Ποδήλατο



Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Βγήκα.... Όλα καλά
Όσο απλώνω τα 105 κιλά μου πάνω στο ποδήλατο, νομίζω πως πρέπει να πάω 1cm τη σέλα πίσω και να πάρω 2 πόντους μεγαλύτερο λαιμό από τον εννιαρι που έχω τώρα.
20201206_102856.jpg
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Βγήκα.... Όλα καλά
Όσο απλώνω τα 105 κιλά μου πάνω στο ποδήλατο, νομίζω πως πρέπει να πάω 1cm τη σέλα πίσω και να πάρω 2 πόντους μεγαλύτερο λαιμό από τον εννιαρι που έχω τώρα.
Τη σέλα Μήτσου δεν της αλλάζουμε θέση σύμφωνα με τη διάθεση, είναι πολύ συγκεκριμένη η θέση της.
Λαιμό έχω 11άρι της ritchey που κάθεται
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Τη σέλα Μήτσου δεν της αλλάζουμε θέση σύμφωνα με τη διάθεση, είναι πολύ συγκεκριμένη η θέση της.
Λαιμό έχω 11άρι της ritchey που κάθεται
Ναι μανούλα μου έχεις δίκιο. Απλά έγραψα ότι ένιωσα. Και μη νομίζεις, στο περίπου την έχω βάλει....
Όσο για το λαιμό, αν ο φιστερ το επιβεβαιώσει στον αγοράζω!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Το Ένιωσες επειδή στριμωχνεσαι μπροστά και αυτό σε σπρώχνει προς τα πίσω.
Όσο για τις ρυθμίσεις γενικότερα, άπαξ και αλλάξει κάτι πάνω στο θκόμ σύνολο, έστω και 1mm κατευθείαν το παίρνω χαμπάρι.
Πρέπει όλα να είναι με μεγάλη ακρίβεια εκεί που πρέπει, αλλιώς δεν μπορώ να βολευτώ... ούτε η δύναμη που βάζω είναι αποδοτική.

Πέραν τις ρυθμίσεις που θα κάνεις στο φιστινκ μπορείς και υπάρχει πάντα μια μικρή ανοχή στις ρυθμίσεις ώστε να βολευτείς απόλυτα.
Μετά από κάθε προπόνηση και εφόσον το σώμα στρώνει μπορείς να αλλάξεις ελάχιστα κάτι που νομίζεις ότι πρέπει.
Όταν τα βρεις όλα με ακρίβεια χιλιοστού μαρκάρεις με ένα μαρκαδόρο τα πάντα ώστε μη χαθούν οι ρυθμίσεις.
Αυτό έχω κάνει εγώ
 

Μηνύματα
782
Reaction score
990
Σημερα η μερα ηταν καταπληκτικη.
Η παρεα αποφασισε βολτα προς ραφηνα.
Ειχαμε απροοπτο ενα σκασμενο λαστιχο στο Πικερμι.
Screenshot_20201206-154005_Strava.jpg


Συνεχεια προς ραφηνα, λουτσα καφεδακι και επιστροφη.
Screenshot_20201206-153926_Strava.jpg


20201206_122636.jpg


Ωραια διαδρομη, η χαρα της κουρσας.
 





Μηνύματα
19.333
Reaction score
13.549
Αν δεν διευκρινίζεται ότι πρόκειται για ζευγάρι, εννοεί ένα λάστιχο. Συχνά μπορείς όμως να βρεις προσφορές για ζευγάρι...
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Παιδες η τιμη του gatorskin που βλεπω στα 30 ευρω περιπου, αφορα το 1 λαστιχο;

Εδώ εισαι. Γιατί gatorskin όμως? Αυτό είναι για θρεμενους αναβάτες!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Κοιτούσα τα δεδομένα από τη χθεσινή προπόνηση, σκαλωσα σε αυτό...
IMG_20201206_185841.jpg



Δίσκο δεν κατέβασα σχεδόν ποτέ, μόνο στο τέλος που έχω να ανέβω τον απόλυτο Γολγοθά για σπίτι.
 


Μηνύματα
782
Reaction score
990
Μας πετσοκοψες

Εδώ εισαι. Γιατί gatorskin όμως? Αυτό είναι για θρεμενους αναβάτες!
Διαβαζω ειναι πολυ ανθεκτικα και δεν τρυπανε συχνα..
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Αεί παράτα μας ρε Μπρετσο παίζεις με τον πόνο μας ασουμε.....
Uphill λέει 35 χιλιομετρα/ώρα... Εγω σε αυτή την ταχύτητα έχω αρχίσει τα φρενα...
Να ξέρς πως δάκρυσα από τα γέλια :roflmao: :cry:, βασικά δεν είχα ανοίξει ποτέ αυτή τη παράμετρο και έπαθα και εγώ ένα μικρό σοκ!!
Μπάμιες Μήτσου, μπάμιες να τρώς... 🤣
 

Μηνύματα
19.333
Reaction score
13.549
Μας πετσοκοψες

Διαβαζω ειναι πολυ ανθεκτικα και δεν τρυπανε συχνα..
Για χειμώνα ειδικά που οι δρόμοι γεμίζουν εύκολα με οτιδήποτε κακό για τα λάστιχα, είναι ό,τι πρέπει... πριν μερικές ημέρες ανακάλυψα ένα σκίσιμο στο πίσω GP5000, πιθανόν από πέτρα στους ωραίους και απόλυτα (αν)ομαλους δρόμους που πηγαίνω... Δεν το άλλαξα ακόμα, πιθανόν να βάλω πάλι το gatorskin όμως που έχω εφεδρικό για τον χειμώνα (και για να το βάζω στο trainer επίσης, όταν βρέχει συνέχεια).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Σώτο σκίζει πολύ δύσκολα το 5000, σίγουρα αυτό που πάτησες ήταν κάτι πολύ αιχμηρό και όχι πέτρα.
Αν ήταν άλλο ελαστικό θα σε είχε αφήσει κιόλας
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top