Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.


A

AKARL

Guest
Τότε τα καλώδια ηχείων μου, κόστιζαν λίγο πάνω από μισό εκατομμύριο δραχμές, που ήταν 4 καλοί μισθοί, τόση ήταν και η αξία των ηχείων, όση των καλωδίων.

Παλιές καλές εποχές...

Τότε είχα πλούσιο μαλλί..
Λογική συνεπαγωγή: θα έπρεπε, το λοιπό, να είχες παραμείνει ένας ευτυχισμένος μακρυμάλλης γιεγιές χαλιεντάς ώστε ολωνών η ζωή επαέ πέρα να ήτο κατά πολύ πχιο εύκολη, ευχάριστη, χαρούμενη, ανέμελη και ... νόμιμη. :sneaky:

Αντ'αυτού δγιάλεξες το δρόμο τση επιστήμης, του δγιαβάζματος και των μετρήσεων, τση πσυχοακοακουστικής ομού μετά τση .... πσυχοβγαλτικής και τσουρεκοποιοίας και τηνέ πλερώνουμε αδίκως όλοι εμείς οι υπόλοιποι. :tongue::biggrin:
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Θα ήταν διδακτικόν να βάλεις και λινκ για το δικό σου ηχοσύστημα, γιατί ο νέος μας φίλος, πιθανότατα δεν το γνωρίζει ;)
Ε, ας ψάξει και λίγο μόνος του ο νέος μας φίλος!

Edit: με πρόλαβε ο @Περαστικός.
 











Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Υπαρχει ρε παιδια καποιος εχων καλο δικαναλο συστημα που ακουσε ενα αντιστοιχο πολυκαναλο και να μας μεταφερει αληθως τη διαφορα;Τα πλεονεκτηματα που διαβαζω εδω μεσα;;
... έχεις ακούσει από πολύ καλά ακουστικά και αντίστοιχο ενισχυτή ? κάπως έτσι είναι,
πιο πειστικό αλλά (προσωπικά) στις πολύωρες ακροάσεις αρκετά κουραστικό σε σχέση με τα αντίστοιχου επιπέδου δικάναλα.

Του εαρ κάνει και μασάζ στα σπλάχνα, ζήτησέ του να το ακούσεις και έλα στο νήμα να καταθέσεις τα σχόλιά σου... μόνο πες που μένεις να σου στείλω αυτά.
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Post #1003.
Φιλε μου,οσο καλα και να ειναι τα ηχεια σου,ετσι οπως τα εχεις απλα αφημενα και με τετοιο ανεπεξεργαστο χωρο,δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις την καθαροτητα και την τοποθετηση στο χωρο που αποκομισες απο το πολυκαναλο.Περα απο τις εντασεις που δεν ειναι ο κριτης ενος συστηματος,δε μπορω να λαβω τα σχολια σου ως αναφορα,διοτι η αναφορα που εχεις δεν ειναι και στα υψηλοτερα επιπεδα...

Φιλικη και καλοπροαιρετη κριτικη μου,χωρις να θελω να σε θιξω.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Φιλε μου,οσο καλα και να ειναι τα ηχεια σου,ετσι οπως τα εχεις απλα αφημενα και με τετοιο ανεπεξεργαστο χωρο,δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις την καθαροτητα και την τοποθετηση στο χωρο που αποκομισες απο το πολυκαναλο.

Πες του τα, δεν ακούει ο μπούφος. :p
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
... έχεις ακούσει από πολύ καλά ακουστικά και αντίστοιχο ενισχυτή ? κάπως έτσι είναι,
πιο πειστικό αλλά (προσωπικά) στις πολύωρες ακροάσεις αρκετά κουραστικό σε σχέση με τα αντίστοιχου επιπέδου δικάναλα.

Του εαρ κάνει και μασάζ στα σπλάχνα, ζήτησέ του να το ακούσεις και έλα στο νήμα να καταθέσεις τα σχόλιά σου... μόνο πες που μένεις να σου στείλω αυτά.
Απο ακουστικα και ενισχυτη επιπεδου οχι.Αλλα απο τα ακουστικα παντα μου ελειπε ο ρεαλισμος του χωρου και της σκηνης.

Χαχα,προσφατα τα καθαρισα με το συνεπαγομενο ακουγραμμα!Ολα καλως.Και για τα στασιστικα,ειμαι 40 χρονων.

Δε θα ελεγα οχι για ανταλλαγη ακροασεων με τον costas!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top