Επεξήγηση των παραμέτρων ρύθμισης ενός πολυκάναλου ενισχυτή

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Διάβασε το manual. :p Γενικά, τα αφήνουμε στην προεπιλογή.
Χαχαχα..οκ..αν και μη νομίζεις δεν το έκανα.. το βιντεάκι σου το είδα...Είναι πολυ χρήσιμο.. θα δω αν πρέπει να αλλάξω θέση στο subwoofer..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...
 



Μηνύματα
72
Reaction score
52
Καλώς ήρθες!

Αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα, το πιθανότερο είναι να τερματίζει επειδή είναι μικρό. Ίσως να βελτιωνόταν κάπως με καλύτερη ρύθμιση, αλλά θαύματα δεν γίνονται.
https://www.skroutz.gr/s/8864640/Sp...utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share κάτι τέτοιο θα βοηθούσε ή είναι καλύτερα να ψάξω άλλο subwoofer ;και αν ναι έχεις να προτείνεις κάτι για το συγκεκριμένο ενισχυτή με τα ηχεία;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
https://www.skroutz.gr/s/8864640/Sp...utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share κάτι τέτοιο θα βοηθούσε ή είναι καλύτερα να ψάξω άλλο subwoofer ;και αν ναι έχεις να προτείνεις κάτι για το συγκεκριμένο ενισχυτή με τα ηχεία;
Όχι δεν βοηθάει.
Αν είσαι ευχαριστημένος απο αυτά που έχεις καλώς, αλλιώς ετοιμάσου για έξοδα :)
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Όχι δεν βοηθάει.
Αν είσαι ευχαριστημένος απο αυτά που έχεις καλώς, αλλιώς ετοιμάσου για έξοδα :)
Ωχχχ....τι να αλλάξω; το subwoofer εννοείς ετσι;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
Ωχχχ....τι να αλλάξω; το subwoofer εννοείς ετσι;
Δεν σου είπα να αλλάξεις κάτι.
Ολα τα ηχεία σου ειναι entry level. Εσύ ξέρεις αν είσαι ικανοποιημένος και αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις για κατι καλύτερο.
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Δεν σου είπα να αλλάξεις κάτι.
Ολα τα ηχεία σου ειναι entry level. Εσύ ξέρεις αν είσαι ικανοποιημένος και αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις για κατι καλύτερο.
Πρώτον τι είναι entry level..μιλάς σε άσχετο ..δεύτερον απο αυτά που είδες ότι έχω τι θεωρείς θα ήταν καλύτερο να αλλάξω..απλά να ξαναπώ ότι το χρησιμοποιώ και μόνο για ταινίες..Όπως ίσως κατάλαβες ψάχνομαι να αλλάξω κάτι αλλά δεν έχω τις γνώσεις...Και αυτά που βλέπεις ότι έχω αγοράσει με ρισκο τα αγόρασα ...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Κάτσε στ' αυγά σου μέχρι να θεωρήσεις οτι τα απόσβεσες και τα ξαναλέμε τότε. ;)
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
τι είναι entry level
Εισαγωγικά. Πολυ χαμηλής κατηγορίας.
τι θεωρείς θα ήταν καλύτερο να αλλάξω
Ολα τα ηχεία, και το σαμπ.
Αλλα τα λεφτά ειναι δικά σου, εσύ ξέρεις τι, πόσο και πότε.
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Εισαγωγικά. Πολυ χαμηλής κατηγορίας.

Ολα τα ηχεία, και το σαμπ.
Αλλα τα λεφτά ειναι δικά σου, εσύ ξέρεις τι, πόσο και πότε.
Έχεις να προτείνεις κατι;δε θέλω να πάρω κάτι ακριβό..Κάτι αξιοπρεπές. .σε ηχεία και subwoofer...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
Έχεις να προτείνεις κατι;δε θέλω να πάρω κάτι ακριβό..Κάτι αξιοπρεπές. .σε ηχεία και subwoofer...
Σκέψου πόσα μπορείς να διαθέσεις, χωρίς να ζοριστείς.

Και κάνε και μια περιγραφή του χώρου, αποστάσεις μεχρι την οθόνη, διαστάσεις δωματίου
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Σκέψου πόσα μπορείς να διαθέσεις, χωρίς να ζοριστείς.

Και κάνε και μια περιγραφή του χώρου, αποστάσεις μεχρι την οθόνη, διαστάσεις δωματίου
Γύρω στα δυόμισι μέτρα η απόσταση από την τηλεόραση...Έτσι κι αλλιώς δε χρειάζεται να τα πάρω όλα μαζί.. μπορω νσ παεω το subwoofer ξεχωριστά και ισως ξεχωριστα μπροστά και πισω ηχεία. Θέλω να έχω μια ιδέα για να τα παρακολουθώ ...τι είναι τελικά το entry level ;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
Στο έγραψα.
Εισαγωγικά. Πολυ χαμηλής κατηγορίας.
Καθόρισε πρώτα το μπάτζετ. Κανε και χρονοδιάγραμμα.
Δεν έδωσες διαστάσεις δωματίου.
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Στο έγραψα.


Καθόρισε πρώτα το μπάτζετ. Κανε και χρονοδιάγραμμα.
Δεν έδωσες διαστάσεις δωματίου.
Σαλοκουζίνα είναι. .ενιαίος χώρος ..Ο χώρος της τηλεόρασης είναι περίπου 3Χ5 ..κάπου εκεί.. σου είπα..Κάτι αξιοπρεπές ..Όχι εξεζητημένο σίγουρα ..
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
Μείνε με αυτά που έχεις, δεν αλλάζεις κατηγορία με 500€, θα πετάξεις τα λεφτά σου άδικα.
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Μείνε με αυτά που έχεις, δεν αλλάζεις κατηγορία με 500€, θα πετάξεις τα λεφτά σου άδικα.
Μέχρι εκεί ...άλλωστε για ταινίες το χρησιμοποιώ ...Όχι για επαγγελματική χρήση..
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top