Μια απλή ερώτηση

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ρυθμίσεις κέρσορα, αλλαγή ταχύτητας.
Μπορεί να μη βρίσκεται μόνο στις γενικές ρυθμίσεις αλλά να υπάρχει εικονίδιο στο taskbar κάτω δεξιά.
Οκ, το βρηκα.Ευχαριστω πολυ !

τωρα παω ν' ασχοληθω με το τι θα φαμε σημερα ... το απογεμα θα 'χωμε δραματα ... :D
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Χαλοου φρεντς ,
μια μικρη βοηθεια - αμα γνωριζετε ...
στο φατσοβιβλιο δε μου βγαινιυν οι ενημερωσεις με μια συνεχη ροη (πως να το πω) - βγαινουν μια-μια ... πρεπει να πατω "αρχικη σελιδα" και παλι μου βγανει μια (1) καινουργια ...
το ιδιο συμβαινει ειτε επιλεξω "προσφατες" ειτε "κορυφαιες" ...
το 'χω "καρφιτσωμενο" αν σημαινει κατι αυτο ...

ηντα συμβαινει αραγε ?

να βαλω και μια φωτο απου ΄μαι στο κηπο μου - να καμω το ποστ μουλτιμιντια
IMG_20180810_084241.jpg

:D
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλησπερα αγαπητοι,

επανερχομαι με μια ακομα απορια ευθεως αναλογη του τεχνογνωσιακου μου επιπεδου ...
εχω ενα flac στο foobar και θελω να το καμω mp3 για να το βαλω στο κινητο να το γροικω ν' ανοιγει η καρδια μου.

-κανω δεξι κλικ στο κομματι οπως παιζει
- παω στο convert > quick convert
- επιλεγω mp3 (lame) 190 kbps v2
- πατω convert
και μου αναζητει ενα command line encoder

τι 'ν' αυτο ?

πως θα γενει η δουλεια ?

το κομματι ειναι αυτο (μηπως και με λυπηθειτε)

:(

ευχαριστω εκ των προτερων κι ευχομαι ο Θεος να σας 'ε' πεμπει χαρες στα σκελια σας ...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
1. Κατέβασε τον Lame με κλικ εδώ. Θα κατέβει ένα αρχείο zip, λογικά μέσα στο φάκελο των λήψεων.
2. Αποσυμπίεσε το αρχείο μέσα σε φάκελο, του οποίου το όνομα θα είναι προφανώς το κυρίως όνομα του αρχείου ( lame3.100 ).
3. Μετακίνησε ολόκληρο το φάκελο μέσα στο φάκελο C:\Program Files (x86) ή C:\Αρχεία Εφαρμογών (x86), αν έχεις ελληνικά windows 10). Επιβεβαίωσε την ενέργεια εφ' όσον σου ζητηθεί.
4. Μέσα από το παράθυρο διαλόγου που θα σου ανοίξει ο Foo, επίλεξε το αρχείο Lame.exe, που θα βρεις μέσα στο φάκελο που μόλις μετακίνησες μέσα στα αρχεία εφαρμογών, και πάτησε "Open" ή "Άνοιγμα", αν έχεις ελληνικά windows.

Σε περίπτωση που έχεις 32μπιτα windows, ο φάκελος προορισμού θα στερείται του προσφύματος (x86). Αυτό θα το κάνεις μια φορά, και από εκεί και μετά ο Foo θα θυμάται πού θα βρίσκει το lame.exe όταν του ξαναζητήσεις ανάλογη κωδικοποίηση.

LocateLame.jpg
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
1. Κατέβασε τον Lame με κλικ εδώ. Θα κατέβει ένα αρχείο zip, λογικά μέσα στο φάκελο των λήψεων.
2. Αποσυμπίεσε το αρχείο μέσα σε φάκελο, του οποίου το όνομα θα είναι προφανώς το κυρίως όνομα του αρχείου ( lame3.100 ).
3. Μετακίνησε ολόκληρο το φάκελο μέσα στο φάκελο C:\Program Files (x86) ή C:\Αρχεία Εφαρμογών (x86), αν έχεις ελληνικά windows 10). Επιβεβαίωσε την ενέργεια εφ' όσον σου ζητηθεί.
4. Μέσα από το παράθυρο διαλόγου που θα σου ανοίξει ο Foo, επίλεξε το αρχείο Lame.exe, που θα βρεις μέσα στο φάκελο που μόλις μετακίνησες μέσα στα αρχεία εφαρμογών, και πάτησε "Open" ή "Άνοιγμα", αν έχεις ελληνικά windows.

Σε περίπτωση που έχεις 32μπιτα windows, ο φάκελος προορισμού θα στερείται του προσφύματος (x86). Αυτό θα το κάνεις μια φορά, και από εκεί και μετά ο Foo θα θυμάται πού θα βρίσκει το lame.exe όταν του ξαναζητήσεις ανάλογη κωδικοποίηση.

View attachment 106633
Ευχαριστω Κωστα ,
θα το κοιταξω καθως πρεπει να λυθει διαπαντως αυτο το θεμα - απο αυριο ομως, καθως μ' εχει συνεπαρει ετερον ασμα ...
(full screen - full blast please)

στο μεταξυ ο σουπερμοντερατορας εξηγηθηκε ... ευχαριστω !
:drinks:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
1. Κατέβασε τον Lame με κλικ εδώ. Θα κατέβει ένα αρχείο zip, λογικά μέσα στο φάκελο των λήψεων.
2. Αποσυμπίεσε το αρχείο μέσα σε φάκελο, του οποίου το όνομα θα είναι προφανώς το κυρίως όνομα του αρχείου ( lame3.100 ).
3. Μετακίνησε ολόκληρο το φάκελο μέσα στο φάκελο C:\Program Files (x86) ή C:\Αρχεία Εφαρμογών (x86), αν έχεις ελληνικά windows 10). Επιβεβαίωσε την ενέργεια εφ' όσον σου ζητηθεί.
4. Μέσα από το παράθυρο διαλόγου που θα σου ανοίξει ο Foo, επίλεξε το αρχείο Lame.exe, που θα βρεις μέσα στο φάκελο που μόλις μετακίνησες μέσα στα αρχεία εφαρμογών, και πάτησε "Open" ή "Άνοιγμα", αν έχεις ελληνικά windows.

Σε περίπτωση που έχεις 32μπιτα windows, ο φάκελος προορισμού θα στερείται του προσφύματος (x86). Αυτό θα το κάνεις μια φορά, και από εκεί και μετά ο Foo θα θυμάται πού θα βρίσκει το lame.exe όταν του ξαναζητήσεις ανάλογη κωδικοποίηση.

View attachment 106633
Παει κι αυτο - λυθηκε διαπαντως !

μα τι υπεροχοι που ειστε ! σας ευχαριστω ολους !

fire.gif
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Να 'μαι παλι ,
ηκαμα τσι προαλλες κατι μεροκαματα και καταφερα να κρατησω ενα κατοσταρικο.
Προτου το ανακαλυψουνε οι αμαχοι και μου το καμουνε μπιμπιμπο και κρεμες νυχτος λεω ν' αγορασω ενα ρολογακι :).
Το θελω με δειχτες να μπορω να θωρω την ωρα χωρις γυαλια και να μπορω να πλυνω τα χερια μου χωρις να το βγανω.
Εχω βρει ετονε
CASIO G-Shock Black Rubber Strap GA-100MB-1AER
που 'χει και πολλα μπλιμπλικια και με κανει περιπετειωδη τυπο
και ετονε
CASIO Tough Solar Power Anadigi Multifunction Rubber Strap AD-S800WH-2A2VEF
απου 'χει και ηλιακη φορτιση και θα πουλω και μουρη στο χωριο.

Ηντα λετε ? Πχοιο να διαλεξω ?

κιαμμια αλλη προταση ?
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Είσαι πολύ κοντά σ' αυτό και αυτό. Εκτός αν αρχίσεις να παίρνεις αναφορά τάγματος αμάχων πέντε φορές τη μέρα και τους βάνεις να παίρνουν κι από 50 κάμψεις και κάνεις και το μεροκαματάκι συνήθεια, οπότενες μπορείς να φτάσεις σε κάποιο spring drive.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Είσαι πολύ κοντά σ' αυτό και αυτό. Εκτός αν αρχίσεις να παίρνεις αναφορά τάγματος αμάχων πέντε φορές τη μέρα και τους βάνεις να παίρνουν κι από 50 κάμψεις και κάνεις και το μεροκαματάκι συνήθεια, οπότενες μπορείς να φτάσεις σε κάποιο spring drive.
:roflmao:
Στην αδεια μου τα 'καμα τα μεροκαματα (γ@μ00 τη τυχη μου μεσα) :mad: οποτε εχω περιθωρια για σπαταλες ...
το λοιπον , τα "κοντινα" μου ,ειναι πολυ κυριλε - με τη καλη εννοια - αμα τα βαλω στη δουλεια θα χαλασουνε μονημερις.Το αλλο φαινεται καλο - αλλα με χαλα το χρυσο.
Ασε που αμα ειχα τοσανα λεφτα ηθελα να καμω ενα μηνα στο δυσκο και τα ρεστα πσηφιακες γκαζοντενεκες να ζμπρωξω τα γουφερ μου.:)

οσο για τσ' αμαχους ... αυτοι εσηκωσαν' επανασταση και κανουνε του κεφαλιου ντωνε , εμενα μου πεμπουνε το λογαριασμο μετα ... κλαψ (δις)
:drinks:
 




Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Άντε, καλοξόδευτο. Friss πήρες; Είπες θα έπαιρνες Casio... :p
:roflmao: στο καλο σου ... :thumbsup:

στο μεταξυ εχει "φαει" καμποσες κουτουλιες στη δουλεια - δε μιλαμε για τ' απορυπαντικα πιατων ρουχων ... Βραχος !!!
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
λεω να τα πεταξω ολα και να παρω αφτο ... ηντα λες ? :)
Έχει χερούλι και ροδάκια, όποτε θα το παίρνεις και στο χωράφι!
Φρόντισε μόνο να του βάλεις χάι φάι τουνινγκ ασφάλειες...!
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Θα δω ηντα θα 'ποκαμω , με προβληματιζουνε τα σπεκσσς ... παω μεχρι το "καλησπερα ..." να ξελαμπικαρει ο νους μου ...
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Να, εδω ξεσκονιζω τα ηχεια μου :D:D:D
σταθμες αναπαραγωγης σου λεει ο αλλος :D:D:D
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Αληθινό ξύλο ρίχνω στο τζάκι.

Τον έπιασες το συνειρμό, ε;
Αγαπητέ συμφορουμίτη, εβρίσκομαι εις την εφχάριστην θέσιν να σας διαβεβαιώσω ότι τα κσύλινα μάγουλα του Γιαμάχα είναι σαγμένα από ατόφχιο και αφθεντικό μασίφ κσύλο από δέντρα του δάσους. :dance2:

Ομιλούμε, δε, περί ενός μηχανήματος αρτιοτάτου τόσον από τεχνολογικής όσον και από αισθητικής πλεβράς το οποίον, όπως ορθότατα υποστηρίζει ο αγαπητός Δρ. Διαχύσιος, δεν θα ήτο παράταιρο εντός ενός ναού της καλαισθησίας όπως, λ.χ., ένα μουσείο!
Δε δυναμαι να σασε απαντησω εδα - γροικω το βασιλη τον ειδωλο και ειμαι σε σταση προσοχης !
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλησπερα και παλι αγαπητοι συμφορουμιτες,επανερχομαι με μια νεα απλη ερωτηση
τα κλεφτρονια παλιοτερα μου εκλεψαν τη προσοψη στο σιντιπλεϋερ του αμαξιου ,
ητο αυτο Sony CDX-GT420U
το υπολοιπο εχει μεινει στη θεση του βουβο ολο αυτο το καιρο.
Βρηκα διαδικτυακως ενα ιδιο σιντιπλεϋερ - αν βαλω τη προσοψη του στο δικο μου θα δουλεψει?
Ευχαριστω !
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
αχχχ ...
λοιπον , τι κανει εδω ο συμπαθης γεροντας ?
THE WHO (3).jpg

δηλαδη τι μηχανημα ειναι αυτο ? κοπης δισκων ?

οποιος βρει και ποιος ειναι ο συμπαθης γεροντας κερδιζει αργυρουν ωρολογιον - μη κλεψετε ομως ...
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.948
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top