Ποιότητα ήχου μέσω Spotify και Tidal

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
..και σε συνεχεια της κουβεντας μας, και εαν αυτο δε συνιστα παρανομια, θα μπορουσα αραγε, και πως, να αντιγραψω τις λιστες των τραγουδιων που εχω φτιαξει σε ενα σκληρο δισκο, προκειμενου να τα παιζω στα αυτοκινητα μου, η στο ipod; Γνωριζουμε κατι επ' αυτου;
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Δεν πρεπει να εχει ανακοινωθει κατι επισημα ακομη.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
Στο θέμα "ποιότητας" και "δυνατοτήτων", αλλά και "ποικιλίας μουσικού περιεχομένου", όπως και "ευχρηστίας", γίνεται ήδη μια "μάχη" μεταξύ των "μεγάλων" παρόχων, και είναι προς όφελος του τελικού καταναλωτή.

Το Spotify δε μπορεί να αφήσει την ποιότητα του Τidal να είναι σημαντικά καλύτερη, κι ούτε το Tidal μπορεί να αφήσει το Spotify να έχει σημαντικά μεγαλύτερη ποσότητα μουσικής.

Οι όποιες διαφορές θα αμβλυνθούν μέχρι που να είναι δυσδιάκριτες, μέσω της ανταγωνιστικότητας.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Στο θέμα "ποιότητας" και "δυνατοτήτων", αλλά και "ποικιλίας μουσικού περιεχομένου", όπως και "ευχρηστίας", γίνεται ήδη μια "μάχη" μεταξύ των "μεγάλων" παρόχων, και είναι προς όφελος του τελικού καταναλωτή.

Το Spotify δε μπορεί να αφήσει την ποιότητα του Τidal να είναι σημαντικά καλύτερη, κι ούτε το Tidal μπορεί να αφήσει το Spotify να έχει σημαντικά μεγαλύτερη ποσότητα μουσικής.

Οι όποιες διαφορές θα αμβλυνθούν μέχρι που να είναι δυσδιάκριτες, μέσω της ανταγωνιστικότητας.
..Χρονια πολλα Κωστα, υγεια και ευτυχια ευχομαι.
Το θεμα ειναι ποτε..τα θελουμε ολα.....ΤΩΡΑ!
 


Μηνύματα
778
Reaction score
375
ΠΑΡΑΘΕΤΩ...

Έτσι πλέον, σε 33 ακόμα χώρες, μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα, μπορούν οι φοιτητές να απολαύσουν τα οφέλη του premium με 3.49€ τον μήνα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Και γιατι οι φοιτητες να μην γινουν "οικογενεια" που ειναι φθηνοτερα;
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Και γιατι οι φοιτητες να μην γινουν "οικογενεια" που ειναι φθηνοτερα;
Αλλος βαριεται να ψαχνει ατομα για οικογενειακο. Εγω πχ ρωτησα καμια 10αρια ατομα και μονο ο ενας ενδιαφερεται και μαλιστα μου λεει απο τον επομενο μηνα κτλ κτλ... Αν ειναι να φαω τι μιση μου ζωη ψαχνοντας ατομα, καλυτερα να βαλω ραδιακι να ακουσω!
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Λογω υπαναχωρησης καποιου, μενει μια θεση κενη για να κλεισουμε στο οικογενειακο Spotify. Οποιος θελει στελνει πμ και τα λεμε (30€/ετος)
υπαρχει ακομα η ανοικτη αυτη θεση?
 



Μηνύματα
564
Reaction score
1.008
Εγω ειμαι παντως σε μια "οικογενεια" που ισως εχει ακομα θεσεις. Προκειται για μια παρεα με μελη ενος αλλου φορουμ οποτε προσωπικα δεν γνωριζω τον "οικογενειαρχη" αλλα μπορω να ρωτησω αν εχει ακομα θεσεις και να μεσολαβησω μπας και αποκτησω κι αλλα αδερφια! Lol!
Η ευχρηστια του με εναν ενισχυτη που εχει απλως spotify connect δεν παιζεται. Η ποικιλια επισης. Ευτυχως τα αυτια μου δεν εχουν την παραμικρη εμπειρια απο high end συστηματα οποτε η ποιοτητα μου φαινεται τελεια, και δε με νοιαζει να μαθω αν ειναι η αν δεν ειναι!
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Εγω ειμαι παντως σε μια "οικογενεια" που ισως εχει ακομα θεσεις. Προκειται για μια παρεα με μελη ενος αλλου φορουμ οποτε προσωπικα δεν γνωριζω τον "οικογενειαρχη" αλλα μπορω να ρωτησω αν εχει ακομα θεσεις και να μεσολαβησω μπας και αποκτησω κι αλλα αδερφια! Lol!
Η ευχρηστια του με εναν ενισχυτη που εχει απλως spotify connect δεν παιζεται. Η ποικιλια επισης. Ευτυχως τα αυτια μου δεν εχουν την παραμικρη εμπειρια απο high end συστηματα οποτε η ποιοτητα μου φαινεται τελεια, και δε με νοιαζει να μαθω αν ειναι η αν δεν ειναι!
αν ειβαι καλη οικογενεια με σωστη συννενοηση ρωτα αν θες
επισης να ρωτησω εγω ειμαι ηδη συνδρομητής αν ακυρωσω την δικη μου κ γινω μελος μιας οικογένειας :D θα εχω τις λιστες μου και την αποθηκευμενη μουσικη μου οπως τωρα η θα πρεπει να ξεκινησω απο την αρχη?
 

Μηνύματα
564
Reaction score
1.008
Δεν θα αλλαξει τιποτα. Το spotify θα τ ανοιγεις και θα το βλεπεις οπως το εβλεπες. Λιστες, αλμπουμ τα παντα ολα θα παραμεινουν ως εχουν. Απλα θ αλλαξεις χειροκινητα τα στοιχεια ονοματος, διευθυνσης. Τιποτα αλλο. Ακομα και το nickname σου υα μεινει ιδιο.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Δεν θα αλλαξει τιποτα. Το spotify θα τ ανοιγεις και θα το βλεπεις οπως το εβλεπες. Λιστες, αλμπουμ τα παντα ολα θα παραμεινουν ως εχουν. Απλα θ αλλαξεις χειροκινητα τα στοιχεια ονοματος, διευθυνσης. Τιποτα αλλο. Ακομα και το nickname σου υα μεινει ιδιο.
αν ειναι ετσι και αυτο που θα αλλαξει θα ειναι απο 8€ να πληρωνω 2.5 το μηνα
ανυπομονώ να γινω οικογενειάρχης :D
αν μπορεσεις βα ρωτησεις για θεση θα σε ευχαριστουσα πολύ :thumbsup:
εχω και PayPal κτλ
 


xristos twin

Music, Serials
Μηνύματα
413
Reaction score
500
Άντε νε δούμε τη νέα οικογένεια, όταν υπάρξει...

Το spotify premium είναι πληρέστατο, γρήγορο και υπέροχο χωρίς τις σπαστικές διαφημίσεις του απλού αλλά ο ήχος του έχει θέματα: περιορισμένη έκταση στα πρίμα που μειώνει το βάθος σκηνής και τον "αέρα" των οργάνων.

ρειξε μια ματια εδω.. ερχεται συντομα!!!!

http://www.pestaola.gr/to-spotify-etoimazetai-gia-to-hi-fi-audio/
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
Χθες πάντως, παρά τα 8 τέρα μουσικής συνδεδεμένων σκληρών στο πισί, ομολογώ ότι μόνο σποτιφαϊ έπαιζε σπίτι μου.

Δε βρήκα τον αμπιεντ του Μόμπι, πράγμα που μου προκάλεσε ιδιαίτερη εντύπωση, αλλά βρήκα πολλούς άλλους δίσκους του, που δε τους ήξερα.

Η ποιότητα του ήχου, ειλικρινά, δε με απασχόλησε.. ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.724
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top