Περί οθόνης

Μηνύματα
941
Reaction score
205
καλησπερα δεν ξερω αν ειναι σωστα εδω που ρωταω
Θα ηθελα την βοηθεια σας για το αν χρειαζεται ξανα βαψιμο στον τοιχο που προβαλω στο homecinema .
O τοιχος ειναι γυψοσανιδα και ειναι απλα βαμενος σε ουδετερο ασπρο χρωμα . οι διαστασεις της επιφανεις προβολης ειναι περιπου 120 ιντσες. και γυρω απο την οθονη ειναι βαμενο μαυρο.

Το προβλημα ειναι οτι σε 1-2 σημεια στον τοιχο οταν προβαλω ταινιες στις φωτεινες σκηνες κυριως σε ασπρο χρωμα φαινεται εκει σαν να γυαλιζει.

Σας στελνω και φωτογραφιες οσο μπορειτε να δειτε. την γυψοσανιδα την εβαψε ο μπογιατζης οταν φτιαχναμε το σπιτι με ρολο και με δικες μου οδηγιες τοτε που δεν γνωριζα και πολλα πολλα. Αυτο που του ειχα ζητησει ειναι να ειναι οσο πιο λεια η επιφανεια γινεται... αλλα και παλι θα δειτε πως απο παρα πολυ κοντα φαινονται πολυμικρα μικρα γρουμπαλακια που αφηνει το ρολο οπως βαφει. ο μπογιατζης μου ειπε οτι ετσι ειναι το φυσιολογικο και δεν μπορει να γινει ποτε 100% τελειως λειο. Δεν ξερω αν οντως ειναι ετσι.

τωρα εσεις τι μου πρωτεινετε να κανω?









 




Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
επειδη παλι θαχεις θεματα με τις μπογιες .....
....προτεινω να παρεις απο εδω μια σταθερη στο μεγεθος που θες
 

Μηνύματα
304
Reaction score
247
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε μια φτηνή, χωρίς πολλές απαιτήσεις, χειροκίνητη οθόνη 150+ ίντσες? Καινούργια ή μεταχειρισμένη...
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε μια φτηνή, χωρίς πολλές απαιτήσεις, χειροκίνητη οθόνη 150+ ίντσες? Καινούργια ή μεταχειρισμένη...
Πολλές ίντσες για χειροκίνητη. Γενικά πολλές ίντσες για οθόνη που μαζεύει.
[DOUBLEPOST=1529677142][/DOUBLEPOST]H elite νομίζω έχει.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
247
Πολλές ίντσες για χειροκίνητη. Γενικά πολλές ίντσες για οθόνη που μαζεύει.
[DOUBLEPOST=1529677142][/DOUBLEPOST]H elite νομίζω έχει.
Βρίσκω μόνο μία ηλεκτρική 150’´´ της Elite, στα 1050€. Μάλλον δύσκολο να βρεθεί χειροκίνητη γύρω στα 200€, στις ίντσες αυτές.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Αν το καλοσκεφτείς μιλάμε για ένα πλάτος 3,8 μέτρα, δηλαδή η βέργα είναι 4 περίπου! Χειροκίνητη δε μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα. Ακόμα κι αν υπάρξει πόσο θα αντέξει;
 

Μηνύματα
304
Reaction score
247
Αν το καλοσκεφτείς μιλάμε για ένα πλάτος 3,8 μέτρα, δηλαδή η βέργα είναι 4 περίπου! Χειροκίνητη δε μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα. Ακόμα κι αν υπάρξει πόσο θα αντέξει;
Έχεις δίκιο. Ίσως γι αυτό δεν βρίσκω. Μάλλον δεν υπάρχουν χειροκίνητες ή απλά δεν έχουν ζήτηση
 


Μηνύματα
19
Reaction score
0
Καλησπερα παιδια.

Πως σας φαινεται αυτος ο κινεζος?

http://s.aliexpress.com/YNjiia67

Οι 100 ιντσες που με ενδιαφερουν στα 721 ευρω.

Ξερετε τι παιζει με τελωνια και επιπλεον φορους?
 










Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top