Ποδήλατο



Μηνύματα
14.822
Reaction score
20.313
Τι α το καω α;
Αφού το μαμά εντατηρι δλεευει
Άσε που προσθέτει βάρος
Άσε που έτσι και αλλιώς ο πλαστικός εντατηρας είναι αυτός που δεν παίρνει το ζόρια οπότε θα πρέπει να πάει εκδρομή , αλλά τι να βάλεις στη θέση του μετά
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Και ο κουφιος σωλήνας που πάνω του βιδώνει ο λαιμός?


Σε αυτή τη μυτούλα έπεσε πολύ κλάμα, πρώτη φορά το πήγα ανάποδα το πλακωτό.
Τα φορτηγά από το λατομείο τον έχουν σπάσει το δρόμο σε πολλά σημεία, παντού κάτω έχει ψιλό χαλίκι, στη μύτη αυτή είναι μια αρχικά δυνατη κλίση 20% και στο καπάκι μια φουρκέτα με τη ίδια κλίση.
Ο τροχός πίσω έγραφε και είχα μείνει στο τόπο, με τα χίλια ζόρια ανέβηκα...
IMG_20220528_173730.jpg

IMG_20220528_173631.jpg
IMG_20220528_173655.jpg
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
με παντελή απουσία διαφήμισης

μα πραγματικά μόνο από τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις το κατάλαβα και περνάω κάθε μέρα από τη διαδρομή , μια αφίσα ένα πανό κάτι τεσπα να το διαφημίζει;
μήτσου πάμε; έτσι για το χαβαλέ
Πήγες; Πως ήταν;
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Πήγα κι εγώ. Το πιο ενδιαφέρον ήταν ένας που σαβουριάστηκε μπροστά μου, κατά τα άλλα θα ήταν πολύ βαρετά. Βρήκα βέβαια και αρκετούς φίλους και μιλήσαμε και πέρασε η ώρα. Πήρα και μία μπλουζίτσα δώρο από τη ΔΕΗ.
 

Μηνύματα
14.822
Reaction score
20.313
Πλάκα είχε , εγώ χάρηκα το ότι κυκλοφόρησα κέντρο με ακουστικά και μουσική κάτι που δεν κάνω ποτέ στο καθημερινό.
Στην πλατεία δεν έκατσα γιατί έπρεπε να φύγω γρήγορα οπότε δεν πήρα τίποτα από σουβενιγγγ.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
Ο Van der Poel είναι μέσα στους πιο δημοφιλείς ποδηλάτες. Στα ανηφορικά κομμάτια του Γύρου Ιταλίας που λόγω σωματότυπου έμενε πίσω και απλά έπρεπε να τερματίσει μέσα στο χρονικό όριο, έβρισκε χρόνο να "παίξει" με τους θαυμαστές του.


 



Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Κάνοντας τη σημερινή βόλτα μου, πια έχω τις αισθήσεις γενικά οξυμένες για οτιδήποτε περίεργο και σήμερα καμια 10ρια χιλιόμετρα που ξεκίνησα, κατάλαβα κάτι περίεργο και ανεπαίσθητο, ένα μικρόσυντονισμο.

Κοίταξα τσέκαρα, καλά τα είδα, το λιοπύρι δεν βοηθούσε. Κάποια στιγμή ανεβαίνω μια καλή ανηφόρα (150υψ. 3,5 χιλ.) χωρίς θέμα, και όταν πάω να κατηφορισω στο πετάλι πήδαγε η τελευταία ταχύτητα στο πάτημα. Long story short ηδου ο ένοχος. Πετάχτηκαν τα ελαττωματικά rings και συνέχισα. Δεν χρειάζεται να αλλάξω αλυσίδα υποθέτω.

Είχε ωραίο καιρό και σκέφτομαι πως θα ανεβω αυτά τα βουνά που ορθώνονται από όλες τις πλευρές στο τόπο μου, πολύ βουνό :tongue: .
Αυτά :drinks:


396F1D04-5CEF-4AC0-978C-AF1004D52856.jpeg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Μάριε άλλαξε αλυσίδα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, βάλε όπως και δήποτε DA

Και εγώ σήμερα άκουγα το ποδήλατο όλο να τρίζει αλλά ήξερα ότι δεν φταίει αυτό σε κάτι... :roflmao: :lolsign:
IMG_20220530_202025.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Μάριε κοιτώντας τη φώτο προσεχτικότερα είδα πως η αλυσίδα έχει φάει τσαμπουκά σε αυτό το λινκ, κάνε προσεχτικά έναν ακόμα έλεγχο μέχρι να τη αλλάξεις.
Μη έχουμε πάλι τίποτα δράματα και κλάματα...

IMG_20220530_205814.jpg
 

Μηνύματα
18.821
Reaction score
13.260
Κάπου έβρισκε μάλλον; Δεν είναι φυσιολογική φθορά αυτό εκεί...

Πόσα χμ έχει αυτή η αλυσίδα Μάριε;
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Μάριε κοιτώντας τη φώτο προσεχτικότερα είδα πως η αλυσίδα έχει φάει τσαμπουκά σε αυτό το λινκ, κάνε προσεχτικά έναν ακόμα έλεγχο μέχρι να τη αλλάξεις.
Μη έχουμε πάλι τίποτα δράματα και κλάματα...

View attachment 252971
Από το πέσιμο θα είναι ρε σεις
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Μήτσου αυτά είναι τα αποτελέσματα των τρίτων που σνακατώνομται, εργαλείο το έχει κάνει αυτό.
Το μέταλλο της αλυσίδας έχει πολύ σκληρή βαφή, πρέπει να τη χτυπάς με εργαλείο για να γίνει ετσά
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Εννοείται ρε Σώτο, εδώ τους σπάς σε φλαταδούρα σε road bike, στα κοτρόνια δεν θα σπάσουν?
 

Μηνύματα
18.821
Reaction score
13.260
Και να είσαι και κάπου στην ερημιά, και σε βουνό ψηλά, και να μείνεις από τροχό... τραβηγμένο! Λάστιχο φτιάχνεις, τροχό πως; Ενώ ένα αλουμινάκι, εκτός και αν το ρίξεις στα τάρταρα, άντε να στραβώσει λίγο το χείλος... αλλά δύσκολο να σπάσει έτσι.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Η αλυσίδα έχει 2.000 χιλιόμετρα. Πριν το φέρω χωριο είχα τσεκάρει τη φθορά και ήταν οκ. Το ελαττωματικό τμημα πετάχτηκε και ενώθηκε στα σημεία που βλέπεται. Λες να είναι από κοπάνημα? Δίκη μου υπόθεση ήταν από καμια αστοχία η καμια απότομη αλλαγή ενώ έδινα σε ανηφόρα.


3B2EA0C2-AC3B-41D9-9DEE-96EB4CCAC090.jpeg


Εδώ αν παραγγείλω θέλει 3-4 μέρες να φτάσει και θα είναι λίγο τσιμπημένη. Πρόσεξα και κάτι άλλο, μια μικρή ταλάντωση στο πάτημα την έχω στο πλαισιο και με τρελένει. Π.χ. Όταν δίνω στο πετάλι η αλυσίδα αν είναι οριακή ακουμπάει στο μπροστινό derailer σε κάποιες ταχύτητες στα άκρα.

Τι έκανες βρε Λαρισαίε? Γέμισες πουλάδες! Δώσε, Δώσε!! Κοιτά, σχέδια σαν τα δικά σου καλά δεν κάνω, αλλά γίνομαι κατανοητός. :drinks:


Υστ. Carbon και gravel δεν μπλέκω με τιποτις!
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.600
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top