1. Καλώς ήρθατε στο AVsite! Ελάτε στην παρέα μας κάνοντας εγγραφή!
    Απόκρυψη ανακοίνωσης

Ποιότητα ήχου μέσω Spotify και Tidal

Συζήτηση στο φόρουμ 'ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΠΗΓΕΣ, PC AUDIO' που ξεκίνησε από το μέλος ludvihoscar, στις 24 Νοεμβρίου 2016.

1. eteokritis

Αν παιζεις μεσω pc και usb δοκιμασε να αλλαξεις ρυθμισεις δειγματοληψιας του ντακ
    Εφοσον με εικονα δεν εχεις θεμα τοτε δεν ειναι θεμα tidal αλλα του ντακ η ρυθμισεων του υπολογιστή .

kanakiani likes this.
  2. emmanouhl52

στο ντακ δεν μπορώ να αλλάξω κάτι είναι το παλιό της arcam νομίζω ότι από τη θύρα usb έχει ποιότητα cd 16 44 και όχι 24 96 τέλος πάντων ίσως από τον υπολογιστή γίνει κάτι" ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Auto merged
    άλλαξα στον υπολογιστή την δειγματοληψία μέσω usb σε κοινόχρηστη κατάσταση από 24 96 σε 24 44.1 και θα δείξει.

eteokritis and kanakiani like this.
  3. eteokritis

Το θεμα αυτο το ειχα με ενα mf v90 και το εκανε οταν εβαζα απο τη συλλογη μου καποια κομματια . Δεν γινοταν παντα μονο σε μερικα αρχεια Δοκιμασε και σε αρχεια με αλλη κωδικοποιηση mp3 aac κλπ

4. emmanouhl52

τελικά με ανάλυση δειγματοληψίας 24/44.1 από τον υπολογιστή δεν έχω πλέον διακοπές μόνο που ο ήχος έγινε λίγο πιο σκοτεινός αλλά σταθερός ευχαριστώ για τη συμβουλή.

eteokritis likes this.
  5. eteokritis

Καλησπερα , αναζητω λιστες στο spotify με πολυ καλες εγγραφες, ποιοτητα σε house / deep house που τις βαζω εν ωρα εκγυμνασης . Οποιος γνωριζει ας βοηθησει , ευχαριστω πολυ!!!

6. ZaBBalos

Να κάνω κι εγώ μία κάπως σχετική ερώτηση αφού υπάρχει το νήμα. Αν αγοράσω το premium του spotify θα μπορώ να ακούω ένα άλμπουμ ολόκληρο, με τη σειρά των κομματιών και μόνο αυτά? Γιατί τώρα στο free που δοκίμασα μου παίζει τα κομμάτια shuffle και μάλιστα προσθέτει κι άλλα από μόνο του σα λίστα. Μιλώ για την android εφαρμογή.

7. alkman

Εννοειται. Κανονικοτατα

ZaBBalos likes this.

Μοιραστείτε τη σελίδα