Ποιότητα ήχου μέσω Spotify και Tidal



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.368
Reaction score
125.394
Θενκς μαν! ;)

Πίνω λοιπόν ένα μακαλλαν, στην υγειά σου!

IMG_20170423_002019.jpg


Το οποίο συνεχίζει να είναι το απολύτως καλύτερο μαλτ, για τα γούστα μου τουλάχιστον! ;)
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
...παντως ρε παιδια, επειδη παιζω spotyfi με εφαρμογη απο τη smart tv, πολυ μου τη σπαει το εικονικο πληκτρολογιο. Ειμαι αναγκασμενος να πληκτρολογω το κομματι, η το γκρουπ που θελω, με το πληκτρολογιο της tv πηγαινοντας περα δωθε για να βρω το γραμμα, φρικη!
Απορω γιατι δεν "πιανει" το πληκτρογιο (trust), με φλασακι που εχω "κουμπωσει" σε μια απο τις θυρες usb της tv για ολα τα αλλα. Το spotyfi δυστυχως δεν το δεχεται..
 

Μηνύματα
13.641
Reaction score
6.606
Πίνω λοιπόν ένα μακαλλαν, στην υγειά σου!
ενα τι ομως?ποτηρι ή μπουκαλι? μηπως το δευτερο και για αυτο δεν σε απασχολησε η ποιοτητα του ηχου?:D

κατι μου λεει παντως πως οταν ερθει το spotify hi-fi θα εχουμε πολλες νεες "οικογενειες".
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.368
Reaction score
125.394
ενα τι ομως?ποτηρι ή μπουκαλι?
Ένα ποτηράκι. ;)

Χαλαρά. Για την απόλαυση της γεύσης. :)

Το μπουκάλι είναι 1 λίτρου, και χονδρικά μου βγάζει 1,5 μήνα. :p
οταν ερθει το spotify hi-fi
Κατά την εκτίμησή μου πάντως, κι από τις λίγες "ακροάσεις" που έκανα στο ταπεινό μου (λάθος) ηχοσύστημα-χώρο, ιδίως σε μία πληθώρα ηχογραφήσεων του Φίλιπ Γκλας, το σποτιφαϊ είναι πιο "χάι φαϊ" από τον "εξοπλισμό" που διαθέτω.:oops:

Βεβαίως, όταν με το καλό έρθει το σποτιφαϊ χάι φαϊ, θα αναβαθμιστούν οι "οικογενειακές" μας συνδρομές, διότι (ως γνωστόν) εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, κι ας αδυνατουμε να το εξαντλήσουμε στο ταπεινό μας στέρεο. ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
72
Reaction score
33
Απ'ότι κατάβαβα παιδιά, οι "οικογένειες" μόνο οικογένειες δεν είναι...

Απλά δηλώνετε ίδια διεύθυνση κατά την εγγραφή κι όλα οκ? (προφανώς όμως μπορούν να δουν το IP του καθενός...)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απ'ότι κατάβαβα παιδιά, οι "οικογένειες" μόνο οικογένειες δεν είναι...

Απλά δηλώνετε ίδια διεύθυνση κατά την εγγραφή κι όλα οκ? (προφανώς όμως μπορούν να δουν το IP του καθενός...)
Τα €€€ θελουν.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
..........................................:p

Κατά την εκτίμησή μου πάντως, κι από τις λίγες "ακροάσεις" που έκανα στο ταπεινό μου (λάθος) ηχοσύστημα-χώρο, ιδίως σε μία πληθώρα ηχογραφήσεων του Φίλιπ Γκλας, το σποτιφαϊ είναι πιο "χάι φαϊ" από τον "εξοπλισμό" που διαθέτω.:oops:

................................
ΟΥΠΣ!!!! Τι δοκιμασια ...αντοχης υλικων ειναι αυτη;;;;;;;;
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
..άντε Λάκη, βιάζομαι λέμε, τελείωνε.....Μετά έχει σειρά το Netflix!
 




Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Εγινε η αναβαθμιση, ακουσα το ιδιο τραγουδι που ακουγα πριν την επανεκκινηση, και μαλλον πιο ...ηρεμο ακουσθηκε!
Κι σε μένα φάνηκε παρόλο που ακούω κάτι ακουστικά τραγούδια τις τελευταίες μέρες, μου φάνηκαν πιο ποιοτικά. Άντε και λοσσλεσσ!
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.797
Reaction score
11.041
https://www.theverge.com/2017/4/5/15168340/lossless-audio-music-compression-test-spotify-hi-fi-tidal
3/3 στο τεστ ο παππους!!!

Στο μεταξυ η πρωτη ...οικογενεια Spotify δημιουργησε και δευτερη οικογενεια Tidal hifi!
Πάνω που πούλησα το mojo...τεσπα, μεγειά μας το Tidal!

Αν καταφέρω να το κάνω να παίξει lossless και στο μακ του κυρίως συστήματος που έχει OS 10.6.X... To app δεν παίζει πάντως. Ίσως με κάποιο browser.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.368
Reaction score
79.438
Πάνω που πούλησα το mojo...τεσπα, μεγειά μας το Tidal!

Αν καταφέρω να το κάνω να παίξει lossless και στο μακ του κυρίως συστήματος που έχει OS 10.6.X... To app δεν παίζει πάντως. Ίσως με κάποιο browser.

Πήγαινε στα settings, streaming. Ποιες επιλογές εξόδου σου δίνει;
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.797
Reaction score
11.041
ΛΥΤΡΩΣΕ ΜΕ ΜΕΤΡΙΚ ΧΑΛΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΣΜΑ ΤΟΥ OS 10.6! ΒΓΑΛΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ 3D UPDATE! ΑΥΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ; ¨Η ΕΣΥ ΝΤΙΡΑΚ, ΣΙΑΞΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Κ0Λ0-ΚΑΡΤΑ!!!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.368
Reaction score
79.438
ΛΥΤΡΩΣΕ ΜΕ ΜΕΤΡΙΚ ΧΑΛΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΣΜΑ ΤΟΥ OS 10.6! ΒΓΑΛΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ 3D UPDATE! ΑΥΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ; ¨Η ΕΣΥ ΝΤΙΡΑΚ, ΣΙΑΞΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Κ0Λ0-ΚΑΡΤΑ!!!
Πούλα την.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.797
Reaction score
11.041
Πήγαινε στα settings, streaming. Ποιες επιλογές εξόδου σου δίνει;
Θα το κοιτάξω το απόγευμα στο σπίτι. Το app πάντως δεν ξεκινάει σε OS10.6.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.547
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top