Ποιότητα ήχου μέσω Spotify και Tidal






A

AKARL

Guest
Λόου εντ τι βγάζει;
Αγαπητέ Δόκτορα Δ.

Συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση, αλλά, ηντάναι η χαϊέντ μουσική;

Εγώ, ξέρεις, έχω δίσκους, ΨΔ και κασσέτες ουδένα εκ των οποίων περιέχει χαϊέντ μουσική ... δεν έχω σποτιφύ, βοήθα με να καταλάβω ...
 
Last edited by a moderator:




Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ολα καλα

Αλλα οχι οτι η μουσική χωρις δυναμικα που βάζουν φωτια στην Καλαμαριά ειναι κακη μουσική...:idk:

:)
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
εχω ένα θέμα με το spotify
Ενω μέχρι τώρα εφόσον το ειχα συνδεσει με το Shazam και μετέφερε τα τραγουδια του στο spotify αυτόματα κιολας
Τωρα δεν τα μεταφέρει ούτε χειροκίνητα

Βγάζει το παρακάτω μήνυμα



Ο λογαριασμός μου είναι premium οικογενειακος κ πρόσφατα αλλαξα λειτουργικό σύστημα κινητόυ τηλέφωνου απ οπου κανω κ τα Shazam

Τι να φταίει?
 

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Καλημερα , αν και εχει πρασει καιρος, παρατηρησα προσφατα οτι εχει προστεθει στο spotify η επιλογη Volume Level
Εχετε ακουσει διαφορα στη ποιοτητα του ηχου αλλαζοντας την επιλογη αυτη ?
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Ενδιαφερεται κανείς να μαζευτούμε 5 άτομα (ο ένας είμαι εγώ) που θέλουν Tidal hi-fi έτσι ώστε να κάνουμε οικογενειακό που κοστίζει 19.90 δολάρια το μήνα (4 ευρώ το άτομο τον μήνα) με την προϋπόθεση να προπληρώσουμε τους πρώτους 12 μήνες σε εκείνον που θα πάρει τον λογαριασμό πάνω του (θα χρησιμοποιήσει την κάρτα και το μαιλ του έτσι ώστε να μην ταλαιπωρούμαστε με μηνιαίες πληρωμές).
 




Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Ενδιαφερεται κανείς να μαζευτούμε 5 άτομα (ο ένας είμαι εγώ) που θέλουν Tidal hi-fi έτσι ώστε να κάνουμε οικογενειακό που κοστίζει 19.90 δολάρια το μήνα (4 ευρώ το άτομο τον μήνα) με την προϋπόθεση να προπληρώσουμε τους πρώτους 12 μήνες σε εκείνον που θα πάρει τον λογαριασμό πάνω του (θα χρησιμοποιήσει την κάρτα και το μαιλ του έτσι ώστε να μην ταλαιπωρούμαστε με μηνιαίες πληρωμές).
Ποια είναι τα κριτήρια/περιορισμοί για να θεωρήσει το Tidal ότι είμαστε "μια οικογένεια"; Γιατί με αυτό το τρόπο, όλοι στον πλανήτη το ίδιο θα κάνανε!
Παράδειγμα στο spotify family πρέπει να μένουν όλοι στην ίδια διεύθυνση (φαντάζομαι να συνδέονται από το ίδιο router).
 
Last edited:

J

JORDANELLI

Guest
Τελικά το spotify πρόκειται να αναβαθμισθεί σε ποιότητα ξέρει τίποτε κανένας;
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.049
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top