


Άμα είσαι χαϊεντάς πας σε φοκαλ, από 5 έως 20 χιλιάρικα έχει επιλογές:

11905_focal-kanta_n1_yellow_hg_athens_pro_audio-1.jpg


images (4).jpeg


Κι άμα είσαι εντελώς βλαμμένος, έχει κι άλλες:

4366ddcf1ecfc8674faa706f0cac7c4b.jpg


Ενώ οι ψαγμένοι, υποχρεωτικά θα παν σε κιι:

Kii_THREE_Safron_Yellow_matt_Pair_960.jpg



Ευχαριστώ για την κατανόηση. ;)

Χρεπομπιεντάμπλεγιου κίτρινα, δεν ανεβάζω, βαριέμαι.
 




Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
View attachment 153283

Ναι ξέχασα να πω για το χιςςς....

Εγώ προσωπικά το ακούω έως τους 50-60 πόντους....και αυτό γιατί εστησα αυτί επειδή το έχω ακούσει από εσάς...
Αν δεν το ήξερα μπορεί να μην το άκουγα και ΠΟΤΈ..!!!
Μεγειά φίλος. Είχα παλαιότερα κάτι τέτοια μικρά των 150 ευρώ και έπαιζαν εξαιρετικά. Οπότε φαντάσου αυτά που είναι με 10ιντσο και τρίδρομα.
Είναι και πανέμορφα!!!
Το φόρεστερ στην φωτό?
 

Μηνύματα
244
Reaction score
690
Μεγειά φίλος. Είχα παλαιότερα κάτι τέτοια μικρά των 150 ευρώ και έπαιζαν εξαιρετικά. Οπότε φαντάσου αυτά που είναι με 10ιντσο και τρίδρομα.
Είναι και πανέμορφα!!!
Το φόρεστερ στην φωτό?
Ευχαριστώ πολύ!
Η πρώτη εντύπωση είναι εξαιρετική..!!!!

Το Forester είναι το αμάξι μου... ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.940
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top