Ποδήλατο


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
τι δεν πήγες βόλτα ακόμα;
Βασικά πάει στον @Diylover αυτό: ΑΛΛΗ 1 μέρα μόνο για τα τελικά σφιξίματα με το ροπόκλειδο ΑΡΓΑ ΑΡΓΑ και προσεκτικά... συντομη βόλτα και ξανά σφίξιμο... οπότε την άλλη εβδομάδα βόλτα
Κλείνοντας για σήμερα το ποδήλατο δεν εχει καμία σχέση από κοντά με το άλλο οι φώτο το αδικούν. Αφού το κοιτάζω και σκέφτομαι αν δεν ημουν γυαλιστερός πως θα έβγαινα εξω με αυτό το τούμπανο
 




Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
ρε Σακ είσαι μερακλής ναούμ , ίνδαλμα.

καλά τούνο το βούδι δεν έχει μάθει οτι το powerslide δεν είναι το γλίστρημα με το φρένο αλλά κατά την επιτάχυνση;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Αφού δεν τα κατέεις τα βλαχο-αυστραλέζιλα αρέ!!

Με το όρο powerslide εννοεί γλίστρημα από τη δύναμη των φρένων.
Έχει λυσσάξει ο συγκεκριμένος για τους δίσκους στα road bikes, είναι χειρότερος και από εμένα.
Τον παρακολουθώ γιατί έχει πολύ πλάκα
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
powerslide είναι μόνο κατά την επιτάχυνση τέλος, δε θα μας αλλάξει ορολογίες ο νταουναντερ και ο λουκατδις λουκατδις
λύσσα κακιά η αυστραλέζα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Τώρα τι powerslide μπορείς να έχεις πάνω σε ποδήλατο?
Αυτά δεν γίνονται ούτε άμα φάει κανείς τις καλύτερες μπάμιες του κόζμου :lolsign:
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
στο νερό μόνο , αλλά όπως λες powerslide σε ποδήλατο είναι ανέκδοτο , είναι όρος κλεμμένος από τις μηχανές και τα αυτοκίνητα και απλά το καγκουρό δεν ήξερε πως αλλιώς να το εκφράσει λουκατδιςλουκατδις
και μόνο για αυτό θα πάω να αγοράσω δισκόφρενα για σπάσιμο
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Σώτο τον κάνω πολύ χαβά. Τον παρακολουθώ πάρα πολλά χρόνια, είναι ντίπ ρόδα, τσάντα και κοπάνα
 

Μηνύματα
18.933
Reaction score
13.306
Τον έχεις δει πώς ήταν όταν έτρωγε μόνο... μπανάνες (vegan και έτσι) ; Κάποια στιγμή φαίνεται ανακάλυψε κι άλλα "καλά" (αν και δεν το παραδέχεται βέβαια, είναι η "δίαιτα" που κάνει μόνο... ) :roflmao: :p

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ναι Σώτο το ξέρω. Δεν δίνω καμιά σημασία σε αυτά που λέει, επίσης ένας άλλος λόγος που τον γουστάρω είναι επειδή είναι αντιγυαλιστερός, έχουμε γενικά πολλά κοινά...

Άλλη μια νορμάλ προπόνηση για εμένα, πολύ δυνατή γενικώς.
Με ρωτάνε στο στράβα πως το καταφέρνω αυτό χωρίς αποκατάσταση, τους λέω για τις μπάμιες και δεν με πιστεύουν.
Μήπως να τους δώσω τη διπλανή ενότητα εδώ στο φόρουμ :roflmao:

IMG_20220526_204430.jpg
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
ρε Σακ είσαι μερακλής ναούμ , ίνδαλμα.
Ω να σουγαμ... πηγαινα γυρευοντας ο μαλάκας... (και δεν κάναμε ούτε 10 λαικ να πεις...). Counter attack:
9634347578988792511.jpg

photo-3.jpg

skorda-1.jpg

20111018-150613.jpg

Συνέχεια από βδομάδα δεν παιζουμε με αυτά...

20220526_203650.jpg
 
Last edited:


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Εγώ φταίω ρε που σε εδωκα φωτογραφίες με παστέλι γυαλιστερές
Αν τέτοιος είσαι και εσύ και ο άλλος και άλλος
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Κάτι όχι καλό συμβαίνει εδώ...
Το τελευταίο καιρό η hammerhead είχε αρχίσει να παίρνει κεφάλι στα gps ποδηλάτου, ίσως σε κάποιους αυτό δεν άρεσε...
Θκιάμ εκτίμηση

 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Ανέβηκα το πρωί να κάνω προπόνηση και κάτι δεν μου άρεσε με την ελαστικότητα του πλαισίου. Κατεβαίνω, ψάχνω και ανακαλύπτω ρωγμή στο πίσω δεξί seat stay... Αρχίζει νέα περιπέτεια. :biggrin:

View attachment 251367
Σημερινή ενημέρωση:

Με πήραν τηλέφωνο από το Cyclist. Η TREK αναγνώρισε τη ζημιά και ενεργοποίησε την εγγύηση. Μου δόθηκαν δύο επιλογές:

* Αντικατάσταση του σκελετού με αντίστοιχο του 22.
* Πίστωση ~2800€ για να πάρω ό,τι άλλο θέλω.

Ο σκελετός έχει παράδοση μετά τον Αύγουστο, όπως μου είπαν, κι εγώ τους απάντησα ότι βιάζομαι οπότε πρέπει να βρουν άλλη λύση. :biggrin:

Ο Δημήτρης (υπεύθυνος στο Cyclist) μου είπε ότι σε αυτά τα χρήματα παίρνω ολόκληρο ποδήλατο του 2022 και έψαξε αμέσως από αυτά που περιμένουν στο νούμερο μου (58) και δεν είναι κλεισμένα. Βρήκε μόνο ένα που είναι 50/50 ελεύθερο (θα μου πει σε λίγες μέρες), το Émonda SL 5 Disc σε γκρι χρώμα με την 105 (είχα Ultegra αλλά η τελευταία 105 είναι πολύ καλύτερη). Θα δώσω περίπου 300€ έξτρα, σχεδόν τίποτα.

Φυσικά θα περιμένω πριν χαρώ γιατί όπως έγραψα οι πιθανότητες να το πάρω είναι 50%. Όπως και να 'χει όμως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αντιμετώπιση και τις επιλογές, όποιο κι αν είναι το ποδήλατο που θα έχω.

Μπράβο στην TREK και στο Cyclist που χειρίστηκαν άψογα το θέμα. :thumbsup:

image.png
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Το Εμόντα είναι εργαλείο σοβαρό Αλεξ, πάμε πάρνηθα να ρίξουμε τους χρόνους!!
Το έχει απίστευτα με τις ανηφόρες.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top