Νέος Πολυκάναλος

rose.athens

Super Moderator
Super Moderator
Reaction score
50.562
Αν θέλετε οργανώστε ένα συγκριτικό με 3-4 επεξεργαστές (εγώ βάζω Emotiva/ Dirac), BBQ και μπύρες με χερούλι, ένα ολοκληρο ΣΚ να μετράμε, να τρώμε και να πίνουμε.
ACA με χερούλι. :tongue: :roflmao:

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Reaction score
5.337
Αν και η κουβέντα είναι καθαρά θεωρητική, δε νομίζω ούτε ότι οι κλασσικές μετρήσεις θα δείξουν διαφορές άξιες λόγου ούτε ότι είναι αρκετές. Έστω ότι πάρουμε δύο λίγο διαφορετικά impulse responses, που και τα δύο θα είναι καλύτερα από το impulse χωρίς διόρθωση...δύσκολο να πει κανείς ποιό είναι καλύτερο. Απόκριση πλάτους και φάσης, ΟΚ, κάποιο μπορεί να διορθώνει πιο κοντά στο φλάτ...so what? Παραμόρφωση δεν πρέπει να εισάγει κανένα λογισμικό, εκτός αν είναι ...χαλασμένο;-) Και πως θα δούμε αν κάποιο από τα λογισμικά εισάγει έντονο ringing; Με ποιά μέτρηση; Σίγουρα όχι μέτρηση ηχείων με UMIK-1!

Χρειάζεται Σταματάκος πάραυτα και αν βγάλει άκρη και αυτός.

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Reaction score
43.916
Αν και η κουβέντα είναι καθαρά θεωρητική, δε νομίζω ούτε ότι οι κλασσικές μετρήσεις θα δείξουν διαφορές άξιες λόγου ούτε ότι είναι αρκετές
Νομίζω το αντίθετο ισχύει.
Θα φανούν μεγάλες διαφορές, και θα είναι αρκετές. ;)

Μέχρι και το ρινγκινκ θα φανεί στο thd ψηλά, εκεί το περιμένεις.

Η φάση στα σημεία κρος είναι σημαντική και εκεί θα πρέπει να εστιάσεις στο ανάλογο σχεδιάγραμμα.

Ομοίως η απόκριση πλάτους, αν τα κάνει μαντάρα, θα είναι κει.

Και στο ιμπαλς οι διαφορές μια χαρά αξιολογούνται.

Αισιοδοξία θέλει και χρόνο και όρεξη να ασχολείσαι με μικρόφωνο.

Εγώ λόγου χάριν, σήμερα έκλεισα 8-ωρο ενασχόλησης με μετρήσεις. Νομίζεις τζάμπα; Ειλικρινά όχι. ;)

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
150.967
Members
34.325
Νεότερο μέλος
mariosv