Απλά πράγματα




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.470
Κατευθειαν στο μεσαιο ματζαφλαρι εστιασες εσυ!:p:D
όπως είχε πει και μια μπαργούμαν πριν χρόνια σε αντίστοιχη εστίαση-παρατήρηση...:whistling:

''όταν βλέπω φούτσες και μικρόφωνα...τρελαίνομαι'' :p:roflmao::laugh:
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Δεν μπορω να βλεπω διαχυση πισω απο μονοπολα ηχεια(*). Κατι παθαινω. Κριμα τα ντατσεντατς δηλαδης.

(*) Ξερω, εχω και εγω. Απλα για ξεματιασμα.
Μη μου στεναχωριεσαι!
Παρε εσυ τα κουφετακια και παιρνω εγω την πισω διαχυση, που τη χρειαζομαι.:)

Νταχαρη, sorry ρε φιλε αλλα καταλαβαινεις τι μενει για σενα... :p:roflmao::roflmao:



Υ.Γ. Ντατσεντατς λιγουρευομαστε, με κανα χαγκεντατς θα βολευτουμε στο τελος και θαμαστε κι ευχαριστημενοι.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.235
Reaction score
27.037
Συστήματα με τίβολι και ηχομπάρες απαλλάσσονται απο τον νόμο
Ακουστικά?
[DOUBLEPOST=1546562255][/DOUBLEPOST]
αυτό το μεσαίο με τα 2 όρθια ματζαφλάρια κάτι μου θυμίζει...
Περικαλώ και πλίιζ!! Είναι πάπια γλομπάτη, όχι ό,τι κι ό,τι...
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.284
για πες για την αναβαθμιση? δεν προλαβα ακομα να την πιασω, απο θεμα λογισμικου, ευκολο?
κραταει την μνημη των τεμπλατε?
πλεον με καλωδιου δικτυου απλα συνδεεσαι?
επισης δε νομιζω να σου ζητησε mac os update στο λογισμικο?

εντυπωσεις?
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
Άλλη φάση το +dsp και τα graphs. Και σε ευχρηστία και σε ήχο. Πως ζούσα τόσο καιρό χωρίς;

View attachment 116457
Ειλικρινά δε ξέρω!

Από την πρώτη μέρα έστηνα τα πάντα όλα από τα graphs που λες, με απίστευτη ταχύτητα και με όλες τις δυνατότητες μπροστά μου. Είχα το +DSP πακέτο από την πρώτη στιγμή.

Χωρίς αυτό, είναι απλώς ένα Ντακ...

ΥΓ. Βάλε και ένα έτοιμο 3*3 Μάτριξ μίξερ, να βγάλεις κεντρικό κανάλι στο δικάναλο. 2 λεπτά δουλειά. Doldy και αηδίες, η μέτρικ κάνει σοβαρή επεξεργασία, πολλά τα μπιτς, μηδαμινές οι παραμορφώσεις. Και πλέον η επεξεργαστική ισχύς είναι ατελείωτη.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.042
για πες..
Π.χ. το πως υλοποιείται το crossover: Χωρίς το +dsp έπρεπε να βάζεις lowpass/highpass ξεχωριστά σε κάθε κανάλι (4 σε μένα), να ρυθμίζεις ξεχωριστά τη συχνότητα σε κάθε κανάλι. Εάν ήθελες αλλαγή συχνότητας, έπρεπει να τα ανοίγεις ένα-ένα. Εάν ήθελες πιο απότομη κλίση, έπρεπε να κάνεις stack τα φίλτρα.

Με το +dsp όλα τα παραπάνω είναι ένα κουτάκι. Θέλεις να αλλάξεις τη συχνότητα κρος; Απλά βάζεις νέα τιμή στο κουτάκι ή με το ποντίκι ανεβο-κατεβάζεις την τιμή. Σε real time ακους τη διαφορά, φανταστικό!

Επιπλέον, τα φίλτρα στο +dsp είναι διαφορετικά υλοποιημένα, πιο απότομα και αυτό ακούγεται αμέσως. Μεγάλη διαφορά. (Μετρήσεις με rew δεν έχω κάνει ακόμη.)

Παρομοίως, delay, polarity invert, κλπ., όλα είναι κουτιά που αλλάζεις τις τιμές τους on the fly, με μουσική ή τόνους να παίζουν, για εύκολο Α-Β.

Είναι σαν να πηγαίνεις από τον paint editor στο photoshop.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
Μάστερ οφ ντιεσπί, δοκίμασε λίγο τα πρισετς αν δουλεύουν.
Βάλε 3-4 διαφορετικά πρισετς στη μέτρικ στα κουμπιά, να δεις αν μπαίνουν σωστά, ώστε να αλλάζουν από τα μπροστινά κουμπιά χωρίς να ανοίγει πισί.

Επίσης διάβασα πως δε δουλεύει το save as boot state. Για τσέκαρε... Να κάνεις κάτι και να το σώσεις σαν boot state.
Επίσης να φορτώσεις ένα πρισετ που το έχεις σώσει σε μια θέση (και με κουμπί) και αφού κλείσει η μέτρικ, όταν ανοίξει αν έρχεται μόνη της σε αυτό το πρισετ.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.042
Μάστερ οφ ντιεσπί, δοκίμασε λίγο τα πρισετς αν δουλεύουν.
Βάλε 3-4 διαφορετικά πρισετς στη μέτρικ στα κουμπιά, να δεις αν μπαίνουν σωστά, ώστε να αλλάζουν από τα μπροστινά κουμπιά χωρίς να ανοίγει πισί.

Επίσης διάβασα πως δε δουλεύει το save as boot state. Για τσέκαρε... Να κάνεις κάτι και να το σώσεις σαν boot state.
Επίσης να φορτώσεις ένα πρισετ που το έχεις σώσει σε μια θέση (και με κουμπί) και αφού κλείσει η μέτρικ, όταν ανοίξει αν έρχεται μόνη της σε αυτό το πρισετ.
Σωστά διάβασες, δε δουλεύει το save as boot state. Εδώ δε δουλεύει ακόμη το apple remote control, μεσαίωνας. Θα τσεκάρω τα υπόλοιπα το απόγευμα.
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.284
Αφου δε δουλευει το save as boot state, πως θα εχουμε παντα τις ιδιες στανταρ ρυθμισεις καθε φορα που ανοιγουμε την καρτα;
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.095
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top