Νέα Nvidia Shield (2019)

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Η αιώνια διαφωνία με τη γυναίκα μου.

Όχι, την πρώτη φορά δεν τα πλένω, κι ας είναι γνωστό το ποσό σιχασιάρης είμαι. Αρκεί βέβαια να είναι "του κουτιού", όχι ήδη δοκιμασμένα. Πάντα ζητάω να μου φέρουν κλειστή "συσκευασία".

Ο λόγος είναι ότι μου αρέσει πάρα πολύ η μυρωδιά του καινούργιου (ύφασμα, πλαστικίλα, επεξεργασία, κουτί).

Ακόμα και στο πλύσιμο θέλω απορρυπαντικά με ουδέτερες ή καθόλου μυρωδιές. Κάτι λεβάντες, λουλούδια, θάλασσες μού φέρνουν αηδία.
Μεγάλο λάθος αυτό, αλλά το δέχομαι σαν "κόλλημα"

Αν σκεφτείς τα Πακιστανάκια, Ινδάκια κτλ ξυπόλητα να συσκευαζουν τα ρουχα που μόλις αγόρασες
:p
 
Last edited:

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Μεγάλο λάθος αυτό, αλλά το δέχομαι σαν "κόλλημα"

Αν σκεφτείς τα Πακιστανάκια, Ινδάκια κτλ ξυπόλητα να συσκευαζουν τα ρουχα που μόλις αγόρασες
:p
Τι του είπες τώρα !;
Και αν φταρνίστηκε το Πακιστανάκι πάνω στο ρούχο ; :whistling:
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.389
Reaction score
93.967
θέλω απορρυπαντικά με ουδέτερες ή καθόλου μυρωδιές. Κάτι λεβάντες, λουλούδια, θάλασσες μού φέρνουν αηδία.
Όποιος δε μιλάει Ελληνικά και διαβάζει το θέμα Nvidia Shield με τη βοήθεια της Google,

πρέπει να την βρίζει για την λάθος μετάφραση! :biggrin:
 



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα σε όλους

Επειδή το XIAOMI MI BOX S δεν με καλύπτει πλήρως και με τρώει μια αναβάθμιση, σκεφτόμουν την αγορά του Shield. Όμως έχω ένα ενδοιασμό για το πόσο ακόμα θα είναι στην αγορά και αν θα βγει καινούργιο όπως επίσης πόσο μπορεί να κρατηθεί στην αγορά και να υποστηρίζει νέα φορμά σε σχέση με ένα HTPC. Μιλάμε καθαρά για μουσική και ταινίες. Η τηλεόραση μου είναι μια φθηνή 55αρα 4Κ Panasonic πάνω στην οποία θα συνδεθεί για εικόνα και ηχητικά θα συνδεθεί σε dac. Αναφέρομαι την Pro έκδοση του Shield και όχι στην απλή. Αναμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σας.

Σας ευχαριστώ,
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Καλησπέρα σε όλους

Επειδή το XIAOMI MI BOX S δεν με καλύπτει πλήρως και με τρώει μια αναβάθμιση, σκεφτόμουν την αγορά του Shield. Όμως έχω ένα ενδοιασμό για το πόσο ακόμα θα είναι στην αγορά και αν θα βγει καινούργιο όπως επίσης πόσο μπορεί να κρατηθεί στην αγορά και να υποστηρίζει νέα φορμά σε σχέση με ένα HTPC. Μιλάμε καθαρά για μουσική και ταινίες. Η τηλεόραση μου είναι μια φθηνή 55αρα 4Κ Panasonic πάνω στην οποία θα συνδεθεί για εικόνα και ηχητικά θα συνδεθεί σε dac. Αναφέρομαι την Pro έκδοση του Shield και όχι στην απλή. Αναμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σας.

Σας ευχαριστώ,
Αυτή τη στιγμή παίζει σχεδόν τα πάντα και δεν προβλέπεται να κυκλοφορήσει νέα έκδοση άμεσα. Από αυτή την άποψη δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει. Ένα ισχυρό HTPC πάντα θα είναι πιο ευέλικτο, γιατί έχει περισσότερη επεξεργαστική ισχύ για post processing, για να υποστηρίξει νέα codecs με software decoding, κλπ.
Πάντως με τη διαφορά χρημάτων PC/shield μπορείς πάντα να έχεις ένα επίκαιρο shield, οπότε δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα.
 


Μηνύματα
625
Reaction score
577
Με την αποφαση της nvidia να προσπερασει το android 10 (και μαλλον και το 11) για μενα ειναι προφανες οτι θα παει κατευθειαν στο 12 οποτε και θα δουμε νεα συσκευη σε καναδυο χρονια.
Παρτε τα αν τα βρειτε σε τιμη ευκαιριας
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Καλησπέρα σε όλους

Επειδή το XIAOMI MI BOX S δεν με καλύπτει πλήρως και με τρώει μια αναβάθμιση, σκεφτόμουν την αγορά του Shield. Όμως έχω ένα ενδοιασμό για το πόσο ακόμα θα είναι στην αγορά και αν θα βγει καινούργιο όπως επίσης πόσο μπορεί να κρατηθεί στην αγορά και να υποστηρίζει νέα φορμά σε σχέση με ένα HTPC. Μιλάμε καθαρά για μουσική και ταινίες. Η τηλεόραση μου είναι μια φθηνή 55αρα 4Κ Panasonic πάνω στην οποία θα συνδεθεί για εικόνα και ηχητικά θα συνδεθεί σε dac. Αναφέρομαι την Pro έκδοση του Shield και όχι στην απλή. Αναμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σας.

Σας ευχαριστώ,
Δεν υπάρχει λόγος "ψηρίζεις τη μαϊμού" για 200 ευρώ δεν ξέρω πόσο κάνει.
Τες πα, για τα λεφτά του ε'ιναι τέλειο :p
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
Η δική μου κοσμοθεωρία είναι να είμαι ευχαριστημένος με την αγορά τη στιγμή που την κάνω. Εάν αύριο βγει το καινούργιο ή καμία καλύτερη προσφορά, τόσο το καλύτερο για τους επόμενους, αλλά (πλέον) δεν με πειράζει :).
Εάν θεωρείς ότι στους επόμενους 6 μήνες θα το αξιοποιήσεις, πάρε ένα 2019 και ευχαριστήσου το.
Αξιοποιώ αυτό που έχω τώρα (Mede8er) με μόνο θέμα την μη εμφάνιση υπότιτλων κατά την αναπαραγωγή ταινιών από το NAS. Σε αυτό το thread ειπώθηκε ότι το Shield δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα με το Mede8er ίσως να έχει λύση, χρησιμοποιώντας Samba, απλώς δεν βρήκα χρόνο να κάνω τη σχετική δοκιμή ακόμα. Επομένως, δεν "επείγομαι" για την αλλαγή του Mede8er, απλώς σε περίπτωση που δεν πετύχει η δοκιμή, ήθελα να ξέρω τις επιλογές μου και το Shield είναι μία από αυτές (αν όχι η μόνη).
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Λοιπόν μόλις ήρθε. Μπορώ να πω ότι η εικόνα ειναι πολύ ανώτερη απο το xiaomi box mi s. Απο ταχύτητα δεν το συζητάω απλά δεν κολλάει. Μακάρι να μπορούσα να ακούσω και dolby atmos αλλά δεν έχω εξοπλισμό για αυτό. Τρομερό μηχανάκι αν και στην αρχή μόλις το είδα λέω τι είναι τούτο. Στις φωτο μου φαίνοταν μεγαλύτερο. Πολύ καλή κατασκευή πάντως και πολύ καλά fine tuned το λειτουργικό σε σχέση με το xiaomi box που είναι πολύ πιο γυμνό σε features λογικά λόγω περιορισμών του hardware.
 




Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Ρωτάω γιατί θέλω κάτι , να τα κάνει όλα , εκτός του dune που έχω το οποίο είναι παλιό.
Αν μπορεί να παίζει netflix που παίζει , tidal που δεν ξέρω, και διάφορα άλλα , γλυτώνω playstation , laptop, ίσως και κάτι ακόμα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.664
Όλα τα κάνει όλα τα παίζει, dolby άτμος σε σποτιφαι και τινταλ, φυσικά και στο νετφλιξ, τα πάντα όλα τα παίζει πλήρως και σωστά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top