Ποιότητα ήχου μέσω Spotify και Tidal

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ποια είναι τα κριτήρια/περιορισμοί για να θεωρήσει το Tidal ότι είμαστε "μια οικογένεια"; Γιατί με αυτό το τρόπο, όλοι στον πλανήτη το ίδιο θα κάνανε!
Παράδειγμα στο spotify family πρέπει να μένουν όλοι στην ίδια διεύθυνση (φαντάζομαι να συνδέονται από το ίδιο router).
Το μονο που τους ενδιαψερει ειναι το ...μαλλί. Ουτε κοινη διευθυνση ουτε ip ουτε ...ομαδα αιματος:)
 



J

JORDANELLI

Guest
Που σημαίνει πως η αναβάθμιση είναι πώς είναι θησαυροφόρος επιχείρηση απο ποιότητα ήχου όμως;
 



Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Χθες μπήκε στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης (Nasdaq)
https://www.nasdaq.com/article/spotify-shares-open-for-trading-at-16590-20180403-01042
The streaming music leader has structured the stock market listing to allow existing investors to sell directly to the public while offering no shares of its own, in a test case being closely watched by other well-funded multibillion-dollar tech companies with no immediate cash-raising needs.

Οι ηδη επενδυτές μπορούν να πουλήσουν στο κοινο

Μαζευουν χρήματα?
Για να πληρωσουν τα δικαιώματα αξιας 6-7 δις$?

Δηλαδή κι αυτοι πειρατικη μουσική προσφεραν τοοοσο καιρό?

:p:D
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Ποια είναι τα κριτήρια/περιορισμοί για να θεωρήσει το Tidal ότι είμαστε "μια οικογένεια"; Γιατί με αυτό το τρόπο, όλοι στον πλανήτη το ίδιο θα κάνανε!
Παράδειγμα στο spotify family πρέπει να μένουν όλοι στην ίδια διεύθυνση (φαντάζομαι να συνδέονται από το ίδιο router).
Δεν ισχύει αυτό που λες. Έχω Spotify premium οικογενειακό με φίλους που μένουμε σε διαφορετικές πόλεις. Όλοι στον πλανήτη λοιπόν αυτό κάνουν.
 

J

JORDANELLI

Guest
Μουσική εγκυκλοπαίδεια αμέτρητοι καλιτέχνες!Ο ήχος όμως πότε θα γίνει ανταγωνιστικός; Παρότι η ποιότητα ήχου υπολείπεται μου είναι απαραίτητο παρ ότι δίνω 7€ το μήνα
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Το TIDAL αν το συνηθίσεις είναι πολύ καλό.
Βέβαια παίζει λίγο με loudness όπως έχω ξαναγράψει αλλά παίζει καλά.

Οσον αφορά αυτό που έγραψε ο musicfanatic, όντως δεν ισχύει. Το ίδιο κάνουμε όλοι σε όλες τις πόλεις του κόσμου.
 


Μηνύματα
136
Reaction score
22
Υπάρχουν θέσεις στην οικογενεια μας στο spotify , οποιος θέλει επικοινωνεί με pm!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Οπως το εξέφρασε ένας φίλος σήμερα , είναι σαν να έχει ένα ήπιο LOUDNESS το TIDAL
Όπως πολύ σωστά είπε κι ο Γιάννης παραπάνω το Tidal είναι σαν να έχει ένα ελαφρύ loudness.
Μόλις τωρα έφτιαχνα Tidal λογαριασμό και για την κόρη και ξαναθυμήθηκα πως στις ρυθμίσεις εχει το Loudness on ως προεπιλογή. Πρέπει να το απενεργοποιήσετε.
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μόλις τωρα έφτιαχνα Tidal λογαριασμό και για την κόρη και ξαναθυμήθηκα πως στις ρυθμίσεις εχει το Loudness on ως προεπιλογή. Πρέπει να το απενεργοποιήσετε.
Αφήστε το ως έχει.
:lolsign:

Διορθώνω:


Εάν δεν θέλετε να εχει Loudness ήχο
Δεν τους αντέχω αυτούς τους δύο...:D
 

Μηνύματα
46
Reaction score
34
Ενδιαφερεται κανείς να μαζευτούμε 5 άτομα (ο ένας είμαι εγώ) που θέλουν Tidal hi-fi έτσι ώστε να κάνουμε οικογενειακό που κοστίζει 19.90 δολάρια το μήνα (4 ευρώ το άτομο τον μήνα) με την προϋπόθεση να προπληρώσουμε τους πρώτους 12 μήνες σε εκείνον που θα πάρει τον λογαριασμό πάνω του (θα χρησιμοποιήσει την κάρτα και το μαιλ του έτσι ώστε να μην ταλαιπωρούμαστε με μηνιαίες πληρωμές).
+1 Μέσα κι εγώ.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
:lolsign:

Διορθώνω:


Εάν δεν θέλετε να εχει Loudness ήχο
Δεν θέλουμε να έχουμε loudness ήχο , για τράβα και ένα screenshot να σε δώ ρε μάστορα. :lolsign:
[DOUBLEPOST=1524446107][/DOUBLEPOST]
Αφήστε το ως έχει.
Γιατί?
[DOUBLEPOST=1524446227][/DOUBLEPOST]
Δεν τους αντέχω αυτούς τους δύο...:D
Ούτε γω.
Δεν γίνεται να κάνεις κάτι να τους καθαρίσεις?
Τι στο διάολο ? κάνα χυπεξ στο κεφάλι του ενός , κανά dirac στην κεφάλα του άλλου , ποτέ δεν ξέρεις. Από σημάδι πως πάς? :roflmao:
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top