Ποδήλατο

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
Πας σε 25mm μέχρι το πολύ 28mm, ανάλογα και τα περιθώρια σε ψαλίδι και πιρούνι.
Το 25mm θα είσαι μια χαρά όμως, άμα έχς 23mm σε αυτές τις διαστάσεις χάνεις σε πολλά στη αίσθηση, ποιότητα κύλισης και ασφάλεια
Αυτές είναι οι διαστάσεις της ζάντας, σωστά. Το εσωτερικό (σαμπρέλα) είναι ή 25mm ή 23mm. Ξέρω σίγουρα ότι έχω ένα spare στα 25mm, στην αποθήκη, οπότε πολύ πιθανόν κι αυτά που έχω "φορεμένα" να είναι 25mm. Για να το διαπιστώσω, θα πρέπει να "ξηλώσω" το εξωτερικό λάστιχο και τώρα δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση. Όταν θα ψωνίσω, θα πάρω και δύο σαμπρέλες που προτείνεις.
Καλά αρέ, δεν θυμάσαι τι διαστάσεις ελαστικό φοράς?
Αυτά είναι όπως τα βρακιά, ξέρς πριν ψωνίσεις τι νούμερο φοράς, δεν πας στο δοκιμαστηριο και τα φοράς για να δεις πχιο σε κάνει... :tongue:
:roflmao: :roflmao: :roflmao:
Που λες δεν επικεντρωνομαι στο βρεγμένο, είναι καθαρά λειτουργικό το θέμα, έτσι και χάσει το Rim surface (που λέμε και στο χωριόμ) τη αγριάδα και τα τακάκια δεν έχουν τη τριβή που πρέπει θα τσιριζουν και ενίοτε βγάζουν κραδασμούς.
Γιαυτό το μαλακό (μαύρο) της swiss stop δλέυει καλύτερα σε αυτές τις περιπτώσεις, δεν Τρώγεται, δεν αναπτύσσει θερμοκρασίες έχοντας πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
Το blue dark που είναι ελάχιστα πχιο σκληρό θα δαγκώνει καλύτερα στο καινούριο Rim surface (που λέμε και στο χωριόμ, ξανά λέγω :biggrin:) με νορμάλ φθορά και γενικότερα προτείνεται ως καλύτερο στα Λονδίνα που πεταλάν περισσότερο στα βρεγμένα
Άρα, θα πάρω το μαύρο, όχι το blue black. Έκλεισε.:thumbsup:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Αυτές είναι οι διαστάσεις της ζάντας, σωστά.

Ένα 23mm ελαστικό κάθεται ταμάμ σε εσωτερικό 15mm, είναι όμως ξεπερασμένη διάσταση και πλέον δεν πωλούνται τέτχιες ζάντες.
Εσύ είπες ότι έχς τους παραπάν τροχούς που έχουν εσωτερική ζάντας 17mm, άρα πας σε 25άρι λάστιχο.
Οι road σαμπρέλες της conti παίζουν σε μια επίσημη διάσταση 18-25mm, ανεπίσημα μπορούν να καλύψουν έως 28mm ελαστικό.

Εδώ μια εικόνα για το πως κάθεται αλλά και πως συμπεριφερεται το ιδγιο σε διαστάσεις ελαστικό σε μια στενή ζάντα (15mm) και αντίστοιχα σε μια πχιο φαρδιά ζάντα 17 έως 19mm που παίζει στα road bike
1.0-wheel-upgrade-01_2c09c0ee-297a-4360-a216-9fc931130bc6_2048x2048.jpg
 
Last edited:


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Καλά αρέ, δεν θυμάσαι τι διαστάσεις ελαστικό φοράς?
Γιατί να το θυμάται;
Το μπροστά είναι ξεχασμένο στο πιρούνι και τη βάση , πίσω έχει προπονητήριο.
Μια φορά στο τόσο που βγαίνει στο δρόμο έχουν σβήσει τα γράμματα από την πολυκαιρία
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
Να θυμίσω στον αγαπητό @pankrok ότι δεν έχω trainer, έχω roller. :)

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχω δύο ζευγάρια τροχών, ένα αποκλειστικά για τις προπονήσεις κι ένα για ποδηλασίες δρόμου.

Αυτά. :)
 


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Κάποια στιγμή παίζει για κάνα διλεπτο στα 300 με 650 w ασταμάτητα, λογικά το πάει και ανάποδα το δρομολόγιο ασαλιωτος ο μαύρος σαφας
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Πόσοι παρατήρησαν πως μόλις έφτασαν κάτ έκλεισαν τη εγγραφή και οι δγιό?
Όλα για τα κομ γίνονται καλέ!
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Δεν τα ανοιγουμε καν αυτά τα βιντεα
Δε θα έπρεπε καν να είναι ελεύθερα στο ίντερνετ χωρίς καμία επισήμανση. Είναι τρομερά επικίνδυνο αυτό που κάνει, οκ αυτός μπορεί να το κάνει και μαγκιά του ως ένα σημείο αλλά όταν προβάλλεται με αυτόν τον τρόπο δε θέλει πολύ κάποιος να προσπαθήσει να τον μιμηθεί.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Κούρσα εκτός των άλλων σημαίνει και ταχύτητα, σημαίνει εξέλιξη της τεχνικής, του ελέγχου.
Έτσι και μπλέξεις μοιραία θα βρεθείς αντιμέτωπος με όλα τα παραπάνω, αλλιώς μπορείς να πάρεις μια ωραιότατη γκαραντάνα με καλαθάκι στο τιμόνι, σχάρα με βαλίτσες για τα καθημερινά ψώνια και μπουκάλια ενυδάτωσης με το λογότυπο πάν hello kitty :roflmao:
αρχείο λήψης.png
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Θα πάθαινα συγκοπή στο πρώτο χιλιόμετρο.
Μαζεύτηκαν όλα τα πιστόλια της Αυστραλίας, φώναξαν και τον Caleb Ewan (αυτόν τον άσχετο που σηκώθηκε να σπριντάρει στο περισυνό TDF από τα 68χιλ/ώρα και το πήρε με 73χιλ/ώρα) και πατάγανε σαν μουρλές. Σημειώνουμε πριν δούμε ότι ο Κάλεμπ ξέχασε να φορτίσει την ηλεκτρονική και του είχε κολλήσει στο 54/16 σε όλο το βίνδεο:


Αυτός εδώ είναι:

 



Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Το ερωτεύθηκα όταν το είδα Χρήστο! Για ένα Scott πήγαινα αρχικά, αλλά με κέρδισε αυτό (έχοντας βέβαια και την εμπειρία ενός ακόμα Cube). 8-)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
Μαζεύτηκαν όλα τα πιστόλια της Αυστραλίας, φώναξαν και τον Caleb Ewan (αυτόν τον άσχετο που σηκώθηκε να σπριντάρει στο περισυνό TDF από τα 68χιλ/ώρα και το πήρε με 73χιλ/ώρα) και πατάγανε σαν μουρλές. Σημειώνουμε πριν δούμε ότι ο Κάλεμπ ξέχασε να φορτίσει την ηλεκτρονική και του είχε κολλήσει στο 54/16 σε όλο το βίνδεο:


Αυτός εδώ είναι:

Τα έβαλα στη λίστα "watch later". Να πάρω τα χάπια μου και μετά. :roflmao:
Με γεια, Σώτο, καλές βόλτες!

Σε άλλα νέα: Μάλλον χάλασε το roller μου... Θα το εξακριβώσω 100% αύριο, αλλά οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ μου. Γαμώτο...
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Nντίπ χάρτινο το tarmac sl7, το ξέραμε καιρό, να και η απόδειξη



Καλά τώρα, αυτό το σπάσιμο δεν δικαιολογείται... αν δεν ήταν χάρτινο το sl7! :gamer:

Μια και το έφερε η κουβέντα, κι η δικιά μου πρώτη και μοναδική πτώση με το Agree, λίγους μήνες μετά την αγορά του, 3 Δεκεμβρίου 2017....

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top